Okunma

Elon Musk, Türksat’ı uzaya gönderecek!


09 Kasım 2017 Perşembe 13:08
Elon Musk, Türksat’ı uzaya gönderecek!

Teknoloji dünyasını dahilerinden biri olan Elon Musk’ın Türkiye ziyareti çok büyük ses getirmişti. Tesla ve SpaceX’in kurucusu Elon Musk, yeni Türksat uydularının uzaya gönderilmesi konusunda işbirliği yapacak. Resmi açıklama bugün yapıldı!

Elon Musk ve Türksat işbirliği resmen açıklandı!

Türkiye ziyaretini gerçekleştiren Elon Musk’ın ülkemizde nasıl bir projede yer alacağı bugün resmi olarak açıklandı. 3. Global SatShow’un açılış konuşmasını yapan Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, Türksat 5A ve 5B uydularının SpaceX’in Falcon 9 roketleri ile uzaya taşınacağını resmi olarak açıkladı.

elon musk

2020 ve 2021 yıllarında uzaya gönderilecek olan Türksat 5A ve Türksat 5B uydularının uzaya bırakılması konusunda, Airbus ve SpaceX ortaklığı gerçekleşecek. Airbus’ın ana taşıyıcı roketleri sunacağı ve alt yüklenici roketlerin ise SpaceX yapımı Falcon 9 roketleri olacağı resmi olarak açıklandı.

Global SatShow Koordinatörü Hakan Kurt’un ev sahipliği yaptığı toplantıda, Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, MÜSİAD Genel Başkanı Abdurrahman Kaan, TÜRKSAT Yönetim Kurulu Başkanı Dr. M. Vecdi Gönül, TÜRKSAT Genel Müdürü Cenk Şen yer alırken, SpaceX adına Başkan Yardımcısı Jonathan Hofeller yer aldı.

Twitter Promote Mode nedir?

Duyuru sonrasında ise bu tarihi an, atılan imzalar ile resmiyete kavuştu.
yazarKaan Arlı

İngilizce öğretmenliği mezunu olan Kaan Arlı, 2009 yılından bu yana bilişim sektöründe. Akıllı telefonlar, oyun konsolları, fotoğraf makineleri ve futbol, vazgeçilmezleri arasında yer alıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Elon Musk, Türksat’ı uzaya gönderecek! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Elon Musk, Türksat’ı uzaya gönderecek! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Elon Musk, Türksat’ı uzaya gönderecek! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "