Okunma

Süper Uyduyla İnternet Hızlanacak


28 Kasım 2010 Pazar 16:30
Süper Uyduyla İnternet Hızlanacak

Dünyanın en gelişmiş uydusu unvanını taşıytan, KA-SAT uydusunu yönrüngeye yollamak için son günlerini saymaya başladı. 6.1 ton ağırlığındaki uydu Astrium firması tarafından, uydu operatörü Eutelsat için hazırlandı.(Ruslar Uzayı Temizleyecek)

20 Aralık‘ta uzaya fırlatılacak olan uydunun şirket ve kullanıcıları için özel bir misyonu var. 8 aktif ve iki adet yedek toplayıcıya sahip olan bu uydu 70 Gbps hız kapasitesine sahip.

 

 

 

İnternet ve IPTV’i Hızlandıracak

Avrupa ve Türkiye dahil Akdeniz Havzası’nı içine alan kapsama alanı  uydu sayesinde, IPTV ve HD dijital yayın gibi hizmetlerin daha hızlı verilmesini sağlayacak.

Eutelsat’ın uydu üzerinden verilen Tooway adlı geniş bant hizmeti de KA-SAT sayesinde daha güçlü hale gelecek. Bu hizmete yeni bir altyapı sağlayan uydu 10 Mbps indirme hızı ve 4 Mbps yükleme hızını da garanti ediyor.

:: Uydunun günlük hayatınıza sağlayacağı katkı takdirinizi topladı mı?

 

 
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Süper Uyduyla İnternet Hızlanacak konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Süper Uyduyla İnternet Hızlanacak ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Süper Uyduyla İnternet Hızlanacak ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "