Okunma

Emlak sektörüne e-ticaret dokunuşu: Evtiko


17 Şubat 2017 Cuma 07:49
Emlak sektörüne e-ticaret dokunuşu: Evtiko

Geçtiğimiz Eylül ayında Sina Afra önderliğinde Can Günay ve Aziz İhsanoğlu tarafından, yerli ve yabancı yatırımcıların da katkılarının alınmasıyla kurulan Evtiko, Türkiye gayrimenkul sektörüne teknoloji altyapısını kullanarak yenilikçi bir bakış açısı getirmeyi amaçlıyor.

Evtiko gayrimenkul sektörüne değer katmayı hedefliyor

TechInside‘ın haberine göre, şu anda 50 milyon TL’lik bir değerlemeye sahip olan şirket, Rocket Internet ve kurucusu Oliver Samwer, Avi Alkaş, Esin Güral’ın da içinde olduğu bir yatırımcı grubu tarafından yatırım aldı.

Gayrimenkul sektörüne kendi bakış açısını getirerek, gayrimenkul alım–satım çözümleri üretmeyi amaçlayan Evtiko, gayrimenkul satışlarına aracılık eden bir platform olarak pazardaki yerini aldı.

17-02/17/apartment-sdn.jpg

Mülk sahiplerinin evlerini birkaç adımda, 72 saatten başlayan çok kısa bir süre içerisinde, kolayca satabilmesine olanak tanıyan Evtiko’nun sistemi şöyle işliyor:

Satmak istenilen evle ilgili bilgiler internet sitesindeki form doldurularak veya çağrı merkezi üzerinden Evtiko’ya iletiliyor. Bu bilgiler, kullanılan güncel veri algoritmaları ve SPK lisanslı gayrimenkul uzmanlarının yerinde incelemesi sonucu 48 saat içinde bir teklif veriliyor. Satıcı kabul ederse, en erken 3 gün içinde olmak şartıyla, evin boşaltıldığı gün ödemesinin tamamını alıyor.

:: Evtiko girişimi hakkıda ne düşünüyorsunuz?
yazarEmin Çıtak

Tamriel'in bağrından kopup gelen Emin, sıkı bir TES ve Dark Souls hayranıdır, tam bir oyun delisidir. Çok uzun zamandır oyun oynuyor, tam çözüm çekip, inceleme yazıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

1 yorum - “Emlak sektörüne e-ticaret dokunuşu: Evtiko”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    Fiyatlar duser boylece. Cok iyi olur.

" Emlak sektörüne e-ticaret dokunuşu: Evtiko konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Emlak sektörüne e-ticaret dokunuşu: Evtiko ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Emlak sektörüne e-ticaret dokunuşu: Evtiko ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "