Okunma

En Büyük Oyun Koleksiyonu Satılıyor!


08 Haziran 2014 Pazar 14:00
En Büyük Oyun Koleksiyonu Satılıyor!

Dünyanın en büyük video oyun koleksiyonu satılıyor. Geçtiğimiz yıl Guiness Dünya Rekorlar Kitabı’na “dünyanın en büyük oyun arşivi” ünvanıyla girmeyi hak eden koleksiyon, açık artırma yöntemiyle satılacak. 6 Haziran tarihinde başlayan müzayede çetin bir mücadeleye sahne oluyor.

11 bin oyun, 90 bin dolar teklif

Sega Genesis‘ten Nintendo Entertainment System‘e, Neo Geo‘dan Amiga‘ya onlarca platformda toplam 11 bin oyunu kapsayan koleksiyonda teklifler şimdiden 90 bin doları bulmuş durumda. 15 Haziran tarihinde sonlanacak açık artırmada 100 bin dolar sınırının aşılacağı tahmin ediliyor.

Çoğu orijinal kutulu

Kotaku‘nun verdiği bilgilere göre, koleksiyonda yer alan 11 bin oyunun 8300 adeti orijinal kutulu ve kullanma kılavuzu kutu içeriğinde yer alıyor. 2600 oyunun ise kutusu ve broşürü bulunmuyor. Halen devam eden açık artırma sayfasına buradan ulaşabilirsiniz.

:: Eski oyunlarınızı saklar mısınız? Küçük de olsa kolleksiyonunuz var mı?

 
yazarAzim Köse

Ege Üniversitesi, Sinema TV Bölümü Yüksek Lisans mezunu olan Azim, 4 yıldır farklı mecralarda teknoloji hakkında haberler ve makaleler yazıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" En Büyük Oyun Koleksiyonu Satılıyor! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere En Büyük Oyun Koleksiyonu Satılıyor! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda En Büyük Oyun Koleksiyonu Satılıyor! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "