Okunma

En Çok ‘Çökerten’ Nvidia


27 Mart 2008 Perşembe 22:00
En Çok ‘Çökerten’ Nvidia
Microsoft’a tüketiciyi yanlış yönlendirdiği için açılan Vista Uyumluluğu (Vista Capable) davasında gün geçtikçe ilginç bilgiler su yüzüne çıkıyor. Son gelen bilgiler, geçtiğimiz yıl boyunca Windows Vista’nın kayıtlı sistem çökmelerinin oranını veriyor.

Buna göre Nvidia sürücüleri, 2007 yılında %28,8 oranla Vista’yı çöktürmekte birinci görünüyor. Arkasından gelen Microsoft kaynaklı çökmeler %17,9 oranla ikinci, ATI %9,3 ile üçüncü sırada yer alıyor. Toplam 1.663.748 Vista kayıtlı sistem çökmesi düşünüldüğünde ise, Nvidia 479.326 çökertme ile gözümüzü korkutmayı başarıyor. Elbette Vista’nın ve Nvidia sürücülerinin hangi sürümde olduğu gibi detaylı bilgilerin verilmemesi, üzerinde çok tartışılabilecek ve her yöne çekilebilecek sonuçları ortaya çıkarıyor olsa da, Vista çıktığından bu yana yıldızlarının bir türlü barışmadığı söylenen Nvidia sürücüleriyle aralarındaki uyumsuzluk, bu şekilde belgelenmiş oluyor.

:: Konuyla ilgili görüşlerinizi forumda paylaşın.

Yazan: Erhan Kahraman
SDN – http://shiftdelete.net
yazarVolkan Bilgin

14 yıldır profosyonel olarak bilişim sektöründe çalışan Volkan tam bir teknoloji meraklısı, sinema tutkunu, oyun bağımlısı. Bir çok teknolojinin çıkışına şahitlik eden Volkan ayrıca müzik, resim ve heykelle de uğraşıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yorum yazın

1 yorum - “En Çok ‘Çökerten’ Nvidia”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    slm bende vista kullanıyorum çökertemedim daha ama ses kartı arada bi hata vermesini (mavi ekran) çıkarabiliyor ekran kartı bi sorun çıkarmadı daha :))…

Geri bildirim