Okunma

Elon Musk’tan, Volkswagen’a Gönderme!


23 Aralık 2015 Çarşamba 05:00
Elon Musk’tan, Volkswagen’a Gönderme!

Volkswagen grubu altında yer alan Volkswagen ve Audi markalı dizel araçlarda yapıldığı ortaya çıkan emisyon testi usulsüzlüğüden sonra, Volkswagen ciddi geri çağırmalar ve özürler ile gündeme gelmişti.

Aradan geçen uzun zaman sonra Tesla kurucusu Elon Musk, konu ile ilgili bir bildiride bulundu.

Elon Musk: “Sıfır” emisyon teşvik edilmeli!

15-12/23/news_1-tesla-elon-musk-2016.jpg

Kısa bir süre önce Elon Musk, Kaliforniya Hava Kaynakları Kurulu Başkanı olan Mary Nichols’e açık mektup gönderdi. Gönderdiği mektupta Musk; Volkswagen’ın karıştığı bu skandal için hükümetin, Volkswagen’a çözüm için baskı yapması gerektiğini ve önde gelen yöneticilerin de temiz hava için öncü olmaları gerektiğini söyledi.

Bu açıklamalara ek olarak Elon Musk, “sıfır” emisyon sunan araçlar için hükümetin teşvikçi olması gerektiğini de vurguladı.

Bilindiği gibi Tesla, elektrikli otomobil sektörü için 2015 sonu itibariyla lokomotif firma konumunda yer alıyor. Dolayısıyla Elon Musk tarafından gelen bu “sıfır” emisyon vurgusu, hem temiz hava için hem de sektör için değerlendirilebilir nitelikte görülebilir.

:: Elon Musk tarafından yapılan “sıfır” emisyon vurgusu ile ilgili, siz ne düşünüyorsunuz?
yazarEren Ertem

1997 yılında ilk bilgisayarı ile içine girdiği teknoloji dünyasına, Elektrik-Elektronik Mühendisliği ile devam ediyor. Ayrıca Bilim ve Teknoloji ile ilgili araştırma yapmak ve makaleler hazırlamak, başlıca uğraşları arasında yer alıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

15 yorum - “Elon Musk’tan, Volkswagen’a Gönderme!”

 1. SDN Okuru dedi ki:

  doğru diyor adam 0 emisyona teşfik olmalı.

 2. SDN Okuru dedi ki:

  Elon musk sağlam koymuş tabi adam teslada 0 komisyon var güvencede….

 3. SDN Okuru dedi ki:

  Apple araba sektörüne çok pis yön verecek ve bu yüzden çoğu araç firmaları kendilerini yenilemek zorunda kalacak ve bu musk mıdır nedir çok ötmeye başladı bunun borusunu apple feci susturacak tahminimce apple öyle bir araba üretecek ki aynı ilk piyasaya sürülen dokunmatik telefon gibi arabada da tarihin akışı değişecek

 4. SDN Okuru dedi ki:

  10.000 çalışanı var tesla'nın. devletimiz 10.000 mühendis işe alsada kendi arabamızı üretsek olmaz mı ?

 5. SDN Okuru dedi ki:

  Elon Musk her alanda desteklenmesi gereken bir ***** daha aydınlık -temiz-güvenli kılacak yeniliklerin en önde gelen temsilcisi.
  Yolu açık olsun
  Mustafa Geçek
  Enerji Mühendisi

 6. SDN Okuru dedi ki:

  Sadece kendi arabasını övmek için doğal olarak haklı kendi firması çünkü

 7. SDN Okuru dedi ki:

  Model 3 ile ucuz araba konseptine geçecek Tesla yakında. 35.000 dolarcık kadar.

 8. SDN Okuru dedi ki:

  Valla arkadaşlar aslında bu arabalar yurtdışında normal araba fiyatlarında ,sadece Türkiye ye geldiğinde saolsun devletimizin vergileri yüzünden alinabilirligini zorlaştırıyor, almak için ayakkabı kutularimizin dolu olmasi lazım ;))

 9. SDN Okuru dedi ki:

  Elon reyiiiizzz parti kur oy verelim reyiz ama bizi görmez ki bu durum bizimkilerin düşüncesi petrol = yüksek vergi olduğundan sıkıntı büyük.

 10. SDN Okuru dedi ki:

  500-600 bin TL'lik arabalar yapmazsan biz de alabiliriz canım Elon Musk'çum 😀

 11. SDN Okuru dedi ki:

  Adam haklı

" Elon Musk’tan, Volkswagen’a Gönderme! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Elon Musk’tan, Volkswagen’a Gönderme! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Elon Musk’tan, Volkswagen’a Gönderme! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "