En İyi Android Launcher Uygulamaları Burada


2015-03-25 19:30:00
En İyi Android Launcher Uygulamaları Burada

Açık kaynaklı Android işletim sisteminin, dünyadaki tüm her şey gibi artıları ve eksileri bulunuyor. Artılarından bir tanesi ve en önemlisi ise kişiselleştirilmesi. 

Kişiselleştirme dediğimizde ise akıllara gelen ilk ve pratik detay Android Launcher uygulamaları. Bu makalemizde Android için en iyi Launcher uygulamalarını sizler için bir araya getirdik.

En iyi Android Launcher uygulamaları!

Android‘in resmi uygulama mağazası Google Play Store‘da en iyi launcher uygulaması diyebileceğimiz onlarca uygulama var.

Bu uygulamaların kimileri çok profesyonel hazırlanan arayüzler sunarken, kimileri ise giriş seviye cihazlarda çalışabilen çok hafif ve basit arayüzler sunuyorlar.

Peki, Google Play Store‘daki en iyi launcher uygulamaları hangileri? Sizler için küçük bir araştırma yaptık ve bu haberimizde en iyi launcher diyebileceğimiz tüm uygulamaları sıralamaya karar verdik.

İşte ShiftDelete.Net‘in seçtiği Android cihazlar için geliştirilen en iyi launcher uygulamaları.

 15-03/24/01-en-iyi-launcher-uygulamalari-nova-launcher.jpg

Nova Launcher

Yıllardır TeslaCoil tarafından, çok profesyonel şekilde geliştirilemeye devam edilen Nova Launcher, açık ara şu anda sizlere önerebileceğimiz en iyi launcher uygulaması.

Saf Android arayüzüne yakınlığı ile dikkat çeken Nova Launcher, geniş kişselleştirme seçenekleri ve son dönemde etkilendiği material design ile birlikte, çok başarılı bir görünüm sunuyor.

Hızlı ve çok hafif çalışmasının yanı sıra, çok kolay şekilde kişiselleştirmesi mümkün olan Nova Launcher, denemek isteyebileceğiniz en iyi launcher uygulamalarından biri.

Diğer en iyi launcher uygulamalarını, diğer sayfalarda görebilirsiniz.

15-03/24/02-en-iyi-launcher-uygulamalari-go-launcher.jpg

Go Launcher

Yine uzun yıllardır geliştirilen en iyi launcher uygulamalarından Go Launcher, Go Launcher geliştirici ekibi tarafından çok başarılı şekilde geliştirilmeye devam ediyor.

Hızlı çalışması ve çok fazla kişiselleştirme özelliği sunan uygulama, Android‘de kişiselleştirme denince akla gelen ilk uygulamalardan biri haline gelmiş durumda.

Giriş seviye cihazlarda mükemmelbeklenen performans ile çalışmasa da, orta ve üst seviye cihazlarda çok iyi sonuçlar veren uygulama, en iyi launcher uygulamalarından biri.

15-03/24/03-en-iyi-launcher-uygulamalari-tsf-shell-launcher.png

TSF Shell Launcher

Çok başarılı bir görünüm ve geniş kişiselleştirme özellikleri ile öne çıkan TSF Launcher, çok sevilen dahili hava durumu özellikli saat widgetı ile geliyor.

3 boyutlu olmasıyla birlikte görsel açıdan en iyi launcher uygulamalarından olan TSF Launcher, Android 2.2 üzeri sistemleri desteklemesi ile giriş seviye cihazlarda bile çok iyi sonuçlar veriyor.

15-03/24/04-en-iyi-launcher-uygulamalari-mi-launcher.jpg

Mi Launcher

Nikao tarafından Xiaomi MiUi benzeri olarak geliştirilen ve ismini de buradan alan Mi Launcher, Nova Launcher benzeri olarak gösterilebilir.

Nova Launcher ile benzer ayarları içeren uygulama, dahili MiUi ikon paketi ile geliyor. Ayrıca sonradan Nova Launcher‘da olduğu gibi ikon paketi değiştirilebiliyor.

15-03/24/05-en-iyi-launcher-uygulamalari-apex-launcher.png

Apex Launcher

Nova Launcher kadar başarılı bir launcher olan Apex Launcher, saf Android görünümü ile gelen ve material design anlayışından etkilenen bir başka launcher uygulaması.

Nova Launcher gibi kişiselleştirme seçeneklerine sahip uygulama, verimli çalışması ile dikkat çekiyor ve Android 4.0 üzeri bulunan cihazlara yüklenebiliyor.

15-03/24/06-en-iyi-launcher-uygulamalari-google-now-launcher.jpg

Google Now Launcher

Google‘ın Nexus cihazlarında sunduğu Google Now Launcher, uzun zamandır Android 4.1 üzeri bulunan tüm Android telefonlar için yayında.

Çok fazla kişiselleştirme özelliği olmayan uygulama, hızlı ve verimli çalışması ile dikkat çeken en iyi launcher uygulamaları arasında gösterilebilir.

15-03/24/07-en-iyi-launcher-uygulamalari-adw-launcher.jpg

ADW Launcher

Uzun zanadır Google Play Store‘da olmasına karşın hiçbir önemli yenilikle güncellenmeyen ADW Launcher, Nova ve Apex Launcher‘ın eski saf Android Jelly Bean görünümünü sunuyor.

Oldukça hızlı olmasına karşın halen Türkçe dil desteği olmayan uygulama, halen çok sevilen en iyi launcher uygulamalarından biri.

15-03/24/20-en-iyi-launcher-uygulamalari-next-launcher.png

Next Launcher

Go Launcher geliştirici ekibinin bir diğer launcher uygulaması olan Next Launcher, TSF Launcher rakibi 3 boyutlu launcher uygulaması.

Go Launcher‘ın 3 boyutlu görünümü olarakta yorumlayabileceğimiz Next Launcher, çok iyi özellikler sunuyor.

15-03/24/08-en-iyi-launcher-uygulamalari-nokia-z-launcher.jpg

Z Launcher

Nokia‘nın N1 adlı tableti ile duyurulan Nokia Z Launcher, halen beta olması nedeniyle, ülkemizden indirilemiyor.

Ancak en iyi launcher uygulamalarından olan Z Launcher‘ı, apk olarak indirip, Android 4.1 üzeri bulunan cihazınızda yasal olarak kullanabilirsiniz.

15-03/24/09-en-iyi-launcher-uygulamalari-yahoo-aviate-launcher.jpg

Yahoo Aviate Launcher

Yahoo‘nun geliştirdiği ve kullanıcıya özel launcher uygulaması Aviate Launcher, kullanıcısının kullanım şekline göre düzenleniyor.

En iyi launcher deneyimini sunmak üzere çok profesyonel şekilde geliştirilen uygulama, başarılı görünüm ve kullanım sunan en iyi launcher uygulamalarından biri.

15-03/24/10-en-iyi-launcher-uygulamalari-everythingme-luancher.jpg

EverythingMe Launcher

Aviate Launcher gibi kullanıcısına özel olarak yapılanan EverythingMe Launcher, kullanım kolaylığı ile dikkat çekiyor.

Hızlı çalışan ve iyi bir görünüm sunan ödüllü launcher, Android 4.0 üzeri bulunan cihazlara yüklenebiliyor.

15-03/24/11-en-iyi-launcher-uygulamalari-smart-launcher.jpg

Smart Launcher 2

Android cihazlar için en hafif arayüz uygulamalarından Smart Launcher, uygulamaları sizler için otomatik olarak kategorilere ayıran çok hızlı bir uygulama.

Hızlı çalışmasının yanı sıra farklı yapısı ile akıllı telefonlara farklı bir görünüm kazandıran Smart Launcher, en iyi launcher uygulamaları arasında gösterilebilir.

15-03/24/12-en-iyi-launcher-uygulamalari-solo-launcher.jpg

Solo Launcher

Adından da anlaşıldığı gibi sade bir arayüz sunmayı hedefleyen Solo Launcher, hızlı ve hafif bir arayüz uygulaması.

Çok sayıda kişiselleştirme özelliği sunan uygulama, yüklenebilecek diğer Solo uygulamaları ile çok daha güzel bir görünüm elde etmenize yardımcı oluyor.

15-03/24/13-en-iyi-launcher-uygulamalari-aplus-launcher.png

15-03/24/14-en-iyi-launcher-uygulamalari-asus-zenui-launcher.jpg

Asus Launcher

Asus‘un Zen UI arayüzünü Android 4.0 üzeri bulunan telefonlara getiren Asus Launcher, Google Now Launcher gibi çalışıyor.

Hafif ve hızlı olan uygulama, Asus Zenfone modellerindeki arayüzü, tüm Android telefonlara getirmeyi hedefliyor.

15-03/24/15-en-iyi-launcher-uygulamalari-yandex-shell-launcher.jpg

Yandex Shell

Yandex‘in SPB Shell ile ortak çalışarak yayınladığı Yandex Shell, gerçekten çok akıcı şekilde çalışan başarılı bir launcher uygulaması.

Hızlı çalışmasıyla birlikte görsel açıdan da pek çok arayüz uygulamasından farklı olan Yandex Shell, en iyi launcher uygulamalarından biri.

15-03/24/16-en-iyi-launcher-uygulamalari-cm-launcher.jpg

CM Launcher

Bir süredir yayında olan ve çok sevilen CM Launcher, geniş bir kullanıcı kitlesi kazanmayı başarmış durumda.

Hızlı çalışması ve sunduğu basşarılı arayüz ile beğenilen uygulama, Play Store‘da 4.6 yıldız alarak pek çok popüler launcher uygulamasının önünde yer alıyor.

15-03/24/17-en-iyi-launcher-uygulamalari-buzz-launcher.jpg

Buzz Launcher

Kişiselleştirme özellikleri ile ön plana çıkan ve çok sayıda tema ile destkelenen Buzz Launcher, rakipleri kadar hafif olmasa da, çok başarılı kişiselleştirme seçenekleri sunmakta.

Ayrıca Buzz Widget uygulaması ile desteklendiğinde tahmin edilenden daha başarılı sonuçlar ortaya çıkaran uygulama, Android 4.0 üzeri bulunan cihazlara yüklenebiliyor.

15-03/24/18-en-iyi-launcher-uygulamalari-apus-launcher.jpg

APUS Launcher

CM Launcher gibi bir süredir Play Store‘da yer alan ve çok hafif olması ile dikkat çeken APUS Launcher, farklı tema seçenekleri ile öne çıkan ve Android 4.0 üzeri cihazlara yükleyebilen en iyi launcher uygulamalarından biri. 

15-03/24/19-en-iyi-launcher-uygulamalari-lightning-launcher.png

Lightning Launcher

Çok geniş bir ana ekran deneyimi sunan ve sınırsız alanda kendi arayüzünüzü kurabileceğiniz Lightning Launcher, son haliyle material design etkilerini de taşıyor.

Kullanıcısının belirlediği yapıya göre çok hafif ya da çok ağır çalışabilen uygulama, sınırsız alanda sonsuz ana ekran desteği dunuyor.

:: Siz hangi launcher uygulamasını tercih ediyorsunuz?


 • yazarCaner Sönmez

  Yeni teknoloji ve girişimleri başarılı şekilde takip eden Caner, yeni nesil mobil teknolojilere ve Android'e karşı beslediği ilgiyle birlikte, deneyimlerini sizlerle paylaşıyor.
  Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

  “En İyi Android Launcher Uygulamaları Burada” üzerine 51 yorum

  1. SDN Okuru dedi ki:

   nova 3 yıldır kullanıyorum
   tek geçerim

  2. SDN Okuru dedi ki:

   Arkadaşlar ben yandex shell'den çok memnunum ama sanki çok şarz yiyor, siz ne diyorsunuz? Aralarında en az şarz yiyen hangisi?

  3. SDN Okuru dedi ki:

   Nova Launcher sistem kaynaklarını telefonun kendi Launcher'inden bile daha az harcıyor,üstelik çok daha yetenekli. Nova kesinlikle doğru bir seçim olur bence de.

  4. SDN Okuru dedi ki:

   Hep geri dönüp yeniden yüklediğim eb son launcher hep Nova. Çok dikkat ettim. Hem hafif hem de en eksiksiz ve en kusursuz Nova sanki. Sanırım o yüzden. 1 GB bellekli telefon ve tabletlerde hesaplı bellek kullanımı çok önemli. Web tarayıcısını kullanırken bile donup kalıveriyorlar.

  5. SDN Okuru dedi ki:

   kaangür nokyaalmış vetorosarabaalmışvetelefonalmış

  6. SDN Okuru dedi ki:

   lgdağaiyideğil

  7. SDN Okuru dedi ki:

   KK Launcher çok daha güzel 🙂

  8. SDN Okuru dedi ki:

   Nova candır gerisi heyecandır

  9. SDN Okuru dedi ki:

   Go launcher tam türkçe değil tam türkçe olsaydı daha iyi olurdu…

  10. SDN Okuru dedi ki:

   Lightlaunch light 3D en iyi ve hizlisi batarya çok uzun gidiyor widget desteği olmadığı için deneyin görün tesekkur edin bana 😀

  11. SDN Okuru dedi ki:

   Sslauncher the orijinal en iyi launcher. Mutlaka denemelisiniz

  12. SDN Okuru dedi ki:

   ATOM LAUNCHER ı eklemeyerek ayıp etmişsiniz üsttekileri denemiş biri olarak en iyisi ATOM diyorum bunu keşfettikten sonra launcher aramayı bıraktım kasma takılma yok bi sürü kişiselleştirilebilir ayar ve minimalist arayüzü var tek olumsuz yanı türkçe olmaması.

  13. SDN Okuru dedi ki:

   Nova en iyisi…

  14. SDN Okuru dedi ki:

   "Nova" şarj, stabilite ve hız konularında çok başarılı. Bir ikon pack ile de çok hoş görüntüler elde edebilmek mümkün. Deneyin derim…

  15. SDN Okuru dedi ki:

   Aviate reyiz

  16. SDN Okuru dedi ki:

   yukarıdaki cep telefonun modeli nedir siyeh renk olan cevap yazarsanız sevinirim

  17. SDN Okuru dedi ki:

   Go launcher son güncellemeden sonra iyice berbat oldu. Sanırım ücretli sürüme geçirmek için yeni taktik yaptılar. Ama herkesi kaybediyorlar.

  18. SDN Okuru dedi ki:

   Dodol launcher tek geçer tüm launcherları uzun süre kullandım ama bu kadar güzel arayüz gormedim

  19. SDN Okuru dedi ki:

   Ben APUS u tercih ederim

  20. SDN Okuru dedi ki:

   nova tabiki

  21. SDN Okuru dedi ki:

   Dodol launcher da olmalıydı…

  22. SDN Okuru dedi ki:

   Nova launcher fiyatını hakediyor

  23. SDN Okuru dedi ki:

   Asus launcher asus cihazlar dışında kullanılamıyor diye biliyorum

  24. SDN Okuru dedi ki:

   Sslaumcher the original forever

  25. SDN Okuru dedi ki:

   Hepsini kullanmış biri olarak söylüyorum en iyisi Dodol launcher.

  26. SDN Okuru dedi ki:

   keşke haberde launcherların menü görünümlerini falan da görebilseydik her launcher için playstore linkine tıklamaktan ciğerim soldu..

  27. SDN Okuru dedi ki:

   Go Launcher son güncellemesi ile birlikte en kötü launcher oldu ne yazık ki, 5 yıllık kullanıcısıyım, onun hatırına bile dayanamadım sildim, kullanılacak gibi değil.

  28. SDN Okuru dedi ki:

   O tam aradığım konu.

  29. SDN Okuru dedi ki:

   Benim için 2çeşit launcher var Nova launcher ve diğerleri…

  30. SDN Okuru dedi ki:

   Hola launcher olması lazımdı, gerçekten çok iyi stabil yani hızlı ve kulanışlı programları otomatik grupluyor ve hani 512 mb ramli telefonumda kasma yok. HOLA

  31. SDN Okuru dedi ki:

   Ust seviye cihazlar icin next i oneririm

  32. SDN Okuru dedi ki:

   Tsf launcher can gerisi heyecann

  33. SDN Okuru dedi ki:

   Bence dodol launcher 1 numara. Hemde ücretsiz.

  34. SDN Okuru dedi ki:

   Smart launcher 2 ile her şey daha kolay

  35. SDN Okuru dedi ki:

   ben l launcher kullanıyorum android 5 görselli galaxy grand ım s 5 oldu sanki cok sorunsuz extrası bol tavsiye ederim.

  36. SDN Okuru dedi ki:

   Hola launcher neden yok. gayet stabil..

  37. SDN Okuru dedi ki:

   Listede neden Mobo Launcher yok. Ayrıca inceleme daha ayrıntılı olabilirdi bence. Ram tüketimi, bildirim sayacı olup olmadığını yazabilirdiniz tek tek!

  38. SDN Okuru dedi ki:

   Benim Favorim ZERO Launcher. İOS-Android karışımı çok hoş duruyor 🙂

  39. SDN Okuru dedi ki:

   sense ten sonra kullanabileceğim tek launcher asus laucher. hızlı ve özelleştirile bilir.

  40. SDN Okuru dedi ki:

   çok başarılı bir yazı. tebrikler

  41. cembaki dedi ki:

   Paralý olanlar hariç hemen hemen hepsini denedim. Material design’ý hiç sevmedim ben. En beðendiðim hangisi mi peki?

   Smart Launcher 2

  42. SDN Okuru dedi ki:

   Yahoo Aviate tek geçerim. Lg g3de kullanıyorum gayet başarılı.

  43. SDN Okuru dedi ki:

   Nova ücretli sürümü kullanıyorum, sarj konusunda da çok başarılı.

  44. SDN Okuru dedi ki:

   Nova launcher en iyisi, daha da tanimam

  45. SDN Okuru dedi ki:

   yanlış olmasın aviate launcher aviate ekibi tarafından geliştirildi daha sonra yahoo tarafından satın alındı diye biliyorum.

  46. SDN Okuru dedi ki:

   En iyisi bence mobo launcher bi bakmanızı tavsiye ederim.

  47. eSa dedi ki:

   Ömrümü yedin Lightning ömrümü, 2 saattir, bir milyon tane ayar seçenek mi olur arkadaþ, tamam her þey özelleþsin de, nerdeydim nereye geldim oluyor insan.

  Yorum yazın