Okunma

En Büyük Müşteri Kim?


23 Kasım 2008 Pazar 22:00
En Büyük Müşteri Kim?

PricewaterhouseCoopers tarafından 2008 güncellemesi yayınlanan Çin’in Yarı İletken Piyasasına Etikeri isimli çalışmaya göre, Çin, yarı iletken temelli ürünlerin, hem üretiminde hem de tüketiminde hızla büyüyen bir yapıya sahip. Birçok ürünün üzerinde yazan “Made in China”yazısı zaten genel eğilimler hakkında doğru ipuçları veriyor; fakat Çin’deki yazı iletken temelli ürün tüketiminin, dünya toplamının üçte birine erişmesi, verilen rakamsal değerler içinde oldukça kayda değer bir bilgi. Raporda verilen bilgilere göre, Çin’de 2007 yılında yaptığı yarı iletken alımı 88,1 milyar dolar seviyesinde ve bu dünya genelinin %34,4’üne tekabül ediyor. Ayrıca yarı iletken işleriyle yaratılan ekonomi de %27 büyüyerek dünyadaki üretimin %9’una erişmiş durumda.

:: Raporu indirmek için tıklayın. (916 KB, 78 sayfa, İngilizce)

:: Çin daha ne kadar büyüyecek?

Bilgi için: PricewaterhouseCoopers
yazarBerkin Bozdoğan

Hayatını kamera karşısında değişik hareketler yaparak ve oyun sunucularında balistik incelemelerle bulunarak geçiren Berkin SDN ekibinin başına yeni çoraplar örmek için geri döndü.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" En Büyük Müşteri Kim? konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere En Büyük Müşteri Kim? ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda En Büyük Müşteri Kim? ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "