Okunma

En Feci Photoshop Hataları 10


05 Kasım 2010 Cuma 10:30
En Feci Photoshop Hataları 10

Marifetli ve popüler resim düzenleme yazılımı Photoshop, yanlış ellere geçtiğinde adeta felakete neden olabiliyor! Daha önce birçok defa sayfalarımıza taşıdığımız En Feci Photoshop Hataları serisine yeni bir halka daha ekliyoruz. İşte Photoshop ile yapılan ve keşke hiç yapılmasaydı dediğimiz hatalar.

 

Aynalar Yalan Söylemez

Görüntüdeki fotomodellerin duruşuyla aynadaki yansıma arasındaki fark sizin de dikkatinizi çekmiştir. Görünen o ki, arkadaki görüntüyle öndeki ayrı zamanlarda çekilmiş ve birbirine eklenmiş. Ancak bu mühim detay gözlerden kaçmış…

Cola’nın Yan Etkileri

 

 

Resimdeki kadını görünce, “Acaba Cola’nın bizi bilmediğimiz bir yan etkisi mi var?” demekten kendimizi alamıyoruz. O nasıl bir elastikliktir öyle?

Uzun Boynun Sırrı Ne?

 

Eğer yenilen bir şey yüzünden boynumuz bu hale gelecekse, kimsenin o şeyden yemek isteyeceğini sanmıyoruz. Tabii Guiness Rekorlar Kitabı’na girmek gibi bir hayaliniz yoksa…

Rolling Stone’un Talihsiz Kapağı

 

 

Resimdeki sarışının sol eli nerede? Sanıyoruz ki, bu sorunun yanıtını bir tek Rolling Stone dergisinin grafikeri biliyor.

Masanın Altında Çok Şey Gizli

 

 

Gerçekten ilginç bir hata ile karşı karşıyayız. Zira resimdeki masanın ardında duran insanların vücutlarının altı yok. Gözden kaçmış herhalde(!)

En Sık Rastlanan Hatalardan

 

 

Kaybolan el ve ayaklardan sonra en sık rastlanan hatalardan biri de, el ve vücut uyuşmazlığı. Afişte, Drew Barrymore’un sağ kolu aşağı dönük görünse de, sağ eli Justin Long’un omzundan aşağı sarkmış gözüküyor. Ya grafikerde hata var ya da Drew Barrymore’da!

Hayalet Kız


Resimde gördüğünüz iki farklı afişteki dev farkı gördünüz mü? Eğer o küçük kız oradaysa, sağdakinde nasıl yok? Eğer orada değilse, soldakinde nasıl var?

Yorum Yok

 

Bazen kelimeler yetersiz kalır…

Keşke Roller Değişmeseydi


 

Tango yapan şu çifte bakın! Rolleri değiştirmeleri hiç de iyi olmamış. Zira resimdeki kadının üst bedeniyle alt bedeni farklı yerlerde duruyor.

Sende mi Dexter?


 

Bu metin biraz “spoiler” içeriyor(!) Dexter dizisinin 5. sezonu için hazırlanan bu afişte, Dexter Morgan’ı, kucağında eşini taşırken görüyoruz. Dikkatli baktığımızda, hayır taşımıyor! Zira yalnızca sol eliyle onu yakalamış durumda, sağ eli ise grafikerin dalgınlığına kurban gitmiş gibi gözüküyor.

:: Size en ilginç gelen hata hangisiydi? Sizin de rastladığınız hatalar varsa, forumda bizimle paylaşın.
yazarAykut Göker

Yazı yazmayı çok seven ve hayatının her döneminde bu tutkusunu sürdürecek olan Aykut, kelimelere olan borcunu ShiftDelete.Net'te ödüyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

5 yorum - “En Feci Photoshop Hataları 10”

 1. SDN Okuru dedi ki:

  Sağ eli kadının içinde sanki 🙂 puşt dexter

 2. SDN Okuru dedi ki:

  8 numara süpermiş:D testere filminden bir sahne sanki..:D

 3. SDN Okuru dedi ki:

  1 numaralı resimdeki sorun, fotoğraf çekimlerinde ayna cam veya yansıyacak bölümler daha farklı bir teknikle çekilip dekupe yöntemi ile resme sonradan monte edilir. yanlış olabilme ihtimali var…

 4. SDN Okuru dedi ki:

  1 numaralı resimde hiç hata yok.. Dikkatle incelenirse o kırmızı ile incelenen kısım bize doğru bakan bayanın yansıması 🙂

 5. SDN Okuru dedi ki:

  7 numaralı resimde herhangi bir hata yok, aksine farklı fotolarla başka bir komposizyon olusturulmus. 7. resim hata olarak değerlendirilemez.

" En Feci Photoshop Hataları 10 konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere En Feci Photoshop Hataları 10 ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda En Feci Photoshop Hataları 10 ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "