Okunma

En Güvenli Mesajlaşma Uygulamaları 2


30 Ekim 2014 Perşembe 09:05
En Güvenli Mesajlaşma Uygulamaları 2

Son yıllarda mesajlaşma uygulamaları oldukça arttı. WhatsApp, Facebook Messenger ve WeChat uygulamalarının zirvede olduğu dönemde pek çok kullanıcı daha güvenilir mesajlaşma uygulamaları arıyor.

Bizde ShiftDelete.Net ekibi olarak kullanabileceğiniz en güvenli uygulamaları sıralamaya devam ediyoruz. Bu yazımızda daha önce “En Güvenli Mesajlaşma Uygulamaları” başlıklı yazımızda paylaşmadığımız güvenli mesajlaşma uygulamalarına yer vereceğiz.

Blackberry Messenger (BBM)

Dünya’nın en güvenli mobil işletim sistemlerinden biri olan Blackberry tarafından geliştirilen Blackberry Messenger, güvenli mesajlaşma özelliği ile dikkat çekiyor.

Ücretsiz mesajlaşma hizmeti Blackberry Messenger’da iki kullanıcı arasında yapılan tüm mesajlar 168-Bit şifrelemeyle korunur. Bu şekilde mesajlarınızın üçüncü tarafların eline geçmesi önlenmiş olur.

Blackberry Messenger güvenliği hakkında detayları öğrenmek için burata tıklayabilirsiniz.

Ayrıca Blackberry Messenger’da telefon numarasına gerek olmadan oluşturacağınız BBM PIN ile rahatlıkla sohbet edebilirsiniz. Bu şekilde telefon numaranızı WhatsApp ve Viber’da olduğu gibi paylaşmak zorunda kalmazsınız.

14-10/23/blackberry-messenger.jpg

Blackberry, Android, iOS ve Windows Phone işletim sistemleri için yayınlanan Blackberry Messenger uygulamasını ücretsiz olarak aşağıdaki bağlantılardan indirip yükleyebilirsiniz.

Android için BBM uygulamasını indir. iOS için BBM uygulamasını indir.

Windows Phone için BBM uygulamasını indir.

Blackberry için BBM uygulamasını indir.

Diğer güvenli mesajlaşma uygulamalarını görmek için sayfa değiştirin.

Threema

Doğrudan güvenli mesajlaşmayı hedefleyen Threenma, İsviçreli geliştiriciler tarafından geliştiriliyor ve son derece güvenli olduğu iddia ediliyor.

Blackberry Messenger benzeri şekilde iki kullanıcı arası mesajlaşmayı şifreleyen Threema, üçüncü parti koruması için kullanıcı kimliklerininde güvenliğini sağlıyor.

14-10/23/threema.png

Android ve iOS için geliştirilen Threema’nın Windows Phone için de çok yakında yayınlanacağı belirtiliyor. Ücetsi olmayan uygulama Android’te 4,95 TL, iOS’te 4,29 TL fiyatları ile ücretlendiriliyor.

Android için Threema uygulamasını indir.

iOS için Threema uygulamasını indir.

Diğer güvenli mesajlaşma uygulamalarını görmek için sayfa değiştirin.

MyEnigma

Threema gibi güvenli mesajlamayı hedefleyerek geliştirilen MyEnigma’da başarılı güvenlik özellikleri sunuyor.

Spam mesaj gönderen kullanıcıları belirleyerek kara liste oluşturan MyEnigma, kullanıcılar arası mesajlaşmayı şifreliyor ve İsviçre’deki sunucularında tüm verilerinizi güvenle saklıyor.

14-10/23/2014-10-23-12_36_03-home_-myenigma-secure-mobile-messaging-to-protect-your-privacy.png

Android, iOS ve Blackberry için geliştirilen MyEnigma, tamamen ücretsiz olarak yayınlanıyor.

Android için MyEnigma uygulamasını indir.

iOS için MyEnigma uygulamasını indir.

Blackberry için MyEnigma uygulamasını indir.

:: Siz hangi mesajlaşma uygulamasını kullanıyorusunuz?
yazarCaner Sönmez

Yeni teknoloji ve girişimleri başarılı şekilde takip eden Caner, yeni nesil mobil teknolojilere ve Android'e karşı beslediği ilgiyle birlikte, deneyimlerini sizlerle paylaşıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

7 yorum - “En Güvenli Mesajlaşma Uygulamaları 2”

 1. SDN Okuru dedi ki:

  nasın

 2. SDN Okuru dedi ki:

  bbm için çok yüklü bir tazminat ödediğinide bildirelim blackbarrynin

 3. SDN Okuru dedi ki:

  İçerik harici bir yorum olacak ama de/da eklerinin yazımına özen gösterilmesi gerek.

 4. SDN Okuru dedi ki:

  tango yerine viber kullanın

 5. mondal dedi ki:

  Ben de tamamen kaldýrdým dün

 6. kofdelisi dedi ki:
 7. mondal dedi ki:

  Tango resmen þaþýrmýþ durumda resim çekiyorum telefonda tangoda paylaþmak ister misiniz ? Resim gönderiyorlar whatsapptan tangoda paylaþmak ister misiniz? Ohh valla resmen verilerimde cirit atýyor! Dünden beride telime gelen normal sms ler tango aracýlýðý ile geliyor.

" En Güvenli Mesajlaşma Uygulamaları 2 konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere En Güvenli Mesajlaşma Uygulamaları 2 ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda En Güvenli Mesajlaşma Uygulamaları 2 ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "