Emoji ile Şifreleme Yöntemi Geliyor


16 Haziran 2015 Salı 13:00
Emoji ile Şifreleme Yöntemi Geliyor

Şifreniz en az 6 karakterden oluşmalı, en az 1 harf içermeli ve özel karakter içermelidir.” Çoğu internet kullanıcısı bir platforma üye olacağı zaman bu uyarı ile karşılaşıyor. Şifrelerin güvenli için olan bu yöntem yine de çoğu zaman hackerların kurbanı olmaktan kurtulamıyor.

Şifrenizi Emoji ile Oluşturun

İngiliz Intelligent Environments firması hack yolunun önüne geçmek için ilginç bir şifreleme sistemini duyurdu. Firmanın geliştirmiş olduğu sistem ile emoji kullanarak şifreleme yapmak mümkün. 44 farklı emojiden 4 tanesini seçerek kullanılan Emoji Passcode sistemi 15-25 yaş arasındaki gençleri hedef alıyor.

Emoji Passcode ile 3 milyon 498 bin 308 farklı kombinasyonlar ile şifre oluşturulabileceğinin altı çiziliyor.

Intelligent Environments’in yöneticisi David Webbe bu sistemin patentini almadıklarını bankaların diledikleri zaman Emoji Passcode sistemini kullanabileceklerini dile getirdi.

Emoji Passcode sisteminin klasikleşmiş rakam, harf ve sembollerden oluşan şifreleme yönteminden daha güvenli olmayacağını düşünenlerin sayısı çok fazla. Bakalım bu sistem geliştirilip klasik yöntemin yerini alabilecek mi?

:: Emoji ile şifre oluşturmak ister misiniz?
yazarEnder Öztürk

Teknoloji ile çocukluğundan beri ilgilenen Ender, kendini mobil, yazılım, donanım ve oyun alanında yetiştirmiştir. Ender, teknoloji dünyasındaki güncel haberleri ShiftDelete.Net okurları ile buluşturuyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

8 yorum - “Emoji ile Şifreleme Yöntemi Geliyor”

 1. Ziyaretçi dedi ki:

  yanıt ver

 2. Ziyaretçi dedi ki:

  Bu ne anlama geliyor hiç bir şey anlamadık

 3. Ziyaretçi dedi ki:

  İnsanoğlunun görsel hafızasının daha iyi olduğu kanıtlanmış bir gerçek. ORtada böyle bir gerçek varken çok tırt bir sistem olur. Şifrelemeleri kaldırsınlar oldu olacak.

 4. Ziyaretçi dedi ki:

  saçma. unuturum ben.

 5. Ziyaretçi dedi ki:

  44'ün 4. kuvvetini nasıl 3 milyon 498 bin 308 buldunuz acaba? 3748096'tür sonucu. 4×4=16 6×4=24 6×6=36 yaptığını düşünürseniz son basamak asla 8 olmaz.
  ayrıca “Şifreniz en az 6 karakterden oluşmalı, en az 1 harf içermeli ve özel karakter içermelidir. Şifrelerin güvenli için olan bu yöntem yine de çoğu zaman hackerların kurbanı olmaktan kurtulamı***** cümlesine göre "matematik mühendisleri" 3748096>22164361129 ispatına girmişler ve başarılı olmuşlar.
  gelelim şifrelerin kırılmasına insanlar tembellik edip 111111 123456 vb şifreler kullanılırsa tabiki şifreler kırılır. tembel adam emojide de ilk karakteri kullanır

 6. Ziyaretçi dedi ki:

  % 100 Güvenlik diye birşey yoktur. Geliştirilen her sistemin açıkları tespit edilmeye çalışılır ve açık sonunda bulunur. Emoji karakterleri de klavyeden basılan harf ve rakamlara karşılık geleceğinden (örneğin: A gülücük emojinine denk geldiğini varsayarsak) emoji şifreleri de kırılabilir. 😉

 7. Ziyaretçi dedi ki:

  * 3 milyon 748 bin 096 farklı kombinasyon oluyor

" Emoji ile Şifreleme Yöntemi Geliyor konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Emoji ile Şifreleme Yöntemi Geliyor ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Emoji ile Şifreleme Yöntemi Geliyor ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

 1. 1 SDN ofisi olarak Karadeniz'i turladık! SDN ofisi olarak Karadeniz'i turladık!
 2. 2 Bedava kahve getiren uygulamalar Bedava kahve getiren uygulamalar
 3. 3 iPhone 12 Pro kutusundan çıkıyor (Video) iPhone 12 Pro kutusundan çıkıyor (Video)
 4. 4 Kojima yeni oyunu için harekete geçti Kojima yeni oyunu için harekete geçti
 5. 5 Buraların kralı neden Samsung? Buraların kralı neden Samsung?
 6. 6 Yok böyle monitör! LG Ultragear 27GN950 inceleme Yok böyle monitör! LG Ultragear 27GN950 inceleme
 7. 7 Yılların iOS efsanesini Android ile bitirdik! Yılların iOS efsanesini Android ile bitirdik!
 8. 8 Huawei Mate 40 serisi tanıtıldı! İşte detaylar Huawei Mate 40 serisi tanıtıldı! İşte detaylar
 9. 9 En efsane telefon bu! Lenovo Legion Pro inceleme En efsane telefon bu! Lenovo Legion Pro inceleme
 10. 10 Yıllardır beklenen teknoloji! Mırıldanarak şarkı bulduk Yıllardır beklenen teknoloji! Mırıldanarak şarkı bulduk