2020’nin ilk yarısında en çok indirilen uygulama!


02 Temmuz 2020 Perşembe 08:00
2020’nin ilk yarısında en çok indirilen uygulama!

En çok indirilen uygulamalar listesi bir kez daha değişti. 2020’nin ilk 6 ayı için hazırlanan bu içerikte şaşırtıcı uygulamalar da yer alıyor. Ayrıca App Store ve Google Play Store için de bir liste hazırlandı.

En çok indirilen uygulamalar belli oldu: 2020 ilk yarı

Bu yılın ilk yarısında mobil uygulamalar sayesinde elde edilen toplam gelir 50 milyar dolara ulaştı. Bu bağlamda geçen yıla göre yüzde 23 oranında bir artış yaşandı. App Store ve Google Play Store ikilisi bu durumdan memnun.

Mobil uygulamalar konusunda çeşitli araştırmalar yapan Sensor Tower, yeni bir rapor hazırladı. Bu raporda COVID-19 salgınının uygulama geliştiricilerine sağladığı fırsatlara da değinildi.

En çok indirilen uygulamalar

Apple Store’un uygulama içi satım alımlardan, aboneliklerden, oyunlardan ve diğer özel uygulamalardan elde ettiği gelirin 32.8 milyar dolar olduğu tahmin ediliyor. Bu istatistiğin 2020’nin ilk yarısına ait olduğunu bir kez daha vurgulayalım.

Apple, geçen yılın ilk yarısında 26.3 milyar dolar elde etmişti. Buradan hareketle Apple’ın uygulamalardan elde ettiği gelir seviyesinin yüzde 24.7 oranında arttığı anlaşılıyor. Peki Google Play Store cephesinde son durum ne?

En çok indirilen uygulamalar 2020

Sensor Tower tarafından yapılan açıklamaya göre Google Play’in 17.3 milyon dolar elde ettiği ortaya çıktı. Geçen yılın ilk yarısında uygulamalar sayesinde 14.3 milyar dolar kazanan arama motoru devi, bu yılın ilk yarısında yüzde 21 oranında bir büyüme yakaladı ve gelirini 3 milyar dolar daha yükseltti.

En çok indirilen uygulamalar listesine baktığımızda TikTok uygulamasının birinci sırada olduğunu görüyoruz. 2020 yılının ilk 6 ayında 626 milyon kez indirilen TikTok yazılımını WhatsApp ile Zoom takip ediyor.

En çok indirilen uygulama

İkinci sırada bulunan WhatsApp, Telegram ile olan rekabetinde kazanan tarafta olmaya devam ediyor. Üçüncü sırada yer alan Zoom ise güvenlik açıkları ile uğraşmasına rağmen kullanıcılar tarafından tercih ediliyor.

Dördüncü sırada bulunan Facebook’un çatısı altında çalışan Instagram beşinci sırada yer alıyor. Facebook’un mesajlaşma platformu olan Messenger ise altıncı sırada yer alıyor. Snapchat‘i yedinci sırada görüyoruz.

En çok indirilen uygulama 2020

Sekizinci sırada bulunan, Singapur’u temsil eden ve bir video paylaşma platformu olarak hizmet veren Likee’iyi Netflix ve YouTube takip ediyor. Son olarak TikTok ekibinin başarısı da gözlerden kaçmadı.

Hem App Store’da hem de Google Play Store’da en çok indirilen uygulama olmayı başaran TikTok, 1 gün önce Hindistan’da yasaklanmıştı. Kendisinin diğer ülkeler tarafından yasaklanıp yasaklanmayacağı henüz bilinmiyor.
yazarEge ERKEK

İlk olarak 2006 yılında forumlara adımını atan içerik üreticisi, 2011 yılında başladığı yazarlık ve editörlük macerasının son durağı olan Shiftdelete.net adına dersini çalışıyor, emek veriyor ve okuyucularını severek işini yapıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" 2020’nin ilk yarısında en çok indirilen uygulama! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere 2020’nin ilk yarısında en çok indirilen uygulama! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda 2020’nin ilk yarısında en çok indirilen uygulama! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 SDN ofisi için yeni bir alışveriş deneyimi yaşadık! SDN ofisi için yeni bir alışveriş deneyimi yaşadık!
  2. 2 Sony WH-1000XM4 efsane kulaklık elimizde! Sony WH-1000XM4 efsane kulaklık elimizde!
  3. 3 Beklenen telefon iPhone 12 elimizde! Beklenen telefon iPhone 12 elimizde!
  4. 4 Samsung Galaxy S20 FE satın almak için 5 sebep! Samsung Galaxy S20 FE satın almak için 5 sebep!
  5. 5 11 yaşındaki teknoloji editörünün çantasında ne var? 11 yaşındaki teknoloji editörünün çantasında ne var?
  6. 6 SDN ofisi olarak Karadeniz'i turladık! SDN ofisi olarak Karadeniz'i turladık!
  7. 7 Bedava kahve getiren uygulamalar Bedava kahve getiren uygulamalar
  8. 8 iPhone 12 Pro kutusundan çıkıyor (Video) iPhone 12 Pro kutusundan çıkıyor (Video)
  9. 9 Kojima yeni oyunu için harekete geçti Kojima yeni oyunu için harekete geçti
  10. 10 Buraların kralı neden Samsung? Buraların kralı neden Samsung?