En çok corona virüs vakası olan iller açıklandı!


01 Nisan 2020 Çarşamba 20:58
En çok corona virüs vakası olan iller açıklandı!

1 Nisan 2020 itibariyle Türkiye’de corona virüsü vaka sayısı 15679, vefat edenlerin sayısı ise 277 oldu. Bugüne kadar 333 kişi iyileşirken ülkemiz için merakla beklenilen bir detay: en çok corona virüs vakası olan iller açıklandı!

Türkiye’de en çok corona virüs vakası olan iller!

Tahmin edebileceği üzere 8852 kişi ile en çok vaka İstanbul’da. Yani 15 milyonun üzerinde bir nüfusa sahip olan İstanbul vakaların yüzde 56’sını oluşturuyor. İkinci sırada 853 vaka ile İzmir yer alırken 712 vaka ile Ankara üçüncü sırada yer alıyor.

Bu verilere göre toplam vakaların yüzde 66’sı İstanbul, İzmir ve Ankara’da görüldü. En çok corona virüs vakası görülen iller sıralaması Kocaeli, Isparta, Sakarya, Adana, Bursa ve Samsun şeklinde devam ediyor.

İstanbul – 8852
İzmir – 853
Ankara – 712
Konya – 584
Kocaeli – 410
Isparta – 268
Sakarya – 207
Adana – 197
Bursa – 135

Corona virüs en çok vefat görülen iller

En çok vefat görülen 10 il sıralamasında ise İstanbul 177 kişi ile ilk sırada, İzmir 18 kişi ile ikinci sırada ve Kocaeli 8 kişi ile üçüncü sırada yer alıyor. Bu illeri Ankara, Konya, Zonguldak, Trabzon, Balıkesir, Adana ve Sakarya takip ediyor.

Corona virüs en çok vefat görülen illeryazarMehmet Ali Ertunç

2015 yılı Ekim ayında SDN ailesine dahil olan Mehmet Ali, İskenderun Teknik Üniversitesi'nde eğitim hayatına devam ediyor. Havacılık tutkusu her geçen gün artarken, silahlara ve otomobillere büyük ilgi duyuyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

9 yorum - “En çok corona virüs vakası olan iller açıklandı!”

 1. Teknoloji Dostu dedi ki:

  Bence antalya gizleniyor turist gelmez diye

 2. Teknoloji Dostu dedi ki:

  Antalya var olmaz olurmu buyuk haritada oda var

 3. Teknoloji Dostu dedi ki:

  Ben de Zonguldak da yaşıyorum havası zaten pis binlerce maden hastası var inşallah bir an önce bu bela başımızdan daha çok can yakmadan ve almadan gider.

 4. Teknoloji Dostu dedi ki:

  Antalya nasıl olmaz,gizleniyor mu?

 5. Teknoloji Dostu dedi ki:

  Antalya nasıkçl olmaz

 6. Teknoloji Dostu dedi ki:

  Yaşasınnn ölcezzzzzz

  1. Teknoloji Dostu dedi ki:

   TÖVBE TÖVBE ALLAH KORUSUN

  2. Teknoloji Dostu dedi ki:

   TÖVBE TÖVBE ALLAH KORUSUN

   1. Teknoloji Dostu dedi ki:

    Sence koruyorum

" En çok corona virüs vakası olan iller açıklandı! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere En çok corona virüs vakası olan iller açıklandı! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda En çok corona virüs vakası olan iller açıklandı! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "