En ilginç Kickstarter projeleri


17 Nisan 2020 Cuma 20:30
En ilginç Kickstarter projeleri

Her hafta sizler için Kickstarter ve Indiegogo gibi sitelerden en ilginç projeleri bir araya getiriyoruz. Kitle fonlaması için lokomotif görevi gören bu siteler, ilginç girişim fikirlerinin de hayata geçmesini sağlıyor.

Bu hafta akıllı saksı, özel filtreli maske, VR için özel kumanda, akıllı gözlük ve şarj edilebilir mobil akü ürünlerini inceledik.

Çiçekleri sulamaya son: Pico akıllı saksı

Pico, avuç içi kadar boyuna karşın türlü türlü marifete sahip. Küçük bir saksı boyutunda olan Pico, tıpkı boyutu gibi küçük ölçekli bitkileri yetiştirmek için kullanılıyor. Kickstarter üzerinden fonlanan kitle fonlaması projesinin detayları ise şu şekilde.

Pico ne işe yarıyor?

Bu akıllı saksı, ilk olarak renkleri ve minimalist tasarımıyla ilgi çekiyor. Altında bir su haznesi yer alan Pico’nun, tepesinde ise, güneşsiz tarım için kullanılan bir büyüme ışığı yer alıyor. Güneş ışığını taklit eden bu ışıklar, bitkilerin güneş olmadan fotosentez yapabilmesini ve sağlıklı bir şekilde büyümesini sağlıyor.

Pico, dünyanın en küçük büyüme ışığı modülünü bünyesinde bulunduruyor. Akıllı saksının altında yer alan su haznesi ile bir kere doldurduktan sonra tam 10 gün boyunca bitkiyi otomatik olarak suluyor.

kitle fonlaması, kickstarter

Yani çok mu su verdim? Bugün çiçeklere su vermeyi unuttum mu? Bir hafta tatile gideceğim, çiçeklerime kim su verecek gibi dertleriniz de kalmıyor. Pico’nun tepesinde yer alan büyüme ışığı 35 cm kadar uzayabiliyor. Böylece çiçeklerinizin boyu uzadığında da Pico kullanılabiliyor.

USB-C bağlantısı olan cihazı şarj edebilir ya da USB üzerinden bilgisayara bağlayabilirsiniz. Pico hem masada saksı gibi durmanın yanında duvara asılma aparatı ve buzdolabına yapışmak için mıknatıs aparatına da sahip.

Renkli tasarımı ve istediğiniz yere asılabilmesiyle, Pico evinizi de renklendiriyor. Akıllı saksı 29 dolar fiyatına sahip. Proje hakkında daha fazla detaya Kickstarter sayfası üzerinden ulaşabilirsiniz.
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" En ilginç Kickstarter projeleri konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere En ilginç Kickstarter projeleri ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda En ilginç Kickstarter projeleri ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 11 yaşındaki teknoloji editörünün çantasında ne var? 11 yaşındaki teknoloji editörünün çantasında ne var?
  2. 2 SDN ofisi olarak Karadeniz'i turladık! SDN ofisi olarak Karadeniz'i turladık!
  3. 3 Bedava kahve getiren uygulamalar Bedava kahve getiren uygulamalar
  4. 4 iPhone 12 Pro kutusundan çıkıyor (Video) iPhone 12 Pro kutusundan çıkıyor (Video)
  5. 5 Kojima yeni oyunu için harekete geçti Kojima yeni oyunu için harekete geçti
  6. 6 Buraların kralı neden Samsung? Buraların kralı neden Samsung?
  7. 7 Yok böyle monitör! LG Ultragear 27GN950 inceleme Yok böyle monitör! LG Ultragear 27GN950 inceleme
  8. 8 Yılların iOS efsanesini Android ile bitirdik! Yılların iOS efsanesini Android ile bitirdik!
  9. 9 Huawei Mate 40 serisi tanıtıldı! İşte detaylar Huawei Mate 40 serisi tanıtıldı! İşte detaylar
  10. 10 En efsane telefon bu! Lenovo Legion Pro inceleme En efsane telefon bu! Lenovo Legion Pro inceleme