2020’nin ilk yarısında en çok indirilen uygulama!


02 Temmuz 2020 Perşembe 08:00
2020’nin ilk yarısında en çok indirilen uygulama!

En çok indirilen uygulamalar listesi bir kez daha değişti. 2020’nin ilk 6 ayı için hazırlanan bu içerikte şaşırtıcı uygulamalar da yer alıyor. Ayrıca App Store ve Google Play Store için de bir liste hazırlandı.

En çok indirilen uygulamalar belli oldu: 2020 ilk yarı

Bu yılın ilk yarısında mobil uygulamalar sayesinde elde edilen toplam gelir 50 milyar dolara ulaştı. Bu bağlamda geçen yıla göre yüzde 23 oranında bir artış yaşandı. App Store ve Google Play Store ikilisi bu durumdan memnun.

Mobil uygulamalar konusunda çeşitli araştırmalar yapan Sensor Tower, yeni bir rapor hazırladı. Bu raporda COVID-19 salgınının uygulama geliştiricilerine sağladığı fırsatlara da değinildi.

En çok indirilen uygulamalar

Apple Store’un uygulama içi satım alımlardan, aboneliklerden, oyunlardan ve diğer özel uygulamalardan elde ettiği gelirin 32.8 milyar dolar olduğu tahmin ediliyor. Bu istatistiğin 2020’nin ilk yarısına ait olduğunu bir kez daha vurgulayalım.

Apple, geçen yılın ilk yarısında 26.3 milyar dolar elde etmişti. Buradan hareketle Apple’ın uygulamalardan elde ettiği gelir seviyesinin yüzde 24.7 oranında arttığı anlaşılıyor. Peki Google Play Store cephesinde son durum ne?

En çok indirilen uygulamalar 2020

Sensor Tower tarafından yapılan açıklamaya göre Google Play’in 17.3 milyon dolar elde ettiği ortaya çıktı. Geçen yılın ilk yarısında uygulamalar sayesinde 14.3 milyar dolar kazanan arama motoru devi, bu yılın ilk yarısında yüzde 21 oranında bir büyüme yakaladı ve gelirini 3 milyar dolar daha yükseltti.

En çok indirilen uygulamalar listesine baktığımızda TikTok uygulamasının birinci sırada olduğunu görüyoruz. 2020 yılının ilk 6 ayında 626 milyon kez indirilen TikTok yazılımını WhatsApp ile Zoom takip ediyor.

En çok indirilen uygulama

İkinci sırada bulunan WhatsApp, Telegram ile olan rekabetinde kazanan tarafta olmaya devam ediyor. Üçüncü sırada yer alan Zoom ise güvenlik açıkları ile uğraşmasına rağmen kullanıcılar tarafından tercih ediliyor.

Dördüncü sırada bulunan Facebook’un çatısı altında çalışan Instagram beşinci sırada yer alıyor. Facebook’un mesajlaşma platformu olan Messenger ise altıncı sırada yer alıyor. Snapchat‘i yedinci sırada görüyoruz.

En çok indirilen uygulama 2020

Sekizinci sırada bulunan, Singapur’u temsil eden ve bir video paylaşma platformu olarak hizmet veren Likee’iyi Netflix ve YouTube takip ediyor. Son olarak TikTok ekibinin başarısı da gözlerden kaçmadı.

Hem App Store’da hem de Google Play Store’da en çok indirilen uygulama olmayı başaran TikTok, 1 gün önce Hindistan’da yasaklanmıştı. Kendisinin diğer ülkeler tarafından yasaklanıp yasaklanmayacağı henüz bilinmiyor.
Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Dahili geri bildirimler
Tüm yorumlar

" 2020’nin ilk yarısında en çok indirilen uygulama! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere 2020’nin ilk yarısında en çok indirilen uygulama! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda 2020’nin ilk yarısında en çok indirilen uygulama! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 Pandemi döneminde bankacılık nasıl değişti? Pandemi döneminde bankacılık nasıl değişti?
  2. 2 iPhone 12 Pro Max'i 'zırhlayıp' test ettik! iPhone 12 Pro Max'i 'zırhlayıp' test ettik!
  3. 3 Xiaomi'nin en güçlü telefonu Mi 11 incelemesi Xiaomi'nin en güçlü telefonu Mi 11 incelemesi
  4. 4 Performansı yeterli mi? MSI GL75 Leopard inceleme Performansı yeterli mi? MSI GL75 Leopard inceleme
  5. 5 Yarıyıl tatili için hangi Oppo'yu alalım? Yarıyıl tatili için hangi Oppo'yu alalım?
  6. 6 Dışı da içi de sizi yakan 3 ısıtıcıyı inceledik! Dışı da içi de sizi yakan 3 ısıtıcıyı inceledik!
  7. 7 3D yazıcıda ofis için neler bastık? 3D yazıcıda ofis için neler bastık?
  8. 8 Akıllı saatleri en uygun fiyata bulduk, liste oluşturduk! Akıllı saatleri en uygun fiyata bulduk, liste oluşturduk!
  9. 9 Clubhouse uygulamasını denedik Clubhouse uygulamasını denedik
  10. 10 Alanı YouTuber yapan Fujifilm X-S10 incelemesi Alanı YouTuber yapan Fujifilm X-S10 incelemesi