En İdeal Otel Nasıl Bulunur?


07 Temmuz 2010 Çarşamba 15:00
En İdeal Otel Nasıl Bulunur?

Çoğu kişiye göre yılın en keyifli dönemleri tatil aylarıdır. Hatta tüm işini gücünü, yapacağı tatile göre ayarlayan yüzlerce insan mevcut. Tatil yapmak ciddi anlamda gündelik işlerinizden, sıkıntılarınızdan, rutin tempoda ilerleyen hayattan kısa bir süreliğine de olsa kurtulmanızı sağlar.

 

 

 

Diyelim ki tatile çıkmaya karar verdiniz. Tatil için düşündüğünüz yeri de belirlediniz. Geriye bir tek, kalacağınız yeri ayarlamak kaldı. Bu gibi durumlarda eskiden tanıdık vasıtasıyla kalacak yer ayarlanırdı. Fakat devir değişti; tüm internet kullanıcıları, bir diğerine fikrini söyleyebilir!

Kullanıcı Yorumları

Yazlık bölgelerdeki otel, pansiyon, apart otel, butik otel, hostel gibi konaklama imkanlarına birkaç fare tıklamasıyla ulaşabilirsiniz. Üstelik, daha önceden bu otellerde konaklamış müşterilerin yorumlarını da okuyabilirsiniz. Dolayısıyla, konaklama konusunda “Acaba bu otel, müşterilerine tüm servisleri sunuyor mu?” gibi belirsiz sorulardan kurtulmuş olursunuz.

 

 

Bu tür siteler, kullanıcı tabanlı olup, yorum ve inceleme tarzında yazılar aracılığıyla içerik oluşturulur. Böylece bir otelde konaklamayı planlayan müşteri, daha önceden o otelde kalmış olan kişilerin fikirleri doğrultusunda kararını verebilir.O halde Türkçe olarak yayın yapan ve Türkiye sınırları içerisindeki konaklama servisleri üzerine yoğunlaşmış olan bu tür siteleri sizlere tanıtalım.

Otelpuan.com

Bu tür otel yorum, şikayet ve tavsiye siteleri arasında Otelpuan.com, bir hayli tatmin edici içeriğe sahip diyebiliriz. Özellikle Antalya ve çevresi otellere yoğunlaşmış olan Otelpuan.com, oteller için Tavsiye Edilme Puanı ve Fiyat/Performans gibi puanlar vererek, otel tercih edilme kısmını bir sistematiğe oturtmuş durumda.

Otelpuan.com‘un bir diğer avantajı ise, içerisinde beldelere ve diğer çeşitli özelliklere göre otelleri sıralayabilme özelliğinin olması diyebiliriz. Bu sayede aradığınız otelden birden fazla isimde varsa, sıkıntı çekmeden aradığınız otele ulaşabilirsiniz.

Otelreferans.com

Eğer konaklamayı planladığınız oteli bulmak için, site site gezmek, yorum ve/veya şikayet aramak istemiyorsanız, Otelreferans.com adlı internet sitesine bir göz atabilirsiniz. Herhangi bir siteye oranla, daha çok blog havasına sahip olan Otelreferans.com, Popüler Bölgeler başlığı altında bulut sistemiyle illere ve ilçelere göre popüler olan otelleri listeliyor. Bu sayede, eğer herhangi bir otel aramıyorsanız bile, popüler oteller arasından arama yapabilirsiniz.

Otelreferans.com’un ön plana çıkan özellikleri arasında ise, sitede otellere ait videolar bulunması. Bu iş için Otelvideo.org sitesine bağlanan Otelreferans.com, otellere ait çeşitli videoları kullanıcılarına sunarak, karar vermelerinde önemli rol oynuyor.

Hotelsikayet.com

Şimdiki sitemiz, diğerlerinden farklı olarak biraz daha şikayet üzerine kurulu bir site. Hotelsikayet.com alan adı altında Hotel Şikayet ismiyle yer alan sitede, yine Otelreferans.com‘da olduğu gibi bölgelere göre listelenmiş olan pansiyon veya otelleri seçip, varsa eğer hakkında yazılmış olan şikayetleri okuyabiliyorsunuz. Ne var ki Otelpuan.com’daki gibi gelişmiş bir site içi arama paneli Hotelsikayet.com’da yer almıyor.

Tabii ki bu sitede sadece olumsuz görüşler yer almıyor. Kullanıcıların olumsuz görüşleri kadar, olumlu görüşlerine de yer veriyor site. Oteller hakkında olumlu ya da olumsuz görüş aramak için sitede labirent gibi dolanmanıza gerek yok. Sade tasarımı sayesinde oteller hakkında yazılan şikayetleri ve/veya olumlu görüşleri rahatlıkla okuyabilirsiniz.

Otelpuanla.com

Düzgün ve işlevsel bir site tasarımına, üyelik sistemi olan bir yapıya, gelişmiş işlevselliğe sahip bir arama kutusuna sahip bir otel puanlama ve yorumlama sitesi arıyorsanız, oklar Otelpuanla.com‘u gösteriyor. Son puanlananlar adlı bölümünde, puana göre gösterilen sembollerden, mevzu bahis otelin ne denli kötülendiğini görebiliyorsunuz.

Sitenin asıl içeriğinin olduğu alanda ise, direkt olarak kullanıcılar tarafından otellere verilen puanları görebiliyorsunuz. Site ayrıca kullanıcılarına, Tatil Haklarınız adı altında bir bölüm sunarak, bu bölümde tatil öncesi, tatil esnası gibi dönemlerde neler yapmanız gerektiğini, ne tür haklara sahip olduğunuzu söylüyor.

:: Tatilinizi nasıl değerlendirmeyi düşünüyorsunuz?

 
yazarAkhun Aktosun

"İstikbal Göklerdedir" sözünü benimseyen Akhun, bir yandan astronomi okuyup, bir yandan da bilişim dünyasında kendine sağlam bir kariyer yapmaya çalışıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" En İdeal Otel Nasıl Bulunur? konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere En İdeal Otel Nasıl Bulunur? ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda En İdeal Otel Nasıl Bulunur? ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 1 ayda 16 bin liralık kasa topladık! 1 ayda 16 bin liralık kasa topladık!
  2. 2 Online market alışverişi artık çok kolay! Online market alışverişi artık çok kolay!
  3. 3 11 yaşındaki Kerem'den EBA ve tablet tavsiyeleri! 11 yaşındaki Kerem'den EBA ve tablet tavsiyeleri!
  4. 4 Oppo Reno4 inceleme - Tasarıma bayıldık! Oppo Reno4 inceleme - Tasarıma bayıldık!
  5. 5 Furkan 10 bin liralık drone'u kırdı! - Neler oldu? Furkan 10 bin liralık drone'u kırdı! - Neler oldu?
  6. 6 Mobilden banka hesabı nasıl açılır? Mobilden banka hesabı nasıl açılır?
  7. 7 SDN Şampiyonlar Ligi! - Özel FIFA 21 turnuvası SDN Şampiyonlar Ligi! - Özel FIFA 21 turnuvası
  8. 8 Havalimanında uçak kaçırmayı engelleyen uygulama! Havalimanında uçak kaçırmayı engelleyen uygulama!
  9. 9 Ortalığı dağıtacak Fuji X-S10 inceleme! (Dünyada ilk) Ortalığı dağıtacak Fuji X-S10 inceleme! (Dünyada ilk)
  10. 10 Oppo Reno4 Pro inceleme ve özellikleri! Oppo Reno4 Pro inceleme ve özellikleri!