Okunma

En Çok Güvenilen Sektör Hangisi?


05 Şubat 2011 Cumartesi 10:10
En Çok Güvenilen Sektör Hangisi?

En doğru ve düzgün olanı yaptığına en çok güvendiğiniz sektör hangisi? Bu soruyu 23 ülkeden toplam 5075 katılımcıya soran Edelman adlı araştırma şirketi, her sene düzenlediği güven endeksi araştırmasının sonuçlarını yayınladı. (Cep Telefonları Zararlı mı?)

Edelman tarafından yayınlanan sonuçlarda teknoloji endüstrisinin açık ara en çok güvenilen endüstri olduğu ortaya çıktı.

Katılımcıların %81’i teknoloji endüstrisine güvendiklerini belirtirken, ikinci ve üçüncü sırada ise otomobil ve iletişim endüstrileri geldi.

İlk sırada açık bir farkla teknoloji endüstrisi bulunuyor

Güvenilmezler Hangileri

İlk üç sırada bulunanların birbirleriyle iç içe sektörler olduğunu görebilmek mümkün. Aynı durum listenin en altı için de geçerli.

Yapılan araştırmada en az güvenilen üç sektörün sigortacılık, banka ve finans hizmetleri olduğu ortaya çıktı.

:: Siz de teknoloji endüstrisine güveniyor musunuz?
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

2 yorum - “En Çok Güvenilen Sektör Hangisi?”

  1. LadyArch3r dedi ki:

    türkiyede güvenilcek sektör ***** güvensizide telekominikasyon ve bilişim sektörüdür.

  2. Neutral dedi ki:

    Bence Bankaların %51 lik kızmı çok ki ne çok. Kim hangi bankaya güveniyor artık hele ki kredi yada kredi kartı borcun olmasın.

    Teknolojiye ise en az güvendiğim sektörlerden biri çünkü mutlaka bir zaman sonra bozulacağının garantisini garanti süresine göre belirtiyor zaten o süre gelmese de yine masraf ve moral bozukluğu ve uğraşılar.

" En Çok Güvenilen Sektör Hangisi? konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere En Çok Güvenilen Sektör Hangisi? ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda En Çok Güvenilen Sektör Hangisi? ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "