Elon Musk’a “Yok artık!” dedirten büyük ödül!


29 Mayıs 2020 Cuma 13:30
Elon Musk’a “Yok artık!” dedirten büyük ödül!

Yaptığı ilginç paylaşımlar ile gündeme gelen Elon Musk, bu sefer kendi şirketinden kazandığı ödül miktarı sayesinde gündemdeki yerini koruyor. Güney Afrika asıllı CEO, tazminat paketinin bir yükümlülüğünü yerine getirdi.

Elon Musk 2 yıl önce imzaladığı anlaşmadan memnun

2018 yılında Tesla ile imzaladığı bir tazminat paketi anlaşması eşliğinde bu ödüle hak kazanan 48 yaşındaki iş insanı, kendi şirketinden maaş almıyor. Zira Musk, bu anlaşmadan kazandığı gelirleri Tesla’nın hisseleri için kullanacak.

Tesla’da yüzde 18.5’lik bir dilime sahip olan Elon Musk, performansa dayalı olan ödüller kazanmaya devam edecek. Musk’ın yerine getirmesi gereken 11 yükümlülüğü daha mevcut. Peki Tesla CEO’su bu ödülü nasıl kazandı?

Elon Musk

Musk, Tesla’ya ait olan hisselerin toplam piyasa değerini 1 ay içerisinde 100 milyar dolar seviyesinde tutmayı başardı. Ayrıca hisseler konusunda 6 ay boyunca beklenen performansı gösteren iş insanı, Tesla’nın gelirlerini artırmaya devam ediyor.

Tesla yönetimi, bu tazminat planının kurumsal hedeflerin ulaşılmasında kullanıldığını ifade etti. Buna ek olarak hissedarların önemini de vurgulayan otomobil şirketi, ödüllendirmenin verimliliğine inanıyor.

Elon Musk ödeme planı

“Kilometre taşı” olarak adlandırılan bu hedefler, kurumsal kazancın sürekliliğini sağlamak üzerine planlandı. Bu bağlamda Tesla’ya ait olan hisselerin toplam piyasa değerinde görülen her 50 milyar dolarlık artış, Musk’ın 1.69 milyon değerinde olan hisse kazanmasını sağlayacak.

Sizce Musk bu tarz ödülleri kazanmaya devam edecek mi?
yazarEge ERKEK

İlk olarak 2006 yılında forumlara adımını atan içerik üreticisi, 2011 yılında başladığı yazarlık ve editörlük macerasının son durağı olan Shiftdelete.net adına dersini çalışıyor, emek veriyor ve okuyucularını severek işini yapıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

1 yorum - “Elon Musk’a “Yok artık!” dedirten büyük ödül!”

 1. Teknoloji Dostu dedi ki:

  Tabii ki devam edecek

" Elon Musk’a “Yok artık!” dedirten büyük ödül! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Elon Musk’a “Yok artık!” dedirten büyük ödül! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Elon Musk’a “Yok artık!” dedirten büyük ödül! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

 1. 1 Açamadığı oyun yok! Monster Tulpar T7 V21.2.1 inceleme Açamadığı oyun yok! Monster Tulpar T7 V21.2.1 inceleme
 2. 2 iPhone SE 2020 pil ömrünü test ettik! Vlog! iPhone SE 2020 pil ömrünü test ettik! Vlog!
 3. 3 Yazılıma hangi bilgisayarla başlayalım? Yazılıma hangi bilgisayarla başlayalım?
 4. 4 Doğan Kabak ile iPhone 11 Pro Max UKT Doğan Kabak ile iPhone 11 Pro Max UKT
 5. 5 Doğan Kabak ile BMW 5 serisi UKT! Doğan Kabak ile BMW 5 serisi UKT!
 6. 6 iPhone parolasını unutursanız ne olur? - Kötü son! iPhone parolasını unutursanız ne olur? - Kötü son!
 7. 7 Xiaomi Mi Band 5 kutu açılışı! İlk karşılaşma Xiaomi Mi Band 5 kutu açılışı! İlk karşılaşma
 8. 8 Isırılmış elma logosu nereden çıktı? Isırılmış elma logosu nereden çıktı?
 9. 9 Apple Okula Dönüş kampanyası ile AirPods hediye ediyor! Apple Okula Dönüş kampanyası ile AirPods hediye ediyor!
 10. 10 30 tonluk bilgisayar olur mu? Dünden bugüne bilgisayarlar 30 tonluk bilgisayar olur mu? Dünden bugüne bilgisayarlar