Okunma

En Çok Hangi Alanda Blog Yazıyoruz?


12 Temmuz 2014 Cumartesi 10:00
En Çok Hangi Alanda Blog Yazıyoruz?

İnternet kullanımına yönelik araştırmalara her geçen gün yenisi ekleniyor. Global Web Index şirketinin son çalışması, internet kullanıcılarının 3’te 1’inden fazlasının kişisel blog yazdığını ortaya çıkardı. Dünya çapında 32 ülkeyi kapsayan araştırmada 545 milyon internet kullanıcısının eğilimi ölçülüyor. Elde edilen verilere göre, kullanıcıların yüzde 36‘sı kişisel blog yazıyor.

Film, müzik, teknoloji…

Konulara göre blog kategorilerinde ise film ve sinema öne çıkıyor. Bu kategorinin tercih oranı yüzde 40‘ların üzerindeyken, ikinci sıradaki müzik başlığının oranı ise yüzde 35 olarak dikkat çekiyor. En yoğun olarak yazılan iki sanat alanını, müzik ile aynı yüzdeye sahip olan teknoloji başlığı takip ediyor.

Kişisel bloglar ve diğerleri

Kişisel bloglar, seyahat ve keşif blogları, yeme içme blogları da internet kullanıcılarının yoğun olarak tercih ettiği başlıklar arasında. Araştırmada daha az ilgi gören konu başlıkları arasında ise sağlık, çevre sorunları, online servisler ve uygulamalar gibi alanlar kalıyor.

:: Kişisel blogunuz var mı? Hangi alanlarda yazıyorsunuz?

{AUTHOR}
{ARTICLE_LINK} 


yazarAzim Köse

Ege Üniversitesi, Sinema TV Bölümü Yüksek Lisans mezunu olan Azim, 4 yıldır farklı mecralarda teknoloji hakkında haberler ve makaleler yazıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

1 yorum - “En Çok Hangi Alanda Blog Yazıyoruz?”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    ***** adında bir bloğum var ama tanıtımını nasıl yapabilirim? ziyaretçi trafiğini nasıl artırabilirim? Yardımcı olabilirseniz?

Yorum yazın

Geri bildirim