Okunma

En Çok PC’den Online Alışveriş Yapıyoruz


28 Şubat 2014 Cuma 08:00
En Çok PC’den Online Alışveriş Yapıyoruz

Global Web Index‘in yapmış olduğu araştırmalar sonucunda insanların hangi cihazlarda online alışveriş yaptıkları ortaya çıktı. Kişisel ve dizüstü bilgisayarlar, internet kullanıcılarının online alışveriş yaparken tercih ettikleri cihazlar listesinde %61‘lik oranı ile ilk sırada yer alıyor.

İnternetten alışveriş yapan kişilerin %27‘si ise cep telefonlarını kullanırken, %12‘lik bir kısım ise tabletlerini kullanmayı tercih ediyor %27‘lik bir oran ise online alışveriş için birden fazla cihaz kullanıyor.

Mobilden online alışveriş yapma oranları artabilir

Online alışveriş sırasında kredi kartı ve adres bilgilerinin kişisel bilgisayarlardan daha kolay yazılabildiği ve bazı alışveriş sitelerinin mobil uygulamalarında satın alma seçeneği olmadığı göz önünde bulundurulursa, PC‘lerin üstünlüğü kaçınılmaz oluyor. Ancak mobilden gerçekleştirilen online alışveriş oranlarının önümüzdeki yıllarda artacağını söyleyebiliriz.

:: Online alışverişinizi mobilden yapıyor musunuz?
yazarEnder Öztürk

Teknoloji ile çocukluğundan beri ilgilenen Ender, kendini mobil, yazılım, donanım ve oyun alanında yetiştirmiştir. Ender, teknoloji dünyasındaki güncel haberleri ShiftDelete.Net okurları ile buluşturuyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

2 yorum - “En Çok PC’den Online Alışveriş Yapıyoruz”

  1. balaban6162 dedi ki:

    Güvensizlik yapılan cıhaz değil yöntemdir. Siz güvenli yöntemleri kullandıktan sonra neereden almışsınız o kadar önemli değil. Telefonların oranın yüksek olması uygulamalar ve kullanıcı sayısıdır.

  2. SDN Okuru dedi ki:

    ama hepsi güvensiz kesinlikle

" En Çok PC’den Online Alışveriş Yapıyoruz konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere En Çok PC’den Online Alışveriş Yapıyoruz ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda En Çok PC’den Online Alışveriş Yapıyoruz ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "