Okunma

En Feci Photoshop Hataları 4


25 Şubat 2010 Perşembe 14:45
En Feci Photoshop Hataları 4

Bazen bir grafikerin ya da onun yaptığı işi denetleyenlerin gözünden kaçan komik hatalar meydana geliyor. Unutulan uzuvlardan, kopyalanan görüntülere kadar sayısız detay, insanların gözünden kaçabiliyor. Sizler için bir kez daha En Feci Photoshop Hataları‘nı derledik. Birbirinden eğlenceli görseller eşliğinde yüzünüzü güldürecek hatalar bu yazıda:

Bale Yapmak İçin Uzuvlardan Feragat Etmek

Wii için geliştirilen bu yapımın kapağında bir eksiklik olduğu gözlerden kaçmıyor. İki karakterin de kapak resmine sonradan monte edildiği açık. Ancak sağdaki ufak kızımızın bir kolunu niye monte etmeyi unutmuşlar gibi gözüküyor. Tüm bale dünyası, bu talihsiz kapaktan dolayı yasta olmalı(!)

Görsel Estetik

Fotoğrafta gördüğünüz bayanın göğüs bölgelerinde bir takım rötüşlar yapılmış. Yalnız bunu yapan grafiker o kadar başarısızmış ki, daha resmi görür görmez, bunda bir bit yeniği olduğunu anlıyorsunuz.

Lost’a Bir Sır Daha Eklendi!

Tüm dünyanın büyük bir ilgiyle takip ettiği Lost’un final sezonu yakın zamanda hayatımıza girdi. Tüm sırları açığa kavuşturacak diye beklediğimiz sezon, kafalarda yeni soru işaretleri de yaratmaktan geri kalmıyor. Bunlardan biri de 6. sezonun afişinde ortaya çıktı. Öyle ki, aynı görselde tekrar tekrar kullanılan dalga efekti, dikkatli gözlerden kaçmadı. Biz konuyu iyiye yoruyoruz ve bunun bir hata değil de, sezon sonunda açıklanacak bir sır olduğunu düşünerek kendimizi avutuyoruz(!)

Saçların Arasında Kaybolan Yazı

Yukarıdaki dergi kapağında bulunan güzel kadın decoupe tekniğiyle, “Glamour” yazısının üzerine yapıştırılmış. Ancak gerçekçi gözüken kareyi bozan ufak bir detay mevcut. Saçların arasında “Glamour” kelimesinin hiçbir bölümüne rastlayamıyoruz. Dolayısıyla logonun önünde poz vermiş gibi gösterilmeye çalışılan model, muhtemelen bambaşka bir ortamda çekilmiş. “Bizden kaçmaz” diyoruz…

Böyle Hediye Kartına Ne Denir Bilmem ki?

Bu christmas kartını hazırlayan grafikerin, altın orandan filan hiç haberi yok anlaşılan. Resimdeki bayanın boynunun konumu, sanki sol omza daha yakın gibi. Hadi onu geçtik, bir kolunun arkada durması, hiç de çekici bir görüntü yaratmıyor. Aksine “anlamsız poz vermeye örnek” olarak, fotomodellik eğitimlerinde kullanılabilecek bir kare olmuş. Bu resimden ne öğrendik? Resim seçerken dikkatli olmayı.

Dhalsım’ın Oğlu

Popüler dövüş oyunu Street Fighter’ın benzersiz kahramanlarından Dhalsım’ı tanımayan var mı? Bilmeyenler için elleri ve bacakları uzayan, bu sayede uzak mesafadeki düşmanlarına bile kolaylıkla vurabilen bir karakter olduğunu belirtmekte yarar var. İşte bu su şişesindeki ufaklık da, ya Dhalsım’ın oğlu ya da aynı kabilede yetişmiş olmalı. Zira çocuğun sol eli, bedeninden biraz uzakta. Ayrıca resimdeki duruşu da, bir hayli enteresan. Bu suyu içen çocuklar böyle oluyorsa, firmanın başka bir sektörde şansını denemesini diliyoruz. Belki basketbolcular için enerji içeceği üretirler(!)

Mistik Olaylar

Bu afişteki hata, cidden dikkatli gözler sayesinde yakalanabilecek türden. Ne görüyoruz resimde? Mistik bir ortam, sağ altta kırmızı gözlü kötü bir karakter, sol üstte başroldeki güzel kız ve yanında da hikayenin ana kahramanı askılı (ayrıca papyonlu) bir delikanlı… Eğer ortadaki elemana biraz yaklaşıp bakarsanız, askısının kopmuş olduğunu fark edeceksiniz. Artık biraz rejim yapmanın zamanı gelmiş anlaşılan. Tabii bir ihtimal daha var, o da grafikeri değiştirmek(!)

Harry Potter Ve Bacaksız Arkadaşı

Başlığa aldanıp bunun yeni bir Harry Potter kitabı olduğunu düşünmeyin. Sinemaya aktarılan seride, Hermione Granger karakterine hayat veren Emma Watson’ın bu fotomodellik deneyimi iyi geçmemiş anlaşılan. Zira grafiker Emma Watson’ın sağ bacağını ortadan kaldırmışa benziyor.

Aynı İdeolojiyi Savunan İkizler

Görüntüdeki fotoğrafta İtalya’nın başbakanı Berlusconi’nin halk ile buluşmasını görüyorsunuz. İlginç olan, konuşmasını yapan Berlusconi’nin etrafını ikizlerin sarmış olması! Muhtemelen bol bol dilek tutmuş olmalı

:: Resimler hakkında ne düşünüyorsunuz? Sizin de karşılaştığınız komik photoshop hataları var mı?
yazarAykut Göker

Yazı yazmayı çok seven ve hayatının her döneminde bu tutkusunu sürdürecek olan Aykut, kelimelere olan borcunu ShiftDelete.Net'te ödüyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

2 yorum - “En Feci Photoshop Hataları 4”

  1. Emrah Özkan dedi ki:

    kolunun arkada olmasının sebebi arkasındaki kocaman yelpazeyi tutması olmasın 😀

  2. Kemal Yaylali dedi ki:

    Photoshop Disasters bağlantısını verseniz iyi olurdu kanımca…

" En Feci Photoshop Hataları 4 konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere En Feci Photoshop Hataları 4 ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda En Feci Photoshop Hataları 4 ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "