Okunma

En çok kullanılan sosyal medya platformları!


22 Mart 2018 Perşembe 15:30
En çok kullanılan sosyal medya platformları!

Facebook, Twitter, Instagram, YouTube, Pinterest. En çok kullanılan sosyal medya hangisi? Bu sorunun yanıtını sizler için araştırdık. Sizce en çok kullanılan sosyal ağ hangisi?

En çok kullanılan sosyal medya hangisi?

Şubat 2018 verilerine göre, dünya genelinde ve Türkiye’de en yoğun kullanılan sosyal medya hesaplarını listeledik. Dünya genelinde en çok kullanılan sosyal medya ağı, %75.49 gibi dikkat çekici bir oran ile Facebook oldu.

İkinci sırada ise bir sürpriz var. Dünyanın en çok kullanılan sosyal medya ağı ise Pinterest oldu. Ülkemizde çok fazla kullanılmayan bu uygulama, %10.04 kullanım oranına sahip. Ülkemizdeki popüler sosyal ağların başında gelen Twitter’ın kullanım oranı ise %5.47 seviyesinde kaldı. YouTube kullanımı ise dünya genelinde %5.08 seviyesinde. Vazgeçilmezlerimizin başında olan Instagram ise sadece %1.84 kullanım oranına sahip.

Türkiye’de en çok kullanılan sosyal ağlar!

Dünya genelinde durum bu şekildeyken, Türkiye’de en çok kullanılan sosyal medya ağları sıralaması oldukça farklı. İlk sırada %37.07 ile Facebook yer alıyor. Instagram ise %33.59 oranı ile ikinci sırada yer alıyor. YouTube ise ülkemizde %12.29 seviyesinde bir kullanıma sahip. Sıklıkla kullandığımız Twitter ise %8.54 oranında bir dilimle dördüncü sırada.

iPhone bildirimleri nasıl gizlenir?

Mobil cihazlardan en çok hangi sosyal medyalara giriyoruz?

Türkiye’de mobil cihaz kullanıma oldukça fazla. Peki, mobil cihazlar üzerinden en çok hangi sosyal ağlara giriş yapılıyor? Instagram uygulaması, %40.37 gibi çok büyük bir kullanım oranını elinde tutuyor. Hemen arkasında ise dünyada en çok kullanılan sosyal medya ağı olan Facebook var. Facebook’un mobil cihazlardan kullanım oranı ise %35.84 seviyesinde. YouTube ise %8.54’lük dilimle üçüncü sırada. Twitter ise %7.5 ile dördüncü sırada.

:: En çok kullandığınız sosyal medya hangisi?
yazarKaan Arlı

İngilizce öğretmenliği mezunu olan Kaan Arlı, 2009 yılından bu yana bilişim sektöründe. Akıllı telefonlar, oyun konsolları, fotoğraf makineleri ve futbol, vazgeçilmezleri arasında yer alıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" En çok kullanılan sosyal medya platformları! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere En çok kullanılan sosyal medya platformları! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda En çok kullanılan sosyal medya platformları! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "