Okunma

Bu Yılın En Popüler Uygulamaları


23 Ekim 2013 Çarşamba 10:32
Bu Yılın En Popüler Uygulamaları

En hızlı yaygınlaşan mobil uygulamalar belirlendi. 2013 yılı ilk çeyreği ile üçüncü çeyreği arasındaki dönemi kapsayan araştırmaya göre, kısa videolar yaratıp paylaşma olanağı sunan Vine uygulaması liderlik koltuğuna oturdu.

 Twitter tarafından geliştirilen ve Ocak ayında tekrar lansmanı gerçekleştirilen uygulamanın kullanıcı sayısı yüzde 403 gibi büyük bir oranda arttı. Dünya çapında kendi fenomenlerini yaratan ve büyümeye devam eden Vine’ı yüzde 146’lık oranla Flicker takip ediyor.

Üçüncülük koltuğunda ise fotoğraf paylaşım uygulaması Instagram yer alıyor. Vine’ın başarısından sonra Instagram’a da video özelliğinin eklendiğini hatırlatmakta fayda var. Whatsapp ve Facebook ise ilk beşe girmeyi başaran uygulamalar arasında.

İkinci beşliyi oluşturan uygulamalar arasında yer alan Skype, YouTube, Twitter, Foursquare ve Facebook Messenger ise kullanıcı sayısını iki katın üzerinde artırmayı başarmış durumda.

:: Hangi mobil uygulamaları kullanıyorsunuz?   

 

 
yazarAzim Köse

Ege Üniversitesi, Sinema TV Bölümü Yüksek Lisans mezunu olan Azim, 4 yıldır farklı mecralarda teknoloji hakkında haberler ve makaleler yazıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

5 yorum - “Bu Yılın En Popüler Uygulamaları”

 1. SDN Okuru dedi ki:

  ayarlar uygulamalar vine ön belleği temizle

 2. SDN Okuru dedi ki:

  Ön bellek nasıl temizleniyor çok merak ettim!

 3. SDN Okuru dedi ki:

  Facebook ve Twitter güncelleme alması lazım ve vinenin teması hiç hoş değil yeni bir sohbet uygulaması açsın biri adam gibi 😀

 4. SDN Okuru dedi ki:

  Ön Bellek temizleme özelliği mevcut Vine da

 5. SDN Okuru dedi ki:

  iyi güzelde vine 10 dk takil. Programın boyutu 500 mb oluyor. Ön bellek temizle eklemezlerse bu is yas 🙂

" Bu Yılın En Popüler Uygulamaları konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Bu Yılın En Popüler Uygulamaları ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Bu Yılın En Popüler Uygulamaları ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "