Okunma

En Hızlı İnternet Nerede?


04 Aralık 2015 Cuma 11:00
En Hızlı İnternet Nerede?

Uluslararası Telekomünikasyon Birliği’nin (ITU) yeni bir rapor yayınlayarak dünyadaki en hızlı internet bağlantılarına sahip ülkeleri listeledi. Danimarka‘yı geride bırakarak birinci sıraya yerleşen Güney Kore interneti hem hızlı, hem ekonomik ve yeni nesil mobil hizmetler ile birlikte sunuyor. Güney Kore’de internetin bu kadar yüksek hızlarda olmasının diğer bir sebebi ise gelişen teknoloji sektörü. Ülkenin neredeyse her yerinde hızlı internet bulabiliyorsunuz.

Raporda Amerika Birleşik Devletleri 15. sırada yer alırken Türkiye 69. sırada kendine yer bulmuş. Bu rapor, internet hızı, sabit internet abone sayısı ve bilgisayar bulunan evlerin yüzdesini kapsayan özel bir ICT Development Index(IDI) ile oluşturulmuş. Buna göre de ülkelere 10 üzerinden puan verilmiş. Güney Kore 10 üzerinden 8.93 puan ile ilk sırada yer alıyor. En hızlı internete sahip ilk 5 ülkeyi aşağıdaki listede görebilirsiniz.

Dünya Genelinde İnternet Hızları

Raporda dünya haritası üzerinde de ülkelerin IDI puanlarına göre renklendirme çalışması yapılmış.

15-12/03/en-hizli-internet-nerede.png

1. Güney Kore 15-12/03/en-hizli-internet-nerede-1449162780.jpg

Güney Kore 8.93 puana sahip.

2. Danimarka

15-12/03/en-hizli-internet-nerede-1449162518.png

Danimarka 8.88 puana sahip.

3. İzlanda

15-12/03/en-hizli-internet-nerede-1449162421.png

İzlanda 8.86 puana sahip.

 4. İngiltere 

15-12/03/en-hizli-internet-nerede-1449162368.png

İngiltere 8.75 puana sahip.

5. İsveç 

15-12/03/en-hizli-internet-nerede-1449162575.png

İsveç 8.67 puana sahip.

69. Türkiye

15-12/03/en-hizli-internet-nerede-1449162639.png

Ülkemiz ise 5.58 puan ile 69. sırada.

:: İnternet hızları hakkında ne düşünüyorsunuz?
yazarMerter Kısık

Programlama ve Apple ürünleri ile yakından ilgili. Fotoğrafçılık ile uğraşan. Model uçak meraklısı Merter, haber ve özel içerikleriyle ShiftDelete.Net takipçilerine yeni içerikler sunmak için sabırsızlanıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

47 yorum - “En Hızlı İnternet Nerede?”

 1. SDN Okuru dedi ki:

  superonline fiber kullanicisiyim. 50 mbit download 5 mbit uploadim var. AKK (100 gb) download abanacaksam 4.99 tl ye 24 saat 100 mb hiz alanı satın aliyorum. (kotayi etkilemiyor) cok memnunum. Aylik ucret 75.

 2. SDN Okuru dedi ki:

  Akp be ttnet Türkiyeye verilmiş en büyük ceza halk bunu hakediyor acımak yok yolmaya devam

 3. SDN Okuru dedi ki:

  15 yıldır Rusya'da yaşıyorum evimde 100 megabit İnternet bağlı limit denilen şey asla yok zaten bu ülkede böyle bir şey söylesen adamlar sana güler yüz megabit paketde Fakir paketi en ucuzu yani bir aylık fiyatı 25 Tl . yazık ülkemin insanına ressmen soyuyorlar Download 100 mb Upload 100 mb

 4. SDN Okuru dedi ki:

  ben ingiltereye gittim ama internet hızında bir farklılık göremedim

 5. SDN Okuru dedi ki:

  Sonuna kadar hakediyoruz. Milletimizin % 80 aptal malesef.. Kendimizi sağda solda birkaç beton yığını arasında görünce modern bir ülkede ve çağdaş bir medeniyette sanıyoruz. Ülke kaynaklarının tamamını betona yatırıyo ben buna arka tarafımla gülerim hiç kusura bakmayın..

 6. SDN Okuru dedi ki:

  Ulan arabistanın bile internet bizden hızlı yuh.

 7. SDN Okuru dedi ki:

  AKK den bıktıysan imzala destek ol sesini yükselt *****

 8. SDN Okuru dedi ki:

  Ttnet e sövmeyen kalmadı adamlar hâlâ ttnet diyor!

 9. SDN Okuru dedi ki:

  Hükümet zabıtı mısın? Sana ne birader?

 10. SDN Okuru dedi ki:

  Fransa da 100 megabit fiber limitsiz baglantim var,ustune digital tv kutusu,fransa ici cep telefonu yada ev telefonlari,avrupa amerika turkiye dahil tum ev telefonlarina limitsiz arama,bu arada tv kutusu dahil hic birine tek kurus odemedim..pardon unutmadan aylık 2 saat konusma sinirsiz sms mms ve cok olmasa da 200 mb lik cep telefonu sim kartida bedava…bu saydiklarimin tamamına ayda 19.90 euro oduyorum ustelik taahhutlu kontratsiz! Nasıl mı? Rekabet denilen sey ***** net denilen beladan kurtulmalı ulkem.

 11. SDN Okuru dedi ki:

  4G Turkiyeye gelsin.. ILK is superonline'ı kapatmak olacak..Şehrin göbeğinde denize 3dk uzaklıktaki yerde 8-9mbit net hızını zor alıyoruz..65liraya..!! 4G'yle 10kat hızı çok daha rahat alabilicez.. Çok iyi..

 12. SDN Okuru dedi ki:

  utanın sayın telekom. hacı tüccarı suudlar bile yüksek seviyede internete sahip. gerçi bizde de fena sayılmaz ama upload hala 0.7kbps ayıp ayıp. bu sene türk telekom uploadları en düşüş 1mbps yapacağını açıklamıştı ama yalan oldu. 4 nokta 5G ile bişeyler değişecek gibi. 3.5 ay bekleyip göreceğiz.

 13. SDN Okuru dedi ki:

  bu fiyatlarla sömürülmeye devam ettikce 10 yil sonra bile degisen bsi olmayacaktir

 14. SDN Okuru dedi ki:

  Ttnet Türkiyeye verilmiş en büyük sanal cezadır.

 15. SDN Okuru dedi ki:

  4G'de en hızlı biz olacağız onu da yazsınlar)))

 16. SDN Okuru dedi ki:

  Ttnet e ne kadar hakaret etsem azdır. Milleti soyuyorlar. Buna bir dur diyecek yok mu

 17. SDN Okuru dedi ki:

  Abi biz 4.5 g geçiyoruz

 18. SDN Okuru dedi ki:

  Kota varken ve ulkenin her yerine fiber dosenmeden boyle bi sonuc normal

 19. SDN Okuru dedi ki:

  16mbit diye satıyorlar 6 senedir Ankara da 8mbitin üstünü görmedim. Bilmem neye uzakmış ondan öyle diyorlar ben de kapattırdım. Tel internet aylık 80tl veriyordum. Kablo tv ucuz o da heryerde yok.

 20. SDN Okuru dedi ki:

  Şu ttnet illetinden bir kurtulsa ilk 20 ye gireriz

 21. SDN Okuru dedi ki:

  EEE ÜLKEDE TEKEL OLURSA SONUÇTA BÖYLE OLUR..

 22. SDN Okuru dedi ki:

  türkiyenin durumu rezalet. en internet faturası ödeyen ülke olarak 3. yüz. baştakiler de halkı kandıramaya devam etsinler.. "büyüyen türkiye" ninisi söylerek "kazık ücretlerle" internet hizmeti sunuyorlar ama sonuç rezalet = 69. yuz!

 23. SDN Okuru dedi ki:

  Hani upload hız limiti kalkıyordu,niye kalkmadı?50 Mbit download hızım var ama 2 Mbit upload kesinlikle yeterli ***** yaklaşık 450 küsur resmi dropbox ile buluta yedekliyeyim dedim,7-8 saat sürdü.Wifi açıkken telefonu evde bırakıp işime ***** sonra eve döndüğümde henüz bitmemiş***** bence ***** download hızı yeterli değil,buluttan yedekleme yapmak şu anda işkence,veri paylaşımı kaplumbağa hızıyken fiber olsa ne yazar?..

 24. SDN Okuru dedi ki:

  bi aralar ilk 100 e giremezken şuan 69.olmak yani uğurlu sayımıza yerleşmek gururlandırıcı 😀 .

 25. SDN Okuru dedi ki:

  Birisi her zaman yaptıkları gibi yine "devrimci" ruhunu konuşturmuş hükümete laf sokmuş aklınca. Her şeyde hükümete laf atmak için sebep arıyorsunuz arkadaş

 26. SDN Okuru dedi ki:

  Çok şükür ki ilk yüzde yer alıyoruz :)))) 150 olsaydı ne yapardık.Şu kota belası ve hız limitleri değişmeden bu ülkede internetin tadı ***** devlet bunlara da bil el atsa.

 27. SDN Okuru dedi ki:

  Başımızda ttnet belası var. Bu sıralamada olmamız bir mucize!

 28. SDN Okuru dedi ki:

  Dünyanın şöyle en hızlısı böyle en hızlısı bizi yiyiyorlar. Turkcell ve Turk Telekom gurur duysun bu tabloyla. Türkiye'nin her yerinde Fiber var diyorlar İstanbul'un merkezinde oturuyorum Fiber falan yok arkadaşlar yalan tamamen yalan dolan. Adil Kullanım Kotası diye de bir icatları var ne kadar adil bilemezsiniz. Reklamlarda sınırsız internet diye tanıtıyorlar ama sınırı olduğunu bilmiyor insanlar. Utanmazlar. Önünüze gelen bütün şirketleri özelleştirirseniz, satarsanız olacağı bu. Elin yabancısı gelir senin kanını iliğini sömürür. Bizde hizmet aldığımızı zannederiz.

 29. SDN Okuru dedi ki:

  ben teledünya üst paket + 25mbit 150gb interneti 60tl ye kullanı***** tv de teledünya üst paket diğer 2 tvde de kablo tv ***** 60tl türkiyede daha uygun var mı ***** dandik yanlız allah belanı versin netmaster.

 30. SDN Okuru dedi ki:

  shiftdelete de ürün reklamları yapmak yerine kamu kurum ve kuruluşları, sivil toplum örgütleriyle ve diğer teknoloji siteleriyle bir hareket oluşturup adil kullanım kotası indirme ve gönderme hızlarıyla ilgili bir bilinç oluşturması gerekir.Daha dün ofis içi videoda internet için 100mbps indirme 100mbps gönderme internet için 5.000 yada 10.000 TL verdiğinizi söylediniz.İçinize siniyorsa diyecek tek bir lafım yok.Ama bana göre gelişmek ve kalkınmak istiyorsak bu hız yavaş yavaş standartlaşması lazım sizin ödediğiniz fiyatlara 1Gbps internet gerekir diye düşünüyorum.
  Hakkı abinin Türk Telekom upload hızları kalkıyor haberini hala unutmadık.Hakkı abi yaptığı haberin takipçisi olsun.
  Mesela adil kullanım kotasına takılınca oyun indirmenin ne kadar sıkıntılı olduğu konusunda osman ccc reis bir video hazırlasa geceden oyunu indirip bilgisayarı açık bırakıp sabahında hala indiği konusunda bir içerik hazırlasa.Enerji konusunda dışa bağımlı bir ülkede gereksiz yere enerji tüketimine vurgu yapılsa.Hatta size özel fiber internet için deneyimleriniz anlatsanız ne kadar masraf yaptığını deneyimlerinizi paylaşın.Kısıtlanıyoruz internette içerik oluşturmada bile çok kötüyüz.Wikipedia'da Türkçe içerik çok az.
  Var olan kamuoyu gücünüzü kullanın lütfen

 31. SDN Okuru dedi ki:

  Ttnet sayesinde en rezili bizde.

 32. SDN Okuru dedi ki:

  Altına "69. sıradayız" yazmışlar iyi okuyun.

 33. SDN Okuru dedi ki:

  En iyisi turkiye birakin bunlari akksiz 16 diyorlar 13 veriyorlar akk sonrasi 3 diyorlar 1 mbit gelirse allaha sukur bugunde internet var diyin.

 34. SDN Okuru dedi ki:

  Türkiyede ınternete bi rakip lazım

 35. SDN Okuru dedi ki:

  Türkiş internet çok hızlı hamdolsun 🙂

 36. SDN Okuru dedi ki:

  şaşırmadık yani normal artık turcell daha hızlı ttnetten

 37. SDN Okuru dedi ki:

  bi de yanlarına internet fiyatları yazılsa da ülkelerin asgari ücreti ile birlikte, anlardık bu trajediyi.

 38. SDN Okuru dedi ki:

  Bana göre kırmızıyla gösterilen ülkeler gelişmiş,mavi olanlar bizim gibi gelişmekte olan ülkeler,sarı veya yeşil olanlar ise geri kalmış ü***** zaman şunu söylerim:Gelişmiş ülkeler de ulaşım ve iletişim hem hızlı hem de daha ucuza mal olmaktadır.

 39. SDN Okuru dedi ki:
 40. SDN Okuru dedi ki:

  kardeş zaten 5 küsür puanla 69. sıradaymışız sadece info amaçlı yazmışlar türkiyeyi 🙂

 41. SDN Okuru dedi ki:

  Türkiye hızlı demişler nasıl oluyor? TTNET denen kaplumbağa net varken?

" En Hızlı İnternet Nerede? konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere En Hızlı İnternet Nerede? ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda En Hızlı İnternet Nerede? ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "