Okunma

EMC Telekom Zirvesi İstanbul’da


01 Nisan 2009 Çarşamba 09:00
EMC Telekom Zirvesi İstanbul’da

Bölgenin ileri gelen telekomünikasyon operatörlerinin üst düzey yöneticileri; EMC’nin Ortadoğu, Kuzeybatı Afrika ve Türkiye’ye yönelik olarak düzenlediği EMC Telekom Zirvesi için, Çırağan Kempinski Otel’de bir araya geldi. Bu yıl altıncısı İstanbul’da düzenlenen etkinlikte, EMC’nin telekomonikasyon sektörünü desteklemek için izlediği stratejileri ve vizyonu, EMC’nin bugünkü ekonomik zorluklara karşı nasıl bir yol izlediği, günümüzde sektörün bu zorluklardan nasıl etkilendiği konusunda telekomünikasyon operatörlerini bilgilendirici bir forum yer aldı.


Etkinlikteki ana konulardan biri “Gelir Yaratmak İçin Yeni Yöntemler” başlığını taşıyor.

Zirvede konular iki farklı açıdan değerlendirildi. Birincisinde “İşinizde Etkinlik ve Verimliliğin Teşvik Edilmesi” telekomünikasyon kuruluşlarının müşteri memnuniyetini en üst seviyeye çıkarmak ve müşteri sadakatini sağlama bakış açısıyla, aynı zamanda hem BT bütçelerini düşürürken hem de hizmet seviyelerini geliştirebileceklerine odaklanıyor. Bu yöntemle ilgili toplantılar arasında “Bilgi Ekonomisinde Başarılı Olmak”, “Telekomünikasyon Operatörlerinin Operasyonlarında Mükemmelliği Optimize Etmek”, ve “Güvenlik: Telekomünikasyon Dünyasının Yarınlarını Güven Altına Almak” başlıklı toplantılar yer alıyor.

Katma Değerli Hizmetler

İkinci açı olan “Katma Değerli Hizmetler: Gelir Yaratmak için Yeni Yöntemler”, telekomünikasyon çözüm ve hizmet tedarikçilerine yönelik yeni gelir fırsatları tanımlayan hizmetleri anlatıyor. Bu yöntemle ilgili toplantılar arasında, “İleriye Doğru: Yeni Değer Katan Hizmetler, Yeni Gelirler”, “İçerik Kullanımını ve Yönetiminden Yeni Hizmetler için Faydalanmak” ve “Doğru Getirileri olan Doğru Hizmetler” başlıklı toplantılar yer alıyor.

Mevcut ekonomik ortamın ışığında EMC Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Bill Teuber, Körfez Arap Ülkeleri İşbirliği Konseyi’ne üye ülkeler, Pakistan, Mısır, Lübnan, Ürdün, Afrika ve Türkiye’de faaliyet gösteren telekomünikasyon operatörlerine seslenerek, EMC’nin yeni değerler yaratmaya yönelik yaklaşımını paylaştı ve dünyada hızla değişen telekomünikasyon sektörüne nasıl odakladığına değindi. Teuber ayrıca EMC’nin Ortadoğu, Kuzeybatı Afrika ve Türkiye’ye verdiği önemin de altını çizdi.

Dijital Bilgi Alanı Hızla Büyüyor

Bill Teuber, “Dijital bilgi alanında süregelen büyüme durmak bilmiyor. Bugün müşterilerin özellikle önem verdiği konu bu büyümeyi maliyet etkin bir şekilde nasıl yönetebilecekleri ve yeni değerler elde edebilecekleridir. EMC’nin Bilgi Altyapısına yönelik teknolojisi, çözümleri ve hizmetleri kuruluşların BT’den verim alabilmek ve altyapılarının karışıklığını azaltmak için bilgilerini yönetmelerine, güven altına almalarına ve bu verilere kolayca erişmelerine yardımcı oluyor. EMC müşterilerinin yatırımlarından önemli bir gelir elde etmelerine olanak sağlayacak çözümler tasarlamalarına ve sistemlerine kurmalarına yardımcı olmaya kendini adamıştır.” şeklinde konuştu.

Ortadoğu, Kuzeybatı Afrika ve Türkiye’den Sorumlu EMC Bölge Müdürü Mohammed Amin ise açılış konuşmasında, “Bölgedeki telekomünikasyon sektöründe veri miktarlarında hızlı artışlar yaşanmakta ve bu nedenle de bu bilgiyi yönetmek, depolamak ve güven altına almak için maliyet-etkin çözümlere ihtiyaç hissedilmektedir. Her yıl düzenlenen bu forumun amacı, müşterilerimize dünyanın dört bir yanından gelen EMC yöneticilerinin katıldığı açık oturumlara ve toplantılara katılma, yöneticilerle birerbir görüşme, karşılaşılan zorluklarla ilgili görüşlerini paylaşma ve aynı zamanda da telekomünikasyon sektörünün bilgi yönetimi hedeflerine ulaşması için EMC’nin özel olarak odaklandığı çözüm ve hizmetler hakkında bilgi sahibi olma fırsatı vermektir.” dedi.

::
EMC’yi hangi ürün ve çözümleriyle biliyorsunuz?

Bilgi için: EMC
yazarMelih Çelik

Gazeteciler Mahallesi Yazarlar Sokak doğumlu olduğu için meslek olarak gazeteciliği seçmiştir. Şu sıralar, geçmişte kendisi için söylenen 'internette on editör gücündedir' ünvanını yeniden almak için uğraşmaktadır.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" EMC Telekom Zirvesi İstanbul’da konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere EMC Telekom Zirvesi İstanbul’da ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda EMC Telekom Zirvesi İstanbul’da ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "