Elon Musk, Tesla fabrikası için dava açacak!


09 Mayıs 2020 Cumartesi 23:00
Elon Musk, Tesla fabrikası için dava açacak!

Son zamanlarda çocuğuna verdiği isim ile gündeme gelen Elon Musk, Twitter üzerinden açıklama yaptı. Corona virüsü sebebiyle birçok fabrikanın üretimi geçici süreliğine durmuştu. Bu sebeple sıkıntıya giren Tesla için yeni çözüm yolları arayan Elon Musk, ana Tesla fabrikası için tekrar üretime geçme kararı aldı. Sorun ise fabrikanın bulunduğu Kaliforniya eyaletine bağlı olan Alameda ilçesi.

Tüm bunlara ek olarak, Starlink uyduları da uzaya gönderilmeye devam ediyor.

Elon Musk, Tesla fabrikası için Alameda ilçesine dava açacak

Corona virüsü ile ilgili ilginç açıklamalarda bulunan Elon Musk, üretim konusunun üzerine oldukça fazla düşmüştü. Virüs sebebiyle birçok şirketin fabrikası gibi Tesla fabrikası da üretimini durdurmuştu. Gelen haberlere göre daha fazla sıkıntıya girmek istemeyen Elon Musk, fabrikayı tekrardan açmak için harekete geçti.

Tesla, dün Fremont tesisinde iş gücünün yaklaşık yüzde 30’unu geri getirecek olan sınırlı operasyonlara devam etmeyi planladığını açıklamıştı. Ancak Fremont’un bulunduğu Alameda ilçesindeki yetkililer, Tesla’nın yeniden üretime açılabilmesi için gerekli şartları sağlamadığını belirtti. Alameda County sağlık görevlisi Erica Pan, Bloomberg’e “İlerlemenin uygun olmadığını söyledik” dedi.

Bu duruma sinirlenen Elon Musk, Alameda ilçesine dava açmaya hazırlandıklarını ve şirketin merkezini Texas veya Nevada eyaletine taşımak istediklerini belirtti. Musk konuyla ilgili ayrıca “Alameda’nın seçilmemiş ve cahil geçici sağlık görevlisi anayasal özgürlüklerimize aykırı hareket ediyor” açıklamasında bulundu.

Tesla’nın Model 3, Model S, Model X ve Model Y araçlarının üretiminden sorumlu Fremont fabrikası, 23 Mart tarihinde kapatılmıştı. Ayrıca Tesla, 13 Nisan itibariyle ABD üzerindeki tüm çalışanlarının maaşlarını azaltma kararı almıştı. Elon Musk’ın söylediği gibi fabrika Fremont ilçesinden ayrılırsa, yaklaşık 10 bin işçi açıkta kalacak.
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Elon Musk, Tesla fabrikası için dava açacak! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Elon Musk, Tesla fabrikası için dava açacak! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Elon Musk, Tesla fabrikası için dava açacak! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 Satılmayan Huawei P40 Pro Plus'ı bulduk! Satılmayan Huawei P40 Pro Plus'ı bulduk!
  2. 2 Evi diskoya çeviren MSI GE66 oyuncu bilgisayarı Evi diskoya çeviren MSI GE66 oyuncu bilgisayarı
  3. 3 e-SIM müjdesi geldi! - Apple gündemi #7 e-SIM müjdesi geldi! - Apple gündemi #7
  4. 4 Instagram profile bakanlar uygulamasını denedik! Instagram profile bakanlar uygulamasını denedik!
  5. 5 Türkiye, Koronavirüs aşısı yapabilecek mi? (Video) Türkiye, Koronavirüs aşısı yapabilecek mi? (Video)
  6. 6 MediaMarkt dev televizyon indirimlerini başlattı! MediaMarkt dev televizyon indirimlerini başlattı!
  7. 7 Performans canavarı en güçlü 11 mobil işlemci! Performans canavarı en güçlü 11 mobil işlemci!
  8. 8 Galaxy Note20 serisine yakından baktık! Galaxy Note20 serisine yakından baktık!
  9. 9 Galaxy Buds Live kutu açılışı ve tüm olup bitenler! Galaxy Buds Live kutu açılışı ve tüm olup bitenler!
  10. 10 YouTube kanalımızda bu hafta neler yayınlanacak? YouTube kanalımızda bu hafta neler yayınlanacak?