En ilginç Kickstarter projeleri – 11


12 Haziran 2020 Cuma 22:00
En ilginç Kickstarter projeleri – 11

Her hafta en ilginç kitle fonlaması projelerini bir araya getirmeye devam ediyoruz. Pandemi sürecinin sonuna doğru toparlanan Kickstarter ve bu süreçten güçlenerek çıkan indiegogo, yine ilginç teknolojik ürünlere ev sahipliği yapmaya devam ediyor.

En ilginç 5 kitle fonlaması projesi

Bu haftada 3 Kickstarter ve 2 indiegogo projesini bu listede inceleyeceğiz. İşte bu haftanın öne çıkan kitle fonlaması ile hayat bulan teknolojik ürün listesi: İkisi bir arada 3D yazıcı, taşınabilir dokunmatik monitör, akıllı yoga matı, ufak ama marifetli elektrikli bisiklet, yüzü kapatmayan UV maske.

İkisi bir arada 3D yazıcı: LOTMAXX SC-10 SHARK

Her ne kadar uzun ismiyle korkutucu olsa da, karşımızda 3D yazıcı olmanın da dışında meziyetleri olan teknolojik bir ürün var. Peki ama Lotmaxx 3D yazıcı nasıl farklı özelliklere sahip?

Lotmaxx 3D yazıcı ve özellikleri

Bir çok ucuz 3D yazıcı gibi açık bir yazdırma alanı olan bu cihaz, soğutma anlamında ise birçok rakibinden daha etkili bir yapıyla karşımıza çıkıyor.

Bildiğiniz gibi 3D baskı için önemli sorunlardan biri de nozzle ısınması. Birçok kapalı alana sahip 3D yazıcı çok daha efektif bir şekilde bu ısınmanın önüne geçiyor. Lotmaxx ise hem maliyeti artırmamak hem de etkin bir soğutma yapabilmek için bir çözüm geliştirmiş.

kickstarter, kitle fonlaması, indiegogo, teknolojik ürün

Yazıcı ucun tam üzerinde yer alan üç taraflı soğutma fanı, tam olarak baskı alanının üzerine konumlanmış. Tabii ki burada, baskının da belli bir sıcaklıkta kalması önemli. Bu yüzden daha çok baskı alanı ve nozzle, soğutmanın etkisi altında kalıyor.

Yazıcının diğer bir özelliği ise Shark isminin arkasında gizli. Shark adı verilen bu özellik sayesinde, 3D yazıcı bir anda lazer baskı makinesine dönüşüyor.

Çok sessiz şekilde çalışan Lotmaxx, projenizi basmadan önce özel bir yazım şeması çıkarıp, daha temiz bir sonuç çıkarıyor. 3D touch denilen bu özellik, baskı yatağının projeye göre düzleştirilmesini sağlıyor. Bu sayede yatağın dengesizliğinden kaynaklı, nozzle tıkanması ya da pürüzlenmenin önüne geçilmiş oluyor.

Kolay kurulumu ile dikkat çeken Lotmaxx, 3,5 inç boyutunda ve elinize alabileceğiniz bir dokunmatik kontrol paneline de sahip. Yazıcı 235 mm kenar ve dikey olarak 265 mm gibi devasa bir baskı alanıyla karşımıza çıkıyor.

kickstarter, kitle fonlaması, indiegogo, teknolojik ürün

Aynı anda iki rengi birden basabilen bu yazıcı sayesinde, farklı renkli her parça için ayrı bir baskı almanız da gerekmiyor. Enerji kesildiği için ya da sizin yarıda bıraktığınız projeyi hatırlayan yazıcı, kaldığı yerden devam da edebiliyor.

Bu arada yazıcı sessiz demiştik ama çok daha sessiz olması için gece moduna da alabiliyorsunuz. Yazıcı aynı zamanda, esnek bir yapıya sahip özel çelik bir baskı alanı plakasına sahip. Yani kısa sürede soğuyan ve esneterek, kolayca modeli yerinden çıkarabileceğiniz bir yapıda tasarlanmış.

Lotmaxx, elektrik dalgalanmalarına karşı koruma, baskı yatağının, soğumaya karşı anında 100 dereceye kadar ısınması gibi bir çok yararlı özelliğe sahip. Lotmaxx, Kickstarter üzerinde özel indirimle 229 dolar fiyat etiketine sahip. 3D yazıcıyla ilgili daha fazla bilgiye Kickstarter sayfası üzerinden ulaşabilirsiniz.
Abone ol
Bildir
guest
1 Yorum
Dahili geri bildirimler
Tüm yorumlar
limerick
limerick
7 ay önce

kikstar indiegogo projelerinin %90 u scamdir, orada bir projeye destek olupda eline urun gecen yoktur. internet ve youtube bu sitelerden dolandirilanlarin blog ve videolari kayniyor.

" En ilginç Kickstarter projeleri – 11 konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere En ilginç Kickstarter projeleri – 11 ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda En ilginç Kickstarter projeleri – 11 ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 ABD YASAĞINA XİAOMİ'DEN İLK AÇIKLAMA! ABD YASAĞINA XİAOMİ'DEN İLK AÇIKLAMA!
  2. 2 Ofisi dumana boğduk, Mia Air ile kurtulduk! Ofisi dumana boğduk, Mia Air ile kurtulduk!
  3. 3 Galaxy S21 Ultra inceleme: Dünya ile aynı anda Galaxy S21 Ultra inceleme: Dünya ile aynı anda
  4. 4 MSI Stealth 15M oyun dizüstü bilgisayarını inceledik! MSI Stealth 15M oyun dizüstü bilgisayarını inceledik!
  5. 5 Mehmet Demirkol ile Samsung TV sohbeti! Mehmet Demirkol ile Samsung TV sohbeti!
  6. 6 HP ZBook Create G7 incelemesi HP ZBook Create G7 incelemesi
  7. 7 BİM'den 219 TL'ye oyuncu faresi! SteelSeries Rival 3 BİM'den 219 TL'ye oyuncu faresi! SteelSeries Rival 3
  8. 8 Instagram da WhatsApp gibi 'hain' çıktı (Video) Instagram da WhatsApp gibi 'hain' çıktı (Video)
  9. 9 3 boyutlu yazıcıyla Xbox kolundan uçak simülatörü yaptık 3 boyutlu yazıcıyla Xbox kolundan uçak simülatörü yaptık
  10. 10 Hangi uygulama ne kadar verimizi alıyor? (Video) Hangi uygulama ne kadar verimizi alıyor? (Video)