En ilginç Kickstarter projeleri -10 Nisan


10 Nisan 2020 Cuma 21:30

kickstarter, indiegogo, kitle fonlaması

Dünyanın en hafif elektrikli bisikleti: THE ONE

Elektrikli katlanabilir bisiklet çok da ilginç bir proje gibi gelmeyebilir. Ancak başlıkta da dediğimiz gibi THE ONE dünyanın en hafif katlanabilir elektrikli bisikleti ünvanını elinde bulunduruyor. İşte Indiegogo için hazırlanan kitle fonlaması projesinin detayları.

Peki THE ONE nasıl bu kadar hafif?

THE ONE, tam tamına 12,5 kilogram ağırlığında. Bisikletle ilgilenenler bu kadar hafif olmak için tek yolun karbonfiber alaşım olduğunu düşünebilirler.

Ancak THE ONE, Magnezyum temelli ve kendine özel bir alaşımdan imal edilmiş. Ve bu alışım tamamen bu projenin geliştiricileri taraından özel olarak imal edilmiş.

Her ne kadar karbonfiber ile çok daha hafif bisiklet üretmek mümkün olsa da, maliyet açısından fiyatları da yukarı çıkaran bir materyal. Bu anlamda THE ONE hem hafif hem de ulaşılabilir fiyatlarda bir elektrikli biiklet üretmiş.

kickstarter, indiegogo, kitle fonlaması

THE ONE sadece hafif olmasıyla değil aynı zamanda modüler tasarımıyla da öne çıkıyor. Öncelikle bu elektrikli bisiklet sadece 10 saniye içinde katlanabilecek şekilde tasarlanmış. Çok basit bir şekilde katlanan bisiklet, kolayca da taşınabilecek ölçülere küçülüyor.

Güçlü bir motora sahip olan bisikletin motoru doğru bir şekilde arka tarafa yerleştirilmiş. THE ONE tam dolu şarjla 52 km yol alabiliyor. Bisikletin tam dolması için de 3,5 saat şarj olması gerekiyor. Doğrusu THE ONE hem şarj süresi hem de yol performansı kağıt üzerinde çok iyi görünüyor.

Bu arada elektrikli bisiklet bataryası gövde içinde takıp çıkarılabilir şekilde dizayn edilmiş. Böylece bisikletin bataryasını evde bile kolayca şarj etmeniz mümkün.

Ergonomik tasarıma sahip olan THE ONE, tekerlekleri kolayca bir arada dursun diye özel bir mıknatıs kullanılmış. Böylece bisikleti katlayıp taşırken, parçaların kayması gibi sorunların önüne geçiliyor. Projenin ilk versiyonu ve 40 km menzili olan THE ONE U1 999 dolar, 50 km menzili olan u2 ise 1199 dolar olarak fiyatlandırılmış.

Daha detaylı bilgiler için projenin Indiegogo sayfasına göz atabilirsiniz. 
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" En ilginç Kickstarter projeleri -10 Nisan konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere En ilginç Kickstarter projeleri -10 Nisan ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda En ilginç Kickstarter projeleri -10 Nisan ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 EBA için en iyi 5 tablet önerisi! EBA için en iyi 5 tablet önerisi!
  2. 2 Başkasının telefonunu kontrol ettiren uygulama denedik! Başkasının telefonunu kontrol ettiren uygulama denedik!
  3. 3 A101'de satılacak Huawei Band 4 özellikleri neler? A101'de satılacak Huawei Band 4 özellikleri neler?
  4. 4 SDN ofisi için yeni bir alışveriş deneyimi yaşadık! SDN ofisi için yeni bir alışveriş deneyimi yaşadık!
  5. 5 Sony WH-1000XM4 efsane kulaklık elimizde! Sony WH-1000XM4 efsane kulaklık elimizde!
  6. 6 Beklenen telefon iPhone 12 elimizde! Beklenen telefon iPhone 12 elimizde!
  7. 7 Samsung Galaxy S20 FE satın almak için 5 sebep! Samsung Galaxy S20 FE satın almak için 5 sebep!
  8. 8 11 yaşındaki teknoloji editörünün çantasında ne var? 11 yaşındaki teknoloji editörünün çantasında ne var?
  9. 9 SDN ofisi olarak Karadeniz'i turladık! SDN ofisi olarak Karadeniz'i turladık!
  10. 10 Bedava kahve getiren uygulamalar Bedava kahve getiren uygulamalar