Okunma

Elon Musk Tesla hisseleri ile borsayı karıştırdı!


08 Ağustos 2018 Çarşamba 15:00
Elon Musk Tesla hisseleri ile borsayı karıştırdı!

Elektrikli otomobil ve enerji depolama çözümleri ile dikkat çeken Tesla için Elon Musk tarafından alınan New York borsasında çekilme yönündeki hamle deprem etkisi yarattı. Musk, Tesla hisseleri için hisse başına 420 dolar ödeyerek borsadan çekilmeyi değerlendirdiği yönündeki Twitter paylaşımı ile dikkatleri üzerine çekmiş durumda.

Tesla hisseleri borsadan çekilecek mi?

Tesla internet sitesinden yayınlanan ve aynı zamanda şirket çalışanlarına gönderilen e-posta ile şirketin borsadan çekilmesi olasılığından bahsedildi. Tesla hisselerinin borsadan çekilmesi ile şirketin daha iyi yönetilmesi için gerekli ortamın sağlanacağına da vurgu yapılıyor. Musk, konuyla ilgili olarak henüz nihai karar almadıklarının da altını çiziyor.

Elon Musk, Tesla hisse fiyatlarının borsada ciddi dalgalanmalar gördüğünü ve bunun da aynı zamanda hissedar konumunda olan Tesla çalışanlarını etkilediğini paylaşıyor. Halka açık durumdaki Tesla’nın çeyrek bilançosu açıklamalarının alınan kararlar üzerinde de baskı oluşturduğu ifade ediliyor. Açıklamada, bu kararların şirkete uzun vadede olumsuz yansıyacağı hakkındaki görüşlere de yer veriliyor.

Tesla hisseleri

Eğer Tesla hisseleri borsadan çekilirse, hissedarların yatırımcı olarak şirkette kalmasının istendiği belirtiliyor. Hisselerini elden çıkartmak isteyenlere ise hisse başına 420 dolar ödenmesi planlanıyor. Tabii ki bu kararın alınması için bir oylama gerçekleştirilmesi gerekiyor.

Bu açıklama sonrasında Tesla hisse işlemleri NASDAQ Teknoloji Endeksi tarafından durduruldu ve 1,5 saat boyunca hisseler işlem göremedi. Hisselerin değerinin günü yüzde 11 artışla 379,57 dolar seviyesinde kapattığını da not olarak düşelim.
yazarİlker Şekercioğlu

Tam bir teknoloji bağımlısı olan İlker, bu bağımlılığını teknolojiyi yakından takip etmek isteyenlerle paylaşmaktan büyük keyif alıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

1 yorum - “Elon Musk Tesla hisseleri ile borsayı karıştırdı!”

  1. SeYYaH dedi ki:

    Adam teknolojideki başarısını borsa spekülatörlüğü konusunda da devam ettirmiş anlaşılan… Ki, bir twit ile borsa değerini %11 artırabilmiş.

" Elon Musk Tesla hisseleri ile borsayı karıştırdı! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Elon Musk Tesla hisseleri ile borsayı karıştırdı! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Elon Musk Tesla hisseleri ile borsayı karıştırdı! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "