Okunma

EMC 2011 Finansal Sonuçları Açıklandı


06 Şubat 2012 Pazartesi 11:32
EMC 2011 Finansal Sonuçları Açıklandı

EMC Corporation, hem dördüncü çeyrek, hem de tüm 2011 yılı için rekor düzeylerdeki global mali sonuçlarını açıkladı. Dördüncü çeyrekte, şirket konsolide gelirlerde, net kazançta, tüm zamanların rekorunu kırdı ve beklentilerin çok üstünde rakamlar elde etti. 2011 yılının tamamında konsolide gelirleri 20.0 milyar USD’a ulaştı. Bu rakam geçen senenin %18 üzerinde.  2012 için beklenti ise 22 miyar USD.

2011’de net kazanç bir önceki seneye göre %30 arttı ve 2.5 milyar USD oldu ve ortalama ağırlıklı hisse başına kazanç bir önceki seneye göre %25 artarak 1.10 USD’a ulaştı. Dördüncü çeyrekte konsolide gelirler geçen senenin aynı dönemine göre %14’lük bir artışla 5.6 milyar USD’a ulaştı. Dördüncü çeyrekte net kazanç bir önceki seneye göre %32 arttı ve 832 milyon USD oldu.

Dördüncü çeyrek boyunca, EMC bir önceki senenin aynı dönemine göre %44’lik bir artışla 2.2 milyar USD işletme nakit akışı ve %55’lik bir artışla da 1.9 milyar USD serbest nakit akışı sağladı. 2011 yılının tamamında ise EMC bir önceki seneye göre %25’lik bir artışla 5.7 milyar USD işletme nakit akışı ve %29’luk bir artışla da 4.4 milyar USD serbest nakit akışı oluşturdu. Hem dördüncü çeyrekte hem de tüm senede EMC bir önceki senenin aynı dönemine ve tüm seneye oranla GKGMİ’ye göre olan ve olmayan brüt kârlılığını ve işletme kârlılığını artırdı. Şirket seneyi 10.8 milyar USD değerinde yatırım ve nakitle kapadı.

Dördüncü çeyrekte EMC’nin Veri Depolama Bölümü’nün gelirleri geçtiğimiz senenin aynı dönemine göre %12 arttı. Bu artış içinde EMC’nin en son teknolojik özelliklere sahip Symmetrix veri depolama ürün portföyünün gelirlerindeki geçtiğimiz senenin aynı dönemine göre %11’lik artış ile orta kademe veri depolama ürünlerinin gelirlerindeki %24’lik artış yer alıyor. VMware’in dördüncü çeyrekteki gelirleri geçtiğimiz senenin aynı dönemine göre %27 arttı ve EMC’nin RSA Veri Güvenliği Bölümü’nün geliri de aynı şekilde %16 arttı.

:: Haberimizle ilgili ne düşünüyorsunuz?
yazarErdem Yaşar

Editörlüğe 2007 yılında başlayan Erdem, ilerleyen yıllarda odak noktasını mobil cihazlara ve sosyal medyaya çevirdi. İnternet olmadan yaşayamayanlardan.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" EMC 2011 Finansal Sonuçları Açıklandı konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere EMC 2011 Finansal Sonuçları Açıklandı ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda EMC 2011 Finansal Sonuçları Açıklandı ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "