Okunma

En İyi 5 Zeka Geliştirme Uygulaması


23 Mart 2016 Çarşamba 19:00
En İyi 5 Zeka Geliştirme Uygulaması

Akıllı telefonlar, giyilebilir teknoloji ürünleri, yapay zekalar vb. yeni teknoloji çözümleri, insan hayatında olumlu/olumsuz pek çok değişimlerin meydana gelmesinde önemli rol oynadılar.

Günlük işlerin daha hızlı ve verimli gerçekleşmesi, daha geniş bir iletişim ağı gibi hizmetleri sunan teknoloji ürünleri, aynı oranda çeşitli olumsuzlukların meydana gelmesine de katkıda bulunmuşlardır.

Kısa vadede, asosyal ilişkiler, verimsiz zaman geçirimi gibi ortaya çıkan sorunlar uzun vadede; radyasyon beraberinde vücut organlarında hasar, Alzheimer, vertigo to gibi rahatsızlıkların meydana gelmesinde büyük pay sahibi oldu.

Çağımızın hastalığı olarak betimlenen Alzheimer’e karşı ise, uzmanlar bulmaca çözmek, bazı işleri tutmak gibi çeşitli çözümleri ortaya atıyorlar.

Biz de teknolojinin getirdiği olumsuzlukları yeniden teknolojiyle çözebileceğinizi düşünerek, en iyi 5 zeka geliştirme uygulamasını hazırladık.

1- Peak

Android ve iOS cihazlarına uygun olarak geliştirilen Peak uygulaması, klişe tabiriyle eğlendirirken beyninizi geliştiren uygulamalardan biri olarak gözüküyor.

Beyni geliştirme adına; görsel hafıza, sayısal hafıza vb. hafıza mekanizmalarını çalıştırmanız için 30’dan fazla seçenek sunan oyun ücretsiz olarak Google Play Store ve App Store’dan indirilebiliyor.

2- Elevate

İngilizce dil seçeneği ile kullanıcılara sunulan oyun, kullanıcıların çeşitli bölümler ve bölüm sonu beyni değerlendirme kriteri gösteren bir deneyim sunuyor.

Zorluk seviyesi basitten zora doğru giden oyun Android ve iOS cihazlarına indirilebiliyor. Her yaştan insana hitap etme parolası ile hareket eden oyun, içerisinde 15 tane mini oyun barındırıyor.

3- Lumosity

Chrome Web Tarayıcı, iOS, Android cihazlarına uyumlu olarak geliştirilen Lumosity, Elevate’e benzer olarak İngilizce dil seçeneği ile kullanıcılara sunuluyor.

Daha hızlı düşünme takibinde daha hızlı karar verme, hafızayı güçlendirme gibi hafıza tekniklerini kullanıcıya sunma hedefini taşıyor. Akıcı oyun içi grafiklerine sahip uygulamanın, kullanıcının hafızasını sıkılmadan güçlendireceğini söyleyebiliriz.

Uygulamanın çocuk kullanıcılara daha fazla hitap ettiğini söyleyebiliriz.

4- Fit Brains Trainer

Mobil cihazlar için başka bir zeka geliştirme uygulaması olarak görülen Fit Brains Trainer; hafıza, konsantrasyon, dil becerileri konularını odağına almış durumda.

35’ten fazla oyunu bünyesinde barındıran uygulama, diğer uygulamalardan farklı olarak kullanıcının duygusal zeka tercihlerine de eğiliyor. Uygulama Android ve iOS cihazlarına indirilebiliyor.

5- Cognito

Bellek, mantık ve kelime bilgisi, istatistik gibi özelliklerle kullanıcılara hitap etme yoluna gidiyor. iOS cihazlarına uygun olarak geliştirilen uygulama Apple’ın sağlık uygulaması ile bütünleşebiliyor. Uygulama kullanıcılara App Store’dan ücretsiz olarak sağlanıyor.

:: Zeka geliştirme uygulamalarının, zeka gelişimine bir katkısı olacağını düşünüyor musunuz?
yazarAta Ateş

İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü'nde okuyan Ata; teknoloji, müzik, film ve popüler kültür yazılarıyla SDN’de kariyerine devam ediyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

12 yorum - “En İyi 5 Zeka Geliştirme Uygulaması”

 1. SDN Okuru dedi ki:

  başarı %99 ÇALIŞMAK, %1 ZEKA dır : Henry FORD

 2. SDN Okuru dedi ki:

  Bir bakalım derim. Teşekkürler ata bey kardeşim.

 3. SDN Okuru dedi ki:

  En iyi zeka geliştirme yöntemi akıllı cihazların bağımlısı olmamak.

 4. SDN Okuru dedi ki:

  Neden bunlar en iyileri? En iyi bunlar mı geliştirdi zekanızı?

 5. SDN Okuru dedi ki:

  Bunları oynayanlar zekâ geliştirecek ha! Breh breh

 6. SDN Okuru dedi ki:

  Kitap okumayı geliştirecek uygulama didi biri.. Te allam ya

 7. SDN Okuru dedi ki:

  daha fazla önerileri bekliyorum

 8. SDN Okuru dedi ki:

  Supersin ata

 9. SDN Okuru dedi ki:

  Ben size en güzel zeka geliştirme uygulamasını söyleyeyim,hem eğlenin hemde arkadaşlarınızla hoş vakit geçirip bilgilenin; "Trivia Crack" 1 hafta oynuyorsun kendini bilgiç gibi hissediyorsun…

 10. SDN Okuru dedi ki:

  Telefonlardan edinilecek zeka bir yana dursun,kitap okumayı daha zevkli halde gösterecek uygulamalara ühtiyaçlar var

 11. SDN Okuru dedi ki:

  Bunların zekayı geliştirmediği biliniyor ama bu tarz en iyi oyun brain wars tavsiye ederim.

 12. SDN Okuru dedi ki:

  Bir öğretmen olarak paylaşımız için teşekkür ***** işime ( işlerine) yarayacak.

" En İyi 5 Zeka Geliştirme Uygulaması konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere En İyi 5 Zeka Geliştirme Uygulaması ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda En İyi 5 Zeka Geliştirme Uygulaması ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "