Okunma

EMC Forum Bulut Bilişim’e Odaklandı


16 Kasım 2011 Çarşamba 11:43
EMC Forum Bulut Bilişim’e Odaklandı

EMC Türkiye Genel Müdürü Önder Sönmez açılış konuşmasında, katılımcıların bu etkinlikte bulut bilişim ve gelişmiş veri depolama çözümleri aracılığıyla maliyetlerini nasıl düşürebileceklerini, işte verimliliği ve çevikliği nasıl artırabileceklerini ve Büyük Veri’lerinin gücünü tam anlamıyla nasıl ortaya çıkarabileceklerini keşfedeceklerini anlattı.

EMC Forum 2011’in ana oturum konuşmasını yapan EMC Corporation Global Gelişim Merkezi CIO ve COO’su Sanjay Mirchandani de, “Bulut Bilişim ve Büyük Veri, BT sektöründeki en etkili ve çarpıcı yenilikler. Bulut Bilişim ve Büyük Veri şirketlerin en değerli varlıkları olan verilerini yönetme ve bu verilerinden değer sağlama şekillerini tamamen dönüştürecek.

Şirketler bulut bilişime geçiş süreçlerinde ilerlerken, işleriyle ilgili gerçek zamanlı, kritik önem taşıyan kararlar almak için büyük veri işlemlerinin sağladığı değerlerden yararlanmaları ve aynı zamanda da mevcut BT ortamlarının karmaşıklığını azaltırken, sundukları hizmet düzeyini geliştirebilmeleri için çeşitli fırsatlara sahip olacak” dedi.

EMC Forum ayrıca katılımcıların EMC’nin bulut ve Büyük Veri ürün ve çözümlerini yakından inceleyebileceği ve detaylı bilgi edinebileceği Hands-On vLab etkinliğine de ev sahipliği yaptı. Katılımcılar demo laboratuvarında; EMC’nin Avamar, RSA and VPLEX çözümlerinin yanı sıra; en yeni depolama ürünleri – VMAX, VNX and VNXe’i deneyimleme fırsatı buldu.

 
yazarÖzgür Çetin

10 yılı aşkın süredir teknoloji ve internet sektörüne yazılarıyla katkıda bulunan Özgür Çetin, mobil cihazlara ve dijital fotoğraf dünyasına özel bir ilgi duymaktadır.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" EMC Forum Bulut Bilişim’e Odaklandı konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere EMC Forum Bulut Bilişim’e Odaklandı ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda EMC Forum Bulut Bilişim’e Odaklandı ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "