Okunma

Elon Musk’tan dikkat çeken Tesla satışları açıklaması


12 Haziran 2019 Çarşamba 09:30
Elon Musk’tan dikkat çeken Tesla satışları açıklaması

Tesla son zamanlarda pek çok sıkıntı ile karşı karşıya kalıyor. Şirket içerisindeki güvenlik zaafları bir kenara, şirketin oldukça kuvvetli bir şekilde yaşadığı maddi sorunlar oldukça önemli sorunlar yaratmakta. Her yıl yapılan hissedarlar toplantısında konuşan Elon Musk, Tesla satışları için de ilginç bir konuşma gerçekleştirdi.

Elon Musk Tesla satışları hakkında konuştu : sorunumuz yok!

Tesla, Nisan ayında yayınladığı raporlarda 2019 ilk çeyrekte 63 bin otomobil teslim ettiğini açıklamıştı. Önceki çeyreğe kıyasla satışları yaklaşık yüzde 67 düşen şirket, beklediğinden daha geniş çapta bir kayıp yaşamıştı. Bu nedenden dolayı kendisine çok sık soru geldiğini belirten Musk, “bu soruyu çok alıyoruz. Net olmak istiyorum, talep sorunu yok.” diyerek herhangi bir sorun bulunmadığını belirtti.

Konuşmanın devamında üretimin oldukça iyi seviyelerde ilerlediğini belirten Musk, “öyleyse Tesla’nın her noktada artışı bulunuyor.” diyerek şirkette yolların gayet iyi gittiğini de pekiştirdi. CEO konuşmanın devamında ise Model 3’te yaşanan satış sorunlarının üretimde yaşanan sorunlardan kaynaklandığını ve talep kaynaklı bir düşüş olmadığını belirtti.

Açıklanan verilerde yeni siparişlerin yüzde 90’lık kısmının rezervasyon yaptırmayan müşterilerden geldiğini ve işlemlerin yüzde 63’ünün premium segment olmayan modellere yapıldığını belirten Musk, “Bu veriler, insanların Model 3’ü satın almak için işlem yaptıklarını gösteriyor.” dedi.
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

4 yorum - “Elon Musk’tan dikkat çeken Tesla satışları açıklaması”

 1. Teknoloji Dostu dedi ki:

  Kötü olduğunu ben olsam ben de söylemem. Şirket değeri düşmez mi?

 2. Anonim dedi ki:

  Model S menzili 540km’den 595km’ye çıkmış.

 3. Teknoloji Dostu dedi ki:

  Hemen sana model s verelim ayipsin

 4. Teknoloji Dostu dedi ki:

  Model s istiyorum

" Elon Musk’tan dikkat çeken Tesla satışları açıklaması konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Elon Musk’tan dikkat çeken Tesla satışları açıklaması ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Elon Musk’tan dikkat çeken Tesla satışları açıklaması ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "