Okunma

En Çok Bilininen PC Markası!


01 Mayıs 2008 Salı 21:00
En Çok Bilininen PC Markası!

Bağımsız araştırma şirketi AC Nielsen tarafından, firmaların hedef kitlelerinin hatırladıkları ilk markayı belirlemek, firma / markanın hatırlanma ve bilinme oranını tespit etmek amacıyla, İstanbul, Ankara ve İzmir‘de toplam 1401 denek üzerinde yapılan araştırmaya göre, bilgisayar denince akla gelen ilk marka Casper oldu.

Bir Yılda Beş Puanlık Sıçrama

AC Nielsen’in Markalar 2007 araştırmasına göre Casper, yüz tüketicinin 26.3′ü tarafından ilk akla gelen bilgisayar markası. Aynı araştırmanın geçen yıl sonuçlarına göre Casper‘ın hatırlanma oranı yüzde 21.3‘tü.  

AC Nielsen tarafından yapılan araştırmaya göre, Casper‘ın özellikle genç tüketiciler tarafından oldukça bilinen bir marka olduğu ortaya çıkıyor. Ortalamada yüzde 26.3 olan Casper bilinirlik oranı, 20 – 35 yaş arasındaki genç kuşakta yüzde 35‘e kadar çıkıyor.
{mospagebreak title=Ankete Katılın}
Ankete Katılın

:: Sizin aklınıza gelen ilk bilgisayar markası hangisi? Ankete katılın!

Bilgi için: Casper
SDN http://shiftdelete.net
yazarVolkan Bilgin

14 yıldır profosyonel olarak bilişim sektöründe çalışan Volkan tam bir teknoloji meraklısı, sinema tutkunu, oyun bağımlısı. Bir çok teknolojinin çıkışına şahitlik eden Volkan ayrıca müzik, resim ve heykelle de uğraşıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yorum yazın

7 yorum - “En Çok Bilininen PC Markası!”

 1. SDN Okuru dedi ki:

  HP

 2. SDN Okuru dedi ki:

  Aklıma ilk gelen tabiki CASPER,nedeni ise 5 para etmez pc leri ve müşteri hizmetleri

 3. SDN Okuru dedi ki:

  hah! teknolojiden ne kadar bi haber olduğumuzun kanıtı. Parça toplayınca üretici olduklarını zannediyo bizim milletimiz. Orda adam akıllı pc markaları olan dell ibm ve toshibadır bence. Parçaları toplayıp üzerlerine ismimi yazmayı bende biliyorum. Bende bir pc markasıım o zmn :D…

 4. SDN Okuru dedi ki:

  tebrikler casper…

 5. SDN Okuru dedi ki:

  Kesinlikle IBM.. (Kaan)…

 6. SDN Okuru dedi ki:

  yok artık…

 7. SDN Okuru dedi ki:

  ay bi em 🙂
  yani IBM…

Geri bildirim