EMC Çocuklar İçin Kolları Sıvadı


29 Eylül 2010 Çarşamba 06:00
EMC Çocuklar İçin Kolları Sıvadı

EMC Corporation, bugün yaptığı açıklamada EMC Türkiye’nin Tuvana Okuma İstekli Çocuk Eğitim Vakfı (TOÇEV) işbirliği ile geliştirdiği sosyal sorumluluk projesi Zeka Küpleri’ni duyurdu. EMC Türkiye, Zeka Küpleri projesi ile Türkiye’nin dört bir yanında ihtiyaç duyan ve sağlıksız koşullarda bulunan okulları onararak eğitime destek olmayı amaçlıyor.

Zor koşullar altında eğitim gören öğrencilere daha iyi bir eğitim ortamı sağlayacak EMC Zeka Küpleri projesi ilk meyvesini de verdi. EMC Zeka Küpleri projesi dahilinde onarılan ilk okul, Mardin Mazidağı İlçesi Ekinciler Köyü İlköğretim Okulu oldu.

Temmuz ayı itibari ile onarımına başlanan okul, Eylül ayında yeni eğitim-öğretim dönemi ile birlikte öğrencilere armağan edildi. EMC Türkiye temsilcileri de, okulun açılışına katılarak öğrencileri ziyaret etti.

 

 

Okumak isteyen ve ailesinin maddi yetersizliği nedeniyle okuyamayan çocuklara, tüm tahsil hayatları boyunca maddi-manevi destek olmak, çocuklarımızı yarının Türkiye’sine kültürlü ve eğitimli nesiller olarak yetiştirmek amacıyla faaliyetlerini sürdüren TOÇEV, EMC ile gerçekleştirdiği iş birliği sayesinde de daha fazla çocuğa ulaşmayı hedefliyor.

TOÇEV Proje Koordinatörü Bade Takazoğlu konu ile ilgili olarak şunları söyledi: “EMC gibi sosyal sorumluluğa önem veren firmalar sayesinde hedeflerimize çok daha hızlı ulaşabiliyoruz. Onarımını gerçekleştirdiğimiz okullardaki öğrencilerin mutluluğu, hep birlikte ne kadar doğru ve güzel işlere imza attığımızın bir kanıtı.

Onlara bu imkanları sağlamak hepimizin görevi. 15 yıldır bize destek veren kurum ve kuruluşların desteği ile “3 milyon çocuğa” ulaştık. Bu tür projelerin diğer firmalara da örnek olmasını diliyoruz”.

:: TOÇEV’in yaptığı sorumluluk projesi hakkında ne düşünüyorsunuz?

 
yazarSDN Yazarı

Akıllı telefon, tablet, taşınabilir bilgisayar, mobil uygulamalar, donanım incelemeleri ve haberleri; kısaca Türkiye'nin en iyi teknoloji sitesi!
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" EMC Çocuklar İçin Kolları Sıvadı konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere EMC Çocuklar İçin Kolları Sıvadı ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda EMC Çocuklar İçin Kolları Sıvadı ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 MSI Immerse GH61 kulaklık incelemesi! MSI Immerse GH61 kulaklık incelemesi!
  2. 2 Xiaomi Mi 10T Pro kutu açılışı - Efsane telefon! Xiaomi Mi 10T Pro kutu açılışı - Efsane telefon!
  3. 3 Apple saatleri pahalı aksesuarlardan kurtardık! Apple saatleri pahalı aksesuarlardan kurtardık!
  4. 4 FujiFilm X-T200 vLogger KİT inceleme! FujiFilm X-T200 vLogger KİT inceleme!
  5. 5 Mac bilgisayarı yüzde 20 hızlandırdık! Mac bilgisayarı yüzde 20 hızlandırdık!
  6. 6 800 liralık Sphero Mini Robot incelemesi! 800 liralık Sphero Mini Robot incelemesi!
  7. 7 Rode NT-USB Mini inceleme! Rode NT-USB Mini inceleme!
  8. 8 PlayStation 5'te Trabzon'u savunduk! PlayStation 5'te Trabzon'u savunduk!
  9. 9 Yetkili bi abi ile teknoloji sohbeti gerçekleştirdik! Yetkili bi abi ile teknoloji sohbeti gerçekleştirdik!
  10. 10 Apple Watch Series 6 inceleme! Apple Watch Series 6 inceleme!