Okunma

En İdeal Twitter Uygulamaları


19 Şubat 2010 Cuma 17:00
En İdeal Twitter Uygulamaları

Twitter piyasaya çıktıktan bu yana birçok kullanıcının da ilgi odağı haline geldi. Twitter’ın bu denli popüler olmasındaki sebeplerden biri de şüphesiz ki kullanıcıyı hiç yormaması.

Mikro blog kavramını bizlere tanıştıran Twitter, sadece kendi başına değil, kendi adına geliştirilen uygulama ve sitelerle de konuşuluyor. Twitter ile birlikte kullanıldığında işlevselliklerini gösteren ve kullanıcıyı kendine bağlayan bu uygulama ve sitelerine bir göz atalım isterseniz…

Seesmic

Seesmic sadece bilgisayar ortmaında değil akıllı telefonlar için de kullanılabilen uygulamasıyla Twitter kullanıcılarının gönüllerinde yer etmeyi başardı. Seesmic‘in yaptığı iş aslında çok basit. Twitter arayüzünü farklı bir arayüz ile sunmak ve kullanıcıyı kendine bağlamak.

Ana ekranı iki kolona bölen Seesmic, soldakinde anlık iletileri gösterirken, sağdakinde ise sizden bahseden son kullanıcıları gösteriyor. Twitter’ın tasarımına göre sağ tarafta kalan çubuğu da sol tarafa yerleştiren site, basit ve güçlü olmasıyla dikkat çekiyor.

Eksik yanlarından birisi ise, tüm Twitter özelliklerini desteklememesi denilebilir.

http://seesmic.com/web/

Brizzly

Piyasadaki en güçlü Twitter istemcisi Brizzly olmayabilir belki ama, çoklu hesap kullanım özelliği ile, birden fazla Twitter hesabı olanların derdine derman olduğu da kesin! Brizzly, yapısı itibariyle görsel, video, harita gibi bilgileri de kendi  bünyesinde gösterebiliyor.

Ayrıca Brizzly’i bu kadar ön plana çıkartan yanlarından birisi de, takip etmenize rağmen o an görmek istemediğiniz kullanıcıyı, geçici olarak susturabilmesi diyebiliriz.

http://brizzly.com/

TwitHive

Görünümü itibariyle Windows 3.1 ile Seesmic arasında bir yere sahip olan TwitHive, değiştirilebilir tasarımıyla dikkat çekiyor. Çoklu hesap kullanımı TwitHive’de de mevcut. Yazılan tweet’leri bulut halinde görme seçeneği de oldukça şık duruyor.

Böylece takip listenizdekilerin en çok hangi kelimeleri kullandığını, trend’lerini takip edebiliyorsunuz. Bu, oldukça şık bir özellik. Her ne kadar değiştirilebilir ve kişiselleştirilebilir tasarımı olsa da TwitHive’ın genel olarak tasarımı biraz daha iyi olabilirdi.

http://www.twithive.com/

:: Sizin Twitter hesabınız var mı?

 

 

http://redirectingat.com/?id=92X363&url=http%3A%2F%2Fwww.twithive.com%2FyazarAkhun Aktosun

"İstikbal Göklerdedir" sözünü benimseyen Akhun, bir yandan astronomi okuyup, bir yandan da bilişim dünyasında kendine sağlam bir kariyer yapmaya çalışıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" En İdeal Twitter Uygulamaları konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere En İdeal Twitter Uygulamaları ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda En İdeal Twitter Uygulamaları ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "