Okunma

Emoji 12.0 ile hangi emojiler gelecek?


24 Ekim 2018 Çarşamba 09:00
Emoji 12.0 ile hangi emojiler gelecek?

Emoji 12.0 ile hayatımıza girmesi muhtemel olan emojiler ortaya çıktı. Bakalım 2019 yılında yayınlanacak olan Emoji 12 ile neler geliyor?

Emoji 12.0 ile neler geliyor?

2019 yılında kullanılacak olan en yeni emojiler Unicode Consortium tarafından geliştiriliyor. Gelen öneri ve isteklerden yola çıkan Unicode Consortium, yayınlanması muhtemel olan Emojileri paylaştı.

Bunlara baktığımızda Mekanik Kol, Mor Kare, Sağır Kişi, Balta, Tekerlekli Sandalye, Jilet, Esneme Yüzü, Rehber Köpeği, El Sıkıştırma, Paraşüt, Halkalı Gezegen, Dalış Maskesi, Koala, Flamingo ve Beyaz Kalp gibi emojilerin yer aldığını görüyoruz.

Hali hazırda 62 emojinin geleceği duyurulsa da bunların hepsinin kesin olarak kullanıma sunulma garantisi de verilmiyor.

Diğer taraftan ten renklerindeki çeşitliliğinde artacağı belirtilirken siyahi ten renk seçeneği de listedeki yerini alacak. Emoji 12.0 sürümünün 2019 yılının Mart ayı itibariyle tanıtılacak. Söz konusu emojilerin kullanıma sunulmasının ise en erken iOS 13 ile olacağı tahmin ediliyor.
yazarBekir Can Yumrutepe

Küçüklüğünden bu yana teknoloji tutkunu olan Bekir Can, 2014 yılının Ağustos ayından bu yana ShiftDelete.Net bünyesinde haberler ve makaleler yazıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Emoji 12.0 ile hangi emojiler gelecek? konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Emoji 12.0 ile hangi emojiler gelecek? ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Emoji 12.0 ile hangi emojiler gelecek? ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "