Okunma

İşte En Hızlı Bağlantı Çözümü!


02 Haziran 2015 Salı 17:00
İşte En Hızlı Bağlantı Çözümü!

Tayvan’da özellikle Asus‘un pek çok yeni ürününü tanıttığı Computex etkinliğinde, Intel‘de bugün çok önemli bir duyuru gerçekleştirdi. Bugünkü etkinlikte yeni nesil Thunderbolt 3 bağlantısını tanıtan marka, hız konusunda rakip tanımıyor.

15-06/02/01-thunderbolt-3-usb-type-c.jpg

USB 3.1‘den 4 kat daha hızlı olan Thunderbolt 3, 40 Gbps hızda veri aktarımı yapabiliyor. Peki yeni nesil Thunderbolt 3 bağlantısnın detayları neler? İşte Thunderbolt 3‘ün yetenekleri.

Mükemmel uyumluluk ve hız

Yeni nesil Thunderbolt 3 bağlantı noktası, USB 3.1 desteği ile dikkat çekiyor. Kendisinden önce duyurulan bir USB Type-C girişine sahip yeni Macbook ile uyumlu olan Thunderbolt 3, 2 adet 4K ekrana görüntü aktarımı yapabiliyor.

Hıız konusunda da çok iddialı olan Thunderbolt 3, USB 3.0‘dan tam 8 kat daha hızlı. USB 2.0‘dan ise yaklaşık 80 kat daha hızlı veri aktarımı yapabiliyor.

15-06/02/02-thunderbolt-3-usb-type-c.jpg

Yeni nesil Thunderbolt 3, Type-C yapıdaki USB 3.1, PCI Express ve DisplayPort ile uyumlu iken, eski nesil Thundebolt bağlantıları için ek adaptör gerekiyor.

Daha fazla güç aktarımı

Hız ve uyumluluk tarafındaki başarısının yanı sıra güç aktarımında da çok iddialı olan yeni nesil Thunderbolt 3, eski nesile kıyasla fazladan 100 W güç aktarımı yapabiliyor. Kısaca akıllı cihazları daha hızlı şarj edebiliyor.

Yeni nesil Thunderbolt 3 bağlantısını, uyumluluk tarafındaki başarısı ile daha fazla yerde görebileceğimizi tahmin ediyoruz. Bakalım en hızlı kablolu bağlantı çözümü başarılı olacak mı?

:: Yeni nesil Thunderbolt 3 hakkında ne düşünüyorsunuz?
yazarCaner Sönmez

Yeni teknoloji ve girişimleri başarılı şekilde takip eden Caner, yeni nesil mobil teknolojilere ve Android'e karşı beslediği ilgiyle birlikte, deneyimlerini sizlerle paylaşıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

6 yorum - “İşte En Hızlı Bağlantı Çözümü!”

 1. SDN Okuru dedi ki:

  Bunlar yaygınlaşmadan, yüksek hızlı yerel diskler ucuzlamadan biz nasıl kullanalım ki

 2. CMYK dedi ki:

  Bugatti veyron gibi çok hýzlý ama sadece fotoðraflarýný ve karþýlaþtýrmalarýný görebilicez

 3. SDN Okuru dedi ki:

  Bu haber Yeni MacBook'lara çöp diyenlere kapak olarak geliyor.

 4. SDN Okuru dedi ki:

  iyi oldu usb c uyumlu olması ama eski macbook lar nasıl kullanacak o sıkıntı

 5. SDN Okuru dedi ki:

  Thunderbolt hiç yaygınlaşmadı şimdide aynen devam edecek.

 6. SDN Okuru dedi ki:

  Thunderbolt ile eGpu kullanıyorum. Ama bant genişliği sınırlaması sebebi ile gtx 970'in 100'de 70'ını felan elde edebiliyorduk. Artık bant genişliği olarak bir gtx 980'i tam olarak götürür.

" İşte En Hızlı Bağlantı Çözümü! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere İşte En Hızlı Bağlantı Çözümü! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda İşte En Hızlı Bağlantı Çözümü! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "