Okunma

EMC World 2009 Sona Erdi


08 Haziran 2009 Pazartesi 14:18
EMC World 2009 Sona Erdi

Her yıl gerçekleştirilen ve çok sayıda gazeteciyi ağırlayan EMC World bu yıl 17-19 Mayıs tarihlerinde Orlando’da yapıldı. EMC World’de bir konuşma yapan EMC İçerik Yönetimi ve Arşivleme Bölüm (CMA) Başkanı Mark Lewis, bugünün ve yarının maliyet-etkin veri yönetiminin, verinin değerinden maksimum yararlanırken aynı zamanda maliyetleri ve uygulamaların sistemlere kurulum süresini azaltacak bir dizi teknolojiye dayanacağını açıkladı. Lewis, maliyetlerin azaltılması ve yatırımlardan elde edilen getirilerin artırılmasında hızlı uygulama bileşimi, iş süreçlerinin otomasyonu, entegre arşivleme ve internet ortamında bilgi-işlemin kilit araçlar olduğunun da altını çizdi.


EMC World bu yıl da geniş katılıma sahne oldu.

BT kuruluşlarının farklı birçok misyon-kritik vaka tabanlı iş sürecini daha etkin hale getiren zengin, içeriğe göre uyarlanabilen iş uygulamaları sunmak için sürekli bir baskı altında olduğunun bu nedenle  kısıtlı kaynaklarla uygulama geliştirmenin ve kurulumunun karmaşıklığını azaltacak araçları kullanmaları ve aynı zamanda da işin gerektirdiği değişikliklerle başa çıkacak kolayca ölçeklenebilir platformlardan yararlanmalarının gerekliliğinin altı çizildi.

Kodlama Zorunlu Değil

EMC ayrıca “Kodlama zorunlu değil” iddiasını tanıtmak ve desteklemek için de, EMC World’de tasarımcılara yönelik bir yarışma başlattı. 3 Ağustos 2009 tarihine kadar sürecek olan yarışma tüm EMC Documentum müşterilerine ve iş ortaklarına açık. Yarışmaya katılanlardan bir vaka yönetimi uygulaması hazırlamaları istenecek. En çok ilgi uyandıran üç uygulamanın sahibine para ödülü verilecek. Yarışmayla ilgili ayrıntılı bilgiler EMC’nin community.emc.com/docs/DOC-3739 linkinde yer alıyor.  


Etkinlik sırasında tasarımcılara yönelik bir yarışma da başlatıldı.

Etkinlikte EMC’nin internet üzerinde bilgi işleme yönelik içerik yönetimi ve arşivleme stratejisini oluşturan unsurlar ise şu şekilde sıralanıyor;

:: EMC’nin içerik yönetimi ve arşivleme ürünlerini sanal ortamlarda sunma.
:: Kaynakların dinamik bir şekilde hazırlanması ve otomatik olarak etkin kılınması için bu ürünlerin VMware vSphere ile sıkı bir entegrasyon içinde olmalarını sağlama.
:: Uygulama, geliştirme ve üretim ortamlarına yönelik olarak özel ve kamusal internet üzerinde bilgi işlem platformlarını kullanma.
:: İnternet üzerinde depolama için REST’i destekleme ve kullanma.
 
:: İçerik yönetimi deyince aklınıza ne geliyor?

Bilgi için: EMC
yazarMelih Çelik

Gazeteciler Mahallesi Yazarlar Sokak doğumlu olduğu için meslek olarak gazeteciliği seçmiştir. Şu sıralar, geçmişte kendisi için söylenen 'internette on editör gücündedir' ünvanını yeniden almak için uğraşmaktadır.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" EMC World 2009 Sona Erdi konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere EMC World 2009 Sona Erdi ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda EMC World 2009 Sona Erdi ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "