Okunma

En İnce Blu-Ray Yazıcı: BDR-XD04


06 Ocak 2012 Cuma 05:45
En İnce Blu-Ray Yazıcı: BDR-XD04

Pioneer dünyanın en ince ve en hafif harici Blu-Ray yazıcısı BDR-XD04‘ü duyurdu. Görünüşe göre piyasadaki rakiplerini on santimlik boyu ve bir buçuk santimlik kalınlığıyla oldukça zorlayacak.

Yazıcının 6x yazma özelliği bulunuyor. Oldukça ince ve hoş tasarımıyla dikkat çeken Pioneer BDR-XD04’ün UBS 3.0 yerine daha yavaş ve az güç kapasitesine sahip olan USB 2.0 desteğine sahip olacağı da gelen bilgiler arasında.

Fakat USB 2.0’dan da olsa yazıcının gerekli tüm gücü USB portundan alabildiğini de belirtelim. Tabii isterseniz DC adaptörü kullanarak da gerekli gücü sağlayabiliyorsunuz.

128GB kapasiteye sahip olan BD-Rs disklerden, CD‘lere kadar tüm disklere yazma kapasitesine sahip olan BDR-XD04’ün yurtdışı satış fiyatı 150$ olarak belirlenmiş. Türkiye’ye ne zaman geleceği ve fiyatının ne olacağı ise henüz bilinmiyor.

:: Pioneer’ın yeni Blu-Ray yazıcısını nasıl buldunuz?
yazarHakan Sülün

Üniversite yıllarında haber yazarak teknoloji basısına adım atan Hakan, bir anda kendini donanım incelemeleri yaparken buldu. Zamanla teknolojinin bağımlısı oldu ve kendini bu yola adamaya karar verdi ancak artık Bodrum'da yaşadığından deniz kenarında güneşlenirken yazabiliyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" En İnce Blu-Ray Yazıcı: BDR-XD04 konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere En İnce Blu-Ray Yazıcı: BDR-XD04 ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda En İnce Blu-Ray Yazıcı: BDR-XD04 ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "