Okunma

Elon Musk, Starlink ile bir tweet attı


22 Ekim 2019 Salı 23:30
Elon Musk, Starlink ile bir tweet attı

Günümüz dünyasının Tony Stark‘ı olarak kabul edilen Elon Musk, geliştirdiği teknolojiler ve yaptığı girişimler ile adından sıkça söz ettiriyor. Meşhur girişimci, Starlink projesini uzun zaman önce duyurmuştu. Bu proje ile birçok internet kullanıcısının ve teknoloji severlerin dikkatini çekmişti.

Elon Musk, Starlink ile ilk tweet’ini attı

Elon Musk bugün Starlink ile ilk tweet’ini attı. Geliştirilen bu proje bütün dünyayı kapsayan ucuz internet projesi olarak ortaya çıkmıştı. Tüm gezegene ucuz internet sloganı ile hayata geçirilen projenin ABD adımları kısa bir süre önce tamamlanmıştı. Elon Musk, projenin çalışıp çalışmadığını denemek için bir tweet attı.

Elon Musk - Starlink - 1

“Bu tweet’i Starlink uydusu aracılığıyla uzaydan gönderiyorum” şeklinde bir tweet atan ünlü girişimci hemen ardından “Vay canına, çalıştı” şeklinde bir devam tweet’i attı.

SpaceX, geliştirilen projenin sahip olduğu ağın, dünya genelinde, özellikle de şu an kullanıma açılmış olan alanlarda, hızlı ve ucuz internet erişimi sağlayacağını söylüyor. İlk başlarda şirket, mega takımyıldızı adındaki ağı yapmak için toplam 12.000 uydu fırlatmayı planlıyordu. Ancak son zamanlarda bu sayı artmış görünüyor. Şirket 30.000 uydu daha fırlatmak için izin istedi.
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

12 yorum - “Elon Musk, Starlink ile bir tweet attı”

 1. Anonim dedi ki:

  dünyayı android adı altında zorunlu gapps paketi ya da recaptcha zorbalıklarını dayatan google gibi tekellerin elinden de kurtarmak gerek.

 2. Anonim dedi ki:

  bence dünyada tüm dengeler değişir…

 3. Anonim dedi ki:

  Sanal Para Meselesi Gibi Bir Durum Söz Konusu Olcak
  Tüm İletişim Ağları Kendi Kontrolleri Altında Olacak.
  Muazzam Bir Proje.

 4. Teknoloji Dostu dedi ki:

  Bilim de teknoloji de başarı sağlayamayanların hayatta bir başarıya ulaşamayanların, hemen işi dini konulara getirip akıllarınca alaycı yorumlar yazıyorlar ya suratlarına doğru küreğin tersiyle vurasım böylelerine!

 5. Anonim dedi ki:

  çok zeki bir adam *****

 6. Anonim dedi ki:

  bu projeden 2 farklı beklentim var. Birincisi yurtdışında roaming ücreti ödemeden iletişim kurabilmek, ikincisi ise deprem gibi afetler sonrası şebekenin çökme sorunlarının ortadan kalkması. Ayrıca bu şekilde küresel bir abonelik sistemi GSM şirketlerinin de farklı yönlere evrilmesine yol açabilir.

 7. Teknoloji Dostu dedi ki:

  Proje güzel hoşta insanlık yıldızlara doya doya bakamdıktan sonra sadece görüntü kirliliği.

 8. Anonim dedi ki:

  Zaten Elon Musk da bunu hayrina yapiyor. Sırf millet internete girsin diye 30bin uydu firlatacak.

 9. Teknoloji Dostu dedi ki:

  Biz de hala diyanete en çok bütçeyi veriyoruz ne gerek var bilime

  1. Anonim dedi ki:

   bilip bilmeden konuşma en çok bütçe eğitime ayrılıyor mal herif

 10. Anonim dedi ki:

  Şu projeyi Google denedi vazgeçti, Facebook denedi vazgeçti. Umarım Elon Musk vazgeçmez ve başarır.

  1. Teknoloji Dostu dedi ki:

   O vazgeçmez

" Elon Musk, Starlink ile bir tweet attı konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Elon Musk, Starlink ile bir tweet attı ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Elon Musk, Starlink ile bir tweet attı ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "