En ilginç Kickstarter projeleri


17 Nisan 2020 Cuma 20:30
En ilginç Kickstarter projeleri

Her hafta sizler için Kickstarter ve Indiegogo gibi sitelerden en ilginç projeleri bir araya getiriyoruz. Kitle fonlaması için lokomotif görevi gören bu siteler, ilginç girişim fikirlerinin de hayata geçmesini sağlıyor.

Bu hafta akıllı saksı, özel filtreli maske, VR için özel kumanda, akıllı gözlük ve şarj edilebilir mobil akü ürünlerini inceledik.

Çiçekleri sulamaya son: Pico akıllı saksı

Pico, avuç içi kadar boyuna karşın türlü türlü marifete sahip. Küçük bir saksı boyutunda olan Pico, tıpkı boyutu gibi küçük ölçekli bitkileri yetiştirmek için kullanılıyor. Kickstarter üzerinden fonlanan kitle fonlaması projesinin detayları ise şu şekilde.

Pico ne işe yarıyor?

Bu akıllı saksı, ilk olarak renkleri ve minimalist tasarımıyla ilgi çekiyor. Altında bir su haznesi yer alan Pico’nun, tepesinde ise, güneşsiz tarım için kullanılan bir büyüme ışığı yer alıyor. Güneş ışığını taklit eden bu ışıklar, bitkilerin güneş olmadan fotosentez yapabilmesini ve sağlıklı bir şekilde büyümesini sağlıyor.

Pico, dünyanın en küçük büyüme ışığı modülünü bünyesinde bulunduruyor. Akıllı saksının altında yer alan su haznesi ile bir kere doldurduktan sonra tam 10 gün boyunca bitkiyi otomatik olarak suluyor.

kitle fonlaması, kickstarter

Yani çok mu su verdim? Bugün çiçeklere su vermeyi unuttum mu? Bir hafta tatile gideceğim, çiçeklerime kim su verecek gibi dertleriniz de kalmıyor. Pico’nun tepesinde yer alan büyüme ışığı 35 cm kadar uzayabiliyor. Böylece çiçeklerinizin boyu uzadığında da Pico kullanılabiliyor.

USB-C bağlantısı olan cihazı şarj edebilir ya da USB üzerinden bilgisayara bağlayabilirsiniz. Pico hem masada saksı gibi durmanın yanında duvara asılma aparatı ve buzdolabına yapışmak için mıknatıs aparatına da sahip.

Renkli tasarımı ve istediğiniz yere asılabilmesiyle, Pico evinizi de renklendiriyor. Akıllı saksı 29 dolar fiyatına sahip. Proje hakkında daha fazla detaya Kickstarter sayfası üzerinden ulaşabilirsiniz.
Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Dahili geri bildirimler
Tüm yorumlar

" En ilginç Kickstarter projeleri konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere En ilginç Kickstarter projeleri ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda En ilginç Kickstarter projeleri ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 Türkiye'de ilk! Galaxy S21 Ultra kutu açılımı Türkiye'de ilk! Galaxy S21 Ultra kutu açılımı
  2. 2 QCY T5 Bluetooth kulaklık incelemesi QCY T5 Bluetooth kulaklık incelemesi
  3. 3 Uygun fiyatlı realme Watch S kutusundan çıkıyor! Uygun fiyatlı realme Watch S kutusundan çıkıyor!
  4. 4 Tuzla Teknoloji Müzesi'nde tarihe tanıklık ettik Tuzla Teknoloji Müzesi'nde tarihe tanıklık ettik
  5. 5 SDN ofisi parayı ne yapıyor? SDN ofisi parayı ne yapıyor?
  6. 6 Dünyanın en büyük AirPods'u kutusundan çıkıyor! Dünyanın en büyük AirPods'u kutusundan çıkıyor!
  7. 7 Facebook hem kabul etti hem 'tehdit' etti Facebook hem kabul etti hem 'tehdit' etti
  8. 8 Arçelik 9 Serisi A65 A 955 A 4K Smart TV incelemesi Arçelik 9 Serisi A65 A 955 A 4K Smart TV incelemesi
  9. 9 300x zoom ile telefona yakından baktık! 300x zoom ile telefona yakından baktık!
  10. 10 A101’den 35 TL’ye yüz temizleme cihazı alıp denedik! A101’den 35 TL’ye yüz temizleme cihazı alıp denedik!