Okunma

En Hızlı Gelişen Sosyal Ağ Tumblr!


27 Kasım 2014 Perşembe 07:00
En Hızlı Gelişen Sosyal Ağ Tumblr!

Aylık 1.35 milyar kullanıcısıyla dünyanın en büyük sosyal ağı tartışmasız Facebook. Buna rağmen, büyüme hızında daha yeni ve daha niş olarak olarak görülebilecek sosyal ağların üstünlüğü bulunuyor. Global Web Index şirketinin son verileri, bu alanda en büyük ivmeyi Tumblr‘ın yakaladığını gösteriyor.

:: Gençler Facebook’tan Sıkıldı!

14-11/26/ilk4.jpg

Büyümede yeniler önde

Son 6 aylık sonuçlara göre yapılan çalışmada, Tumblr kullanıcı sayısı olarak yüzde 45’lık bir büyüme yakalamış durumda. Ağdaki aktif kullanıcı ise yüzde 120’lik büyük bir artış yakalamış görünüyor. Bu sonuçlarla Tumblr, Pinterest ve Instagram‘ın önünde liderlik koltuğuna oturuyor.

Linked’in ilk 3’ü takipte

İkinci sıradaki Pinterest ise kullanıcı sayısı artışında Tumblr‘ı sollasa da aktif kullanıcı artışında bir parça geride kalıyor. Yüzde 36’lık artış yakalayan Instragram’ı iş ağı LinkedIn takip ediyor.

14-11/26/son4.jpg

Büyük ağlarda durum stabil

Twitter, YouTube, Google Plus, Facebook gibi eski sosyal platformlarda ise durum daha stabil. Örneğin, Facebook‘un sadece yüzde 6’lık bir büyüme yakalamış durumda. Bakalım önümüzdeki dönemde sosyal platformlarda eğilimler nasıl şekillenecek?

:: Sonuçları nasıl değerlendiriyorsunuz?
yazarAzim Köse

Ege Üniversitesi, Sinema TV Bölümü Yüksek Lisans mezunu olan Azim, 4 yıldır farklı mecralarda teknoloji hakkında haberler ve makaleler yazıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

3 yorum - “En Hızlı Gelişen Sosyal Ağ Tumblr!”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    Tumblr parali mi?

  2. SDN Okuru dedi ki:

    2009’dan beri aktif olarak kullandığım en sevdiğim sosyal medya ağı.Facebook’tan sıkılanlar ileride Tumblr’a geçebilir.

  3. SDN Okuru dedi ki:

    Belli bir deneme talebi var dunya nufusuna gore

" En Hızlı Gelişen Sosyal Ağ Tumblr! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere En Hızlı Gelişen Sosyal Ağ Tumblr! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda En Hızlı Gelişen Sosyal Ağ Tumblr! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "