Okunma

En Hızlı Mobilleşen Ülke


12 Aralık 2008 Cuma 15:00
En Hızlı Mobilleşen Ülke

Hindistan, ekonomik krize aldırmadan mobil pazarını genişletmeye devam ediyor. Dünyanın en hızlı büyüyen mobil piyasasına sahip olan ülkede ekim ayı sonu itibarıyla 325 milyon cep telefonu kullanıcısı bulunuyor. Üstelik Başbakan Manmohan Singh, gelecekten daha da umutlu. Dört yıl içinde bu sayının iki katına çıkacağını belirten Singh, Hindistan’ın 2012 yılında 650 milyon mobil abonesi olacağını öngörüyor.

Cep Telefonu Her Yerde

Yeni abonelerin daha çok kırsal alanlardan geldiğini belirten başbakan, ekonominin geri kalanı çökse de mobil pazarın büyümeyi sürdürerek 2012 yılında toplam telekom abonesinin 700 milyona ulaşacağını, bunun 50 milyonunun karasal aboneler olacağını söylüyor. Bakalım Hindistan ekonomik krizi mobil büyüme sayesinde atlatabilecek mi.

:: Konuyla ilgili görüşlerinizi forumda paylaşın.
yazarErhan Kahraman

ShiftDelete.Net'in ilk günlerinden itibaren ekibin bir parçası olan Erhan, uzun bir süre metin yazarı olarak içerik deneyimini zenginleştirdikten sonra tekrar yuvaya döndü.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

2 yorum - “En Hızlı Mobilleşen Ülke”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    çin diye düşünmüştüm ama..

  2. SDN Okuru dedi ki:

    ben türkiyedir diye düşünmüştüm, 1,5 yılda telefon değiştiren ve telefon pazarında 3. sırada bulunan bir ülke olarak biz omalıydık biz biz bizzzz.

" En Hızlı Mobilleşen Ülke konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere En Hızlı Mobilleşen Ülke ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda En Hızlı Mobilleşen Ülke ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "