Okunma

En İyi Windows Phone 7 Uygulamaları


29 Aralık 2010 Çarşamba 11:30
En İyi Windows Phone 7 Uygulamaları

Windows Phone 7 henüz üçüncü şahıs yazılım anlamında çok gelişmiş bir platform değil. Marketplace’de 5000 seviyelerinin henüz yakalanmış olması da bu duruma önemli bir kanıt olsa gerek.

Ancak buna karşın Windows Phone 7 cephesinde bir takım kıpırdanmaların olduğu da bir gerçek. Android Market’in 200.000’i aşan arşivinden bir hayli uzak olsa da Windows Phone 7 için de geliştirilmiş gayet başarılı yazılımlar mevcut. Yazımızda işletim sistemine özel en iyi 5 mobil uygulamayı bir araya getirdik.

OnTrack

Günün her dakikası sizin için değerliyse yahut üzerinde çalıştığınız bir proje var ancak zamanınız da önem derecesinde bir hayli kısıtlıysa OnTrack isimli mobil uygulamayı denemenizde fayda var. Hangi işe ne kadar zaman ayıracağını belirleyin ve işi uygulamaya bırakın.

Günlük, aylık ve haftalık olarak programlanabilen yazılım, anlık uyarılarla işlerinizi yoluna koymanız yolunda size yardımcı oluyor. Uygulamada, yaptığınız programı çıktı olarak alabilmek, Excel’e aktarmak gibi olanaklar bulunuyor. Yazılımı Marketplace üzerinden 2.99$ ödeyerek satın alabilirsiniz.

Colorize

Windows Phone 7 için şu ana kadar geliştirilmiş en başarılı resim düzenleme yazılımlarından biri Colorize. Telefonunuzda yer alan fotoğraflara çeşitli renk efektleri uygulayabilen yazılım, sahip olduğu araçlar ile de resim üzerinde küçük oynamalar yapabilmenize müsaade ediyor. Ne kadar işlem yaparsanız yapın hepsini tek tek geri alma imkanı tanıyan yazılımda özel alan seçim araçları bulunuyor. Programı Marketplace üzerinden 1.29$ ödeyerek satın alabilirsiniz.

Seesmic

Facebook ve Twitter hesaplarınıza hızlı ve kolayca erişin. Birçok mobil platformda en çok tercih edilen yazılımlardan biri olan Seesmic, Windows Phone 7 kullanıcılarına da gelişmiş araçlar ile sosyal ağlardaki hesaplarını takip edebilme fırsatı sunuyor. Uygulamayı Marketplace üzerinden ücretsiz olarak indirebilirsiniz.

Where Was I

GPS tabanlı son derece basit bir uygulama Where Was I. Yazılım ile GPS üzerinden ya da şebekeden alınan konum bilgilerini saklayabilir veya anlık olarak bulunduğunuz konuma dair coğrafi koordinat verilerini görebilirsiniz. Metrik ölçü birimlerini de sunabilen yazılım 0.99$ karşılığında Marketplace üzerinden indirilebiliyor.

Fake Call

Cep telefonları için standart yazılımlardan biri haline gelen ve sahte aramalar yapabilen yazılımların Windows Phone 7’de yer alan şekli ise Fake Call. Belirlediğiniz saat ve tarihte sahte arama yapan yazılım, ayrılmak isteyip de ayrılamadığınız bir yerden kaçmanıza yardımcı oluyor. Gelişmiş özellikleri ve kolay konfigüre edilebilir arayüzü ile fark yaratan yazılım, Marketplace üzerinden ücretsiz olarak indirilebiliyor.

 

:: Windows Phone 7 için geliştirilmiş sizin beğendiğiniz bir yazılım var mı?

 
yazarAhmet Gözütok

Mobil cihazların dünyasında neler olup bittiğini yakından izlemekten öteye geçen Ahmet, en yeni mobil gelişmelerin nabzını adeta bu dünyanın damarlarında dolaşarak tutuyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" En İyi Windows Phone 7 Uygulamaları konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere En İyi Windows Phone 7 Uygulamaları ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda En İyi Windows Phone 7 Uygulamaları ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "