Okunma

En çok internet kullanan ülkeler arasında Türkiye’nin yeri


20 Haziran 2019 Perşembe 16:33
En çok internet kullanan ülkeler arasında Türkiye’nin yeri

İnternet artık hayatımızın merkezinde yer alıyor. Gün içinde hem hobi için hem de iş amaçlı olarak birçok defa internetten faydalanıyoruz. Durum böyle olunca dünyadaki internet kullanıcısı sayısı da merak konusu oluyor. Geçen yıla ait internet kullanım verileri de bu yılın ikinci yarısında açıklandı. En çok internet kullanan ülkeler arasında Türkiye’nin yeri de belli oldu.

Dünyadaki internet kullanımı ne durumda?

BOND İnternet Trendleri Raporu’ndan derlenen bilgilere göre, dünyadaki internet kulanımı yüzde 6 oranında arttı. Tüm dünyadaki internet kullanıcısı sayısı 3.8 milyara ulaştı. Bu da dünya nüfusunun yarısından fazlasının internet kullandığı anlamına geliyor.

İnternet kullanıcı sayısı en fazla olan ülkeler de aynı raporda açıklandı. Buna göre listenin ilk sırasında yüzde 21’lik pay ile Çin yer alıyor. Çin’i yüzde 12 ile Hindistan takip ediyor. Nüfus olarak kalabalık ülkelerin ilk iki sırada yer alması tabii ki şaşırtıcı değil. Üçüncü sırada yüzde 8 ile ABD’nin yer aldığı listede, Türkiye ise 15’inci sırada.

PRNet ve Ajans Press’in gerçekleştirdiği medya araştırmasında, konuyla alakalı yazılı basına yansıyan haber adetleri de belli oldu. 2018 yılında internet başlığı altında 196 bin 116 haber çıkışı tespit edilirken, internetle alakalı en çok sosyal medya mecralarının haber olduğu görüldü.
yazarHazal Orta

2012 yılında editörlük kariyerine başlayan yazarın yolu yakın zamanda ShiftDelete.Net ile kesişti. Teknoloji gündemini yakından takip eden yazar, Türkiye ve dünya gündeminde yaşanan teknolojik gelişmeleri okurlara aktarıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

1 yorum - “En çok internet kullanan ülkeler arasında Türkiye’nin yeri”

  1. cemal34 dedi ki:

    Çok daha ileri bir yerde olabilir ancak internet fiyatları altyapının berbat olması insanları etkiliyor tabii.

" En çok internet kullanan ülkeler arasında Türkiye’nin yeri konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere En çok internet kullanan ülkeler arasında Türkiye’nin yeri ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda En çok internet kullanan ülkeler arasında Türkiye’nin yeri ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "