En ilginç Kickstarter projeleri – 14


28 Temmuz 2020 Salı 18:45
En ilginç Kickstarter projeleri – 14

Haftanın en ilginç Kickstarter ve indiegogo projelerini bir araya getirmeye devam ediyoruz. Eski günlerine dönen kitle fonlaması siteleri, yine birbirinden ilginç özelliklere sahip binlerce teknolojik ürün ve projeye ev sahipliği yapıyor.

Haftanın en ilginç kitle fonlaması projeleri

Kitle fonlaması projeleri, özellikle son yıllarda teknoloji dünyasında küçük ve orta ölçekli girişimlerin de rekabete girebilmesinin yolunu açtı. İşte bu haftanın en ilginç projeleri: Yeni bir sinema tecrübesi, kendi oyun fareni kendin yap, akıllı matkap, dünyanın en küçük 4K bilgisayarı, gücünü güneşten alan akü.

Yeni bir sinema tecrübesi: Cinera

Cinera, 2,5K çift mikro OLED ekranı ve 5.1 kanal surround ses özelliği ile yüksek kalitede bir kişisel sinema deneyimi vaad ediyor. Özellikle sinema salonlarının kapalı olduğu ve tam anlamıyla ne zaman açılacağı belli olmadığı bu günlerde, bu ilginç sinema başlığı çok daha işlevsel hale geliyor.

Cinera sinema başlığı ve özellikleri

Cinera, dışarıdan bakınca, kulaklık üzerine takılmış bir VR başlığı andırıyor. Başlığın gözleri kapatan kısmının yanında, surround ses performansı için, özel bir kulaklığı bulunuyor. Böylece, sinema deneyimi yaşarken, bulunduğunuz ortamdan tamamen kopabiliyorsunuz.

Cinera, iki adet mikro OLED ekranla karşımıza çıkıyor. Bu ekranların her biri 2560 x 1440 piksel çözünürlüğe sahip. Mikro OLED ekranlar, tıpkı birer OLED ekran gibi ışığa ve renklere duyarlı bir yapıda geliştirilmiş. Bu başlık aslında Cinera’nın ilk girişimi değil. Daha önce üretilen sinema başlığında OLED ekran kullanan firma, şimdi aynı çözünürlüğü çok daha küçük ekranlarda yakalamayı başarmış. Böylece sinema başlığının boyutları da küçülmüş.

kickstarter, kitle fonlaması, indiegogo, teknolojik ürün

Cinera sinema başlığı, gözlerinizi çevirdiğimizde oluşan açıyı algılayan ve o yöne doğru açı yapan özel bir mercek sistemine sahip. Bu özellik kullanıcının, izlediği film ya da oynadığı oyun atmosferine çok daha kolay girmesini sağlıyor.

Başlıkta yer alan ve profesyonel sinema projektörlerinde yer alan, DCI-P3 renk standardı kullanılıyor. Bu standart, sRGB’ye göre çok daha fazla renk gamına sahip. Böylece başlık hem OLED ekranları hem de bu renk standardı sayesinde çok daha gerçekçi renkler sunabiliyor.

Başlıkta yer alan ekran 500.000:1 kontrast oranı ve 0.000001s tepkime süresi ile bir çok monitör ve TV’den çok daha iyi sonuçlar ile karşımıza çıkıyor. Başlığın, Cinera Edge ve Cinera Pro şeklinde iki farklı seçeneği bulunuyor. Bunlardan Pro, 4GB RAM, 32 GB depolama, HDMI bağlantı ve Dolby Digital ses özelliğine sahip.

Edge ise 2 GB RAM ve 16 GB depolamaya sahip. Edge’nin 799 dolar olan fiyatı erken erişimle şu an için 449 dolara kadar düşmüş durumda. Pro ise 999 dolar yerine 549 dolar fiyat etiketiyle karşımıza çıkıyor. Bu ilginç teknolojik ürün hakkında daha fazla detaya projenin Kickstarter sayfası üzerinden ulaşabilirsiniz.
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" En ilginç Kickstarter projeleri – 14 konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere En ilginç Kickstarter projeleri – 14 ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda En ilginç Kickstarter projeleri – 14 ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 iPhone güncellendikçe yavaşlar mı denedik! iPhone güncellendikçe yavaşlar mı denedik!
  2. 2 Poco X3 NFC fiyatı ve özellikleri! Poco X3 NFC fiyatı ve özellikleri!
  3. 3 iPhone'a her şeyi yaptıran Siri kestirmelerini denedik! iPhone'a her şeyi yaptıran Siri kestirmelerini denedik!
  4. 4 Herkes onu konuşuyor: OnePlus 8T inceleme Herkes onu konuşuyor: OnePlus 8T inceleme
  5. 5 EBA için en iyi 5 tablet önerisi! EBA için en iyi 5 tablet önerisi!
  6. 6 Başkasının telefonunu kontrol ettiren uygulama denedik! Başkasının telefonunu kontrol ettiren uygulama denedik!
  7. 7 A101'de satılacak Huawei Band 4 özellikleri neler? A101'de satılacak Huawei Band 4 özellikleri neler?
  8. 8 SDN ofisi için yeni bir alışveriş deneyimi yaşadık! SDN ofisi için yeni bir alışveriş deneyimi yaşadık!
  9. 9 Sony WH-1000XM4 efsane kulaklık elimizde! Sony WH-1000XM4 efsane kulaklık elimizde!
  10. 10 Beklenen telefon iPhone 12 elimizde! Beklenen telefon iPhone 12 elimizde!