Okunma

Elon Musk, Tesla Semi için çılgın beklenti içinde!


09 Şubat 2018 Cuma 13:24
Elon Musk, Tesla Semi için çılgın beklenti içinde!

Geçtiğimiz günlerde tanıtılan Tesla Semi‘den Elon Musk, yıllık 100.000 adet satmayı planlıyor. Elon Musk, Çarşamba günü şirketin dördüncü çeyrek kazancını açıkladığı sırasında yatırımcılara, Tesla’nın 2019 yılında yüksek imalat oranlarına ulaşacağını ve alıcıların alacağı kamyonlar ile ekonomik anlamda daha iyi patlamala yapabileceğini söyledi. Kısacası Elon Musk, Tesla Semi için hedefi büyük tutuyor!

Hedeflenen 100.000 Tesla Semi satışı ve detayları

Elon Musk, 2023’e kadar yıllık olarak 100.000 Tesla Semi satmak istiyor. Ayrıca kendisi bu sayının doğru bir beklenti olduğunu da dile getirdi. Yıl içinde üretilecek olan 100.000 Tesla Semi, Tesla’nın toplam satış hacminin yüzde 35 ile 38’ini karşılayabilir. Konu hakkında Musk,

“Bence geçen yıl açıkladığımız spesifikasyonuları aşabiliyoruz, bu oldukça heyecan verici” şeklinde kendi yorumunu getirdi.

tesla semi için hedefi büyük

Elon Musk, şirketin dördüncü çeyrek kazancını açıklarken, 675 Milyon Dolar zarar ettiklerini de dile getirdi. Hayal kırıklığı yaratan kazanç raporunun ardından geleceğe yönelik heyecan verici haberler olduğuna da işaret etti. Yeni çıkacak olan Tesla Semi, DHL ve PepsiCo gibi şirketlerin ilgisini çektiği de biliniyor. Son olarak, üretimin ilerleyen yıllarda hızla ilerleyebileceğini söyleyerek raporunu tamamladı.

::Tesla Semi hakkında görüşleriniz nelerdir ve almayı düşünür müsünüz?
yazarNurullah Akbıyık

Teknolojiyi çok seven Nurullah, boş vakitlerinde yabancı dizi ve film izlemeye bayılır. Ayrıca oyun delisidir.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Elon Musk, Tesla Semi için çılgın beklenti içinde! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Elon Musk, Tesla Semi için çılgın beklenti içinde! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Elon Musk, Tesla Semi için çılgın beklenti içinde! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "