Olmamalıydı! Dünyayı şaşırtan teknolojik hatalar


24 Ekim 2020 Cumartesi 22:30

Volvo’nun ani fren ve otomatik park denemesi

10 yıl önce kendisine ait olan otomatik fren sistemini dünyaya tanıtmak için bir etkinlik düzenleyen Volvo, Sedan S60 isimli otomobilini bu teste tabi tuttu. İsveç menşeli şirketin planına göre Sedan S60’da bulunan fren sistemi herhangi bir obje ile karşılaştığı anda aniden devreye girecekti.

Tanıtım etkinliğinde önündeki kamyonu algılamayan bu otomobil, maalesef kendisinden büyük olan bir araca çarptı ve oldukça küçük bir duruma düştü. Bu kaza yüzünden yaralanan veya hayatını kaybeden biri olmadı ancak 2015 yılında Volva XC60 Crossover isimli otomobil, otomatik park etme sistemini tanıtmayı başaramadı ve iki kişiyi ezdi.

Bu kaza, Volvo’nun otomatik fren sistemini bir türlü çalıştıramamasından dolayı yaşandı. O anı aşağıdaki video aracılığı ile izleyebilirsiniz.

Sonuç: İki büyük başarısızlık ve prestij kaybı.

Microsoft’un donan tableti

26 Ekim 2012 tarihinde kullanıcılar ile tanışan Microsoft Surface isimli tablet, tanıtım etkinliğinde herkesin donakalmasına neden oldu. 2009 yılından 2012 yılına kadar Microsoft’un çatısı altında faaliyet gösteren Windows Division isimli departmanın başkanlığını yapan Steven Sinofsky, Surface’i lansmandaki kişilere tanıtıyordu.

Başkan unvanı ile boy gösterdiği sunumda ürününün başarısızlığı yüzünden hiç de hoş olmayan bir manzara ile karşılaşan Sinofsky, 2012 yılının kasım ayında istifa etti. 55 yaşındaki (günümüzde) bilgisayar programcısı, donma sorununun yaşandığı sırada Surface’in Internet Explorer ile uyumlu bir şekilde çalıştığını ispatlamaya çalışıyordu.

Microsoft imzalı tabletin çalışmaya devam etmesi için birkaç yöntem deneyen eski başkan ne yazık ki başarılı olamadı ve elindeki tableti bir başka Surface ile değiştirdi ve sunumuna devam etti. O anı aşağıdaki videodan seyredebilirsiniz.

Sonuç: Surface daha piyasaya çıkmadan prestij kaybetti.
Abone ol
Bildir
guest
4 Yorum
Dahili geri bildirimler
Tüm yorumlar
Teknoloji Dostu
Teknoloji Dostu
3 ay önce

Samsung’un Note 7 faciasını unutmayın, unutturmayın.

Emre
Emre
2 ay önce

Neden? Facia denecek nesi var ki ksksmms

Teknoloji Dostu
Teknoloji Dostu
3 ay önce

Evet unutturmayın çünkü koskoca bir şirket başarılı bir yönetimle bütün note 7 olayını telafi edebildi üstelik note 7 alanlara dönemin en güçlü telefonları olan s7edge ve s7 ile hiçbir ücret talep etmeden değiştirmeside cabası…

Teknoloji Dostu
Teknoloji Dostu
2 ay önce

Yamulan iPhone 6 pluslar nerede? Çekmeyen iPhone 4ler ?

" Olmamalıydı! Dünyayı şaşırtan teknolojik hatalar konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Olmamalıydı! Dünyayı şaşırtan teknolojik hatalar ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Olmamalıydı! Dünyayı şaşırtan teknolojik hatalar ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 Akıllı saatleri en uygun fiyata bulduk, liste oluşturduk! Akıllı saatleri en uygun fiyata bulduk, liste oluşturduk!
  2. 2 Clubhouse uygulamasını denedik Clubhouse uygulamasını denedik
  3. 3 Alanı YouTuber yapan Fujifilm X-S10 incelemesi Alanı YouTuber yapan Fujifilm X-S10 incelemesi
  4. 4 Xiaomi'nin sözde akıllı şemsiyesini zorladık! Xiaomi'nin sözde akıllı şemsiyesini zorladık!
  5. 5 Samsung'un en iyisi: Galaxy Buds Pro kutu açılışı Samsung'un en iyisi: Galaxy Buds Pro kutu açılışı
  6. 6 Yeni kanalımız: Android kullanıcılarına merhaba! Yeni kanalımız: Android kullanıcılarına merhaba!
  7. 7 İyi ses için paraya kıydık: Saramonic Blink 500 Pro B2 İyi ses için paraya kıydık: Saramonic Blink 500 Pro B2
  8. 8 M1 işlemcili MacBook Air kutusundan çıkıyor M1 işlemcili MacBook Air kutusundan çıkıyor
  9. 9 Logitech M190 mouse inceleme Logitech M190 mouse inceleme
  10. 10 AirPods Pro rakibi Jabra Elite 85T incelemesi AirPods Pro rakibi Jabra Elite 85T incelemesi