En iyi Android TV Box modelleri: İşte 10 model


23 Nisan 2021 Cuma 09:00
ABONE OL
En iyi Android TV Box modelleri: İşte 10 model

Android TV Box cihazları son yıllarda oldukça popüler oldu. Bağlandıkları televizyonları anında akıllı ekranlara çevirmesi ile bilinen bu cihazlar, eski televizyonlara sahip kullanıcıların ilgisini çekiyor. Android TV Box cihazları, kompakt tasarımlarının yanı sıra uygun fiyatları nedeniyle de tercih ediliyor. Peki 2021 yılında alınabilecek en iyi Android TV Box modelleri neler? Sizler için derledik.

2021 yılında alınabilecek en iyi Android TV Box modelleri

Android TV Box satın alırken dikkat edilmesi gereken birkaç detay var. Bunları RAM, işlemci, depolama ve çözünürlük desteği şeklinde sayabiliriz. Listede, en üst seviye modellerin yanı sıra orta seviye cihazlara da yer verdik.

Not: Listede sıralama yapılmamıştır.

1- Beelink Gs-King x Dual HDD özellikleri

Beelink Gs-King, en güçlü TV Box modellerinden biri. Ayrıca cihaz 2 adet SATA HDD sürücü yuvasına sahip.

Piyasada bulunan en iyi Android TV Box modellerinden biri Beelink Gs-King, güçlü bir donanıma sahip. Donanımının yanı sıra tasarımı ile de dikkat çeken cihaz, 4K ekran çözünürlüğü sunuyor. Cihaz, Amlogic S922X-H ARM G52 yonga setinden güç alıyor. 4 GB DDR4 RAM kapasitesine sahip cihaz, 64 GB depolama alanı sunuyor. Android 9 işletim sistemi kullanan TV Box, sesli komut gibi özellikleri sayesinde kullanıcı deneyimini üst seviyelere çıkarıyor.

Beelink Gs-King, 32 TB depolama alanına kadar genişletilebilen 2 adet SATA HDD sürücü yuvasına sahip. Bu da cihazın boyutlarının diğer modellere göre fazla olduğu anlamına geliyor. Cihaz, 1 Kilogram ağırlığı ve küp şeklindeki tasarımına rağmen piyasadaki en yetenekli Android TV Box modellerinden biri. Bu nedenle TV Box, diğer modellere göre yüksek bir fiyat etiketine sahip. Cihaz için belirlenen fiyat ise 2,999 TL.

Ürünü buradan satın alabilirsiniz.

2- Xiaomi Mi Box S özellikleri

android tv box modelleri

Cortex A53 işlemcisinden güç alıyor. Üstelik çift bant Wi-Fi desteği ile yüksek hızlara çıkıyor.

Listemize en çok tercih edilen modellerden biri Xiaomi Mi Box S ile devam edelim. Şık tasarımının yanı sıra güçlü özellikleri ile ön plana çıkan TV Box, 4K ekran desteği ile geliyor. Cortex A53 işlemcisinden güç alan Mi Box S, 2 GB RAM ile geliyor. Ayrıca cihazda 8 GB depolama alanı mevcut.

Cihaz, Android 9 işletim sistemi ile çıkıyor. Sesli komut özelliğinin yanı sıra çift bant Wi-Fi desteği sahip Mi Box, Netflix, Amazon Prime ve Youtube gibi platformlar için oldukça ideal. Uygun fiyatı nedeni ile en çok tercih edilen modellerin başında gelen Xiaomi Mi Box S, 515 TL bir fiyat etiketine sahip.

3- Beelink Gt-King Pro özellikleri

Beelink Gt-King Pro, Amlogic S922X-H yonga setinden güç alıyor. Ayrıca sesli komut özelliği de mevcut.

En iyi Android TV Box modelleri listemizde Beelink Gt-King Pro yer alıyor. Şık bir tasarıma sahip Tv Box, donanım özellikleri olarak da kullanıcıları memnun edecek. Cihaz, 4K ekran çözünürlüğü sunuyor. Tv Box, Amlogic S922X-H yonga setinden güç alıyor. Cihaz, 4 GB RAM‘in yanı sıra 64 GB‘lik bir depolama alanı sunuyor.

TV Box, üst seviye Hi-Fi kayıpsız ses kalitesi ve Dolby ses efektleri ile sürükleyici bir ses ve görüntü deneyimi sunuyor. Android 9 işletim sistemini kullanan cihaz, sesli komut gibi zengin özellikleri ile en iyi TV Box modelleri listesinde başı çekiyor. Cihaz için belirlenen fiyat ise 1,879 TL.

Ürünü buradan satın alabilirsiniz.

4- Beelink Gt-King özellikleri

Beelink Gt-King, tasarımı ile dikkat çekiyor. Ayrıca 4K desteği mevcut.

Listeye Beelink marka Tv Box modelleri damga vurdu desek yeridir. Beelink Gt-King, kuru kafa tasarımı ile kullanıcıların dikkatini çekiyor. Gt-King, 4K çözünürlük desteğinin yanı sıra Arm Mali-G52 MP6 yonga setinden güç alıyor. Tv Box, 4 GB LPDDR4 RAM kullanıyor. Ayrıca cihazın 64 GB‘lik depolama alanına sahip olduğunu belirtelim.

Beelink Gt-King, Android 9 işletim sistemi sayesinde sevdiğiniz uygulamaların keyfini çıkarmanıza olanak sağlıyor. Pro modeline göre biraz daha mütevazi özelliklere sahip Gt-King, en çok tercih edilen Tv-Box modellerinin başında geliyor. Cihaz için belirlenen fiyat ise 1,299 TL.

Ürünü buradan satın alabilirsiniz.

5- Mecool Km1 özellikleri

Mecool Km1 Google sertifikasına sahip. Üstelik 4K HDR desteği mevcut.

Listemize Google sertifikası bulunan Mecool Km1 modeli ile devam edelim. Piyasada bulunan en güncel modellerden biri Mecool Km1, 4K HDR çözünürlük desteğine sahip. Tasarımı ile de kullanıcıların dikkatini çeken Tv Box, S905X3 yonga setinden güç alıyor. Cihazda 4 GB RAM‘in yanı sıra 64 GB‘lik depolama alanı mevcut.

Cihazın en dikkat çeken özelliklerinden biri de Android 10 işletim sistemini çalıştırması. Bu sayede Youtube, Netflix, Amazon Prime ve Disney Plus gibi onlarca uygulamayı en güncel şekilde çalıştırma imkanınız var. Ayrıca cihazın, sesli komut özelliğine de sahip olduğunu belirtelim. Mecool Km1, 3 farklı RAM ve depolama seçeneğinde satılıyor. Cihaz için belirlenen fiyat ise 1,000 TL.

Ürünü buradan satın alabilirsiniz.

6- X88 Pro X3 özellikleri

TV Box, Amlogic S905X3 yonga setinden güç alıyor. Üstelik 8K desteğine sahip.

En dikkat çeken Android TV Box modellerinden biri de X88 Pro X3 modeli. Tam bir fiyat performans ürünü cihaz, 8K çözünürlük desteğine sahip. Aynı zamanda tasarımı ile dikkat çeken TV Box, Amlogic S905X3 yonga setinden güç alıyor. 4 GB DDR4 RAM kapasitesine sahip cihaz, 64GB depolama alanı sunuyor.

X88 Pro X3, Android 9 işletim sistemini çalıştırıyor. Cihaz güçlü grafik kartı sayesinde üst düzey oyunları da oynamanıza olanak sağlıyor. Cihazda sesli komut özelliğinin de olduğunu belirtelim. Yüksek hızda Wi-Fi bağlantılarına sahip TV Box, 3 farklı depolama seçeneği ile satışta bekliyor. 64 GB’lik versiyon için belirlenen fiyat ise 1,000 TL.

Ürünü buradan satın alabilirsiniz.

7- Magbox Starvıew özellikleri

Magbox Starview, IPTV yayınları için tercih edilen bir model. Cihaz ayrıca 4K desteğine sahip.

Listemize Magbox Starview modeli ile devam edelim. Genellikle IPTV yayınlarını izlemek için tercih edilen cihaz, 4K desteğine sahip. Amlogic S905x2 işlemcisinden güç alan TV Box, 4 GB RAM‘in yanı sıra 64 GB’lik depolama alanı sunuyor.

TV Box,  İnternette gezinmek ve video izlemek için oldukça ideal. Üstelik cihazın sesli komut özelliğine de sahip olduğu belirtelim. Tasarımı ile de kullanıcıları memnun eden cihaz, 850 TL fiyat etiketi ile satışta.

Cihazı buradan satın alabilirsiniz.

8- Redline Matepro özellikleri

android tv box modelleri

TV Box, 4 çekirdekli Amlogic S905X3 işlemcisinden güç alıyor. Ayrıca en çok tercih edilen modellerden biri.

Listemizde uygun fiyatlı Android TV Box modellerinden biri Redline Matepro bulunuyor. TV Box, 4 çekirdekli Amlogic S905X3 işlemcisinden güç alıyor. Cihaz 4 GB RAM ve 32 GB depolama alanı ile geliyor. Kullanıcılara 4K ekran çözünürlüğü sunan Matepro, yüksek kalitede dizi ve film izlemeye olanak sağlıyor.

TV Box, Android 9 işletim sistemini çalıştırıyor. Bu sayede içinde bulunan Google Play Store ve Redstore’dan binlerce uygulama indirme imkanınız var. Cihaz, çift bant Wi-Fi desteği ile yüksek hızlarda bağlantı imkanı tanıyor. En çok tercih edilen TV Box modellerinden biri Matepro, 850 TL fiyat etiketine sahip.

Ürünü buradan satın alabilirsiniz.

9- H96 Max özellikleri

android tv box modelleri

Cihaz, yuvarlak tasarımı ile dikkat çekiyor. Ayrıca tam bir fiyat performans ürünü

Listemize yuvarlak tasarımı ile dikkat çeken H96 Max ile devam edelim. Uygun fiyatına rağmen üst düzey özellikleri ile tercih edilen TV Box, Amlogic S905X3 işlemcisinden güç alıyor. Ayrıca cihazda 4 GB RAM ve 64 GB depolama alanı mevcut. H96 Max, Android 9 işletim sistemini çalıştırıyor.

Cihazın en çok dikkat çeken özelliklerinden biri de, 8K Ultra HD ekran çözünürlüğü desteği oldu. Üstelik çift bant Wi-Fi desteği yanı sıra sesli komut özelliğinin de cihazda bulunduğunu söyleyelim. Cihaz için belirlenen fiyat ise 680 TL.

Ürünü buradan satın alabilirsiniz.

10- Goldmaster Netta 2 Pro özellikleri

android tv box modelleri

Cihaz, IPTV, KODI ve EBA dahil olmak üzere birçok uygulama ile entegre. Üstelik ses tanıma gibi özellikler de mevcut

Listemizde tam bir fiyat performans ürünü niteliğindeki Goldmaster Netta 2 Pro modeli de var. Cihaz, IPTV, KODI ve EBA dahil olmak üzere birçok uygulama ile entegre çalışıyor. Şık bir tasarıma sahip cihaz, 2 GB RAM’e sahip. Ayrıca cihazda 32 GB depolama alanı mevcut.

Cihazın en dikkat çeken özelliklerinden biri de 6K‘ya kadar çözünürlük desteği sunması. Bu sayede film ve dizileri en detaylı şekilde izlemeye olanak sağlıyor. Üstelik sesli komut özelliği ve detaylı kumandası ile size tam hakimiyet veriyor. Cihaz için belirlenen fiyat ise 850 TL.

Ürünü buradan satın alabilirsiniz.
yazarTunahan Karakış

İlk bilgisayarını 7 yaşında edinen Tunahan, o günden itibaren teknolojiye ve video oyunlarına karşı hep ilgili oldu. Yakın zamanda yolu SDN ile kesişen Tunahan, edindiği bilgileri insanlarla paylaşmayı seviyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Abone ol
Bildir
guest
17 Yorum
Dahili geri bildirimler
Tüm yorumlar
Teknoloji Dostu
Teknoloji Dostu
24 gün önce

Bu listedeki boxların henen hemen hiçbirinde lisanslı android yok. Mi box hariç. Yani çamur gibi netflix izlersiniz güncelleme almazsınız. Yaptığınız haber çok yanlış insanları hatalı yönlendiriyorsunuz.

Teknoloji Dostu
Teknoloji Dostu
24 gün önce

Tartışmasız lider NVIDIA SHIELD TV nerede admin bey?

Teknoloji Dostu
Teknoloji Dostu
23 gün önce

Aynen en iyisi nvidia shield hepsiburadada satılıyor

Teknoloji Dostu
Teknoloji Dostu
23 gün önce

Yani. Güçlü ve güncelleştirmede en iyisi

Teknoloji Dostu
Teknoloji Dostu
24 gün önce

Listede yok ama AlpSmart as 575 modelini aldım harika bir ürün çok hızlı ve yerli ürün akıllı kumanda sesli komut var 4gb ram ve 64gb rom başlıca özellikleri herkese tavsiye ederim

Tanju
Tanju
24 gün önce

Amazon cube2 yok ve bunların hepsine toz yutturur hem cube2 hem Fire tv 4k kullanıyorum cube bildiğiniz ferrari

Teknoloji Dostu
Teknoloji Dostu
24 gün önce

Liste sıralı değil denmiş ama sondaki hariç yukardan aşağıya fiyat düşerek gelmiş

Teknoloji Dostu
Teknoloji Dostu
24 gün önce

Eğer uygun fiyatlı bir şey arıyorsanız Xiaomi mi TV stick’e bakın derim

Teknoloji Dostu
Teknoloji Dostu
23 gün önce

Verilen listedeki cihazların tamamında Netflix vb. L1, L2, L3 lisansı yok. 4K, 1080 ve Dolby kalite seçeneklerinden faydalanamazsınız. Bunun için root benzeri bir işlem yapmalısınız. Kim var diyorsa yarısı yalan yarısı doğru. Nvidia Shield TV Pro 4K tartışmasız en iyisidir.

Teknoloji Dostu
Teknoloji Dostu
23 gün önce

Nvidia shield tv pro 2019??

Teknoloji Dostu
Teknoloji Dostu
23 gün önce

Nerde milli Hiremco???

Teknoloji Dostu
Teknoloji Dostu
23 gün önce

Ugoos Am6 bunlarin hepsini tokat manyagi yapar

Teknoloji Dostu
Teknoloji Dostu
23 gün önce

Ürünleri buraya alırken satış sitelerindeki yorumlara da baksaydınız iyi olurdu. Bazı ürünlerde oldukça olumsuz yorumlar var.

Teknoloji Dostu
Teknoloji Dostu
23 gün önce

Bazılarınin fiyatlarina bakiyorum da resmen uçmuş yahu tv oynatacak bu uzaya cikmayacak , eger evde eski mini laptopunuz veya tabletiniz varsa klavye maus bağlayarak bu işi bedavaya getirebilirsiniz

Teknoloji Dostu
Teknoloji Dostu
22 gün önce

Hiçbiri dollby atmos ve dtsx destekli değil. HDR+ desteklerinden yok. Xbox one x ve nvldla shield bunlardan daha basarili

Teknoloji Dostu
Teknoloji Dostu
22 gün önce

Alpsmart var yerli ve bunların sunduğu özelliklerin hepsini sunuyor Goldmaster zaten piyasada pek tavsiye edilen bir TV box değildir…

" En iyi Android TV Box modelleri: İşte 10 model konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere En iyi Android TV Box modelleri: İşte 10 model ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda En iyi Android TV Box modelleri: İşte 10 model ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 Güneş enerjili powerbank kullanışlı mı? İnceledik! Güneş enerjili powerbank kullanışlı mı? İnceledik!
  2. 2 Ofis için ON AIR tabelası yaptık Ofis için ON AIR tabelası yaptık
  3. 3 iPhone 12, 3.000 TL'lik farka değer mi? iPhone 12, 3.000 TL'lik farka değer mi?
  4. 4 Yayıncıların işini kolaylaştıran ATEM Mini inceleme Yayıncıların işini kolaylaştıran ATEM Mini inceleme
  5. 5 WhatsApp'a onay vermeyen mesaj alamayacak! WhatsApp'a onay vermeyen mesaj alamayacak!
  6. 6 Hangi tablet modelini tercih etmeliyiz? Hangi tablet modelini tercih etmeliyiz?
  7. 7 Silinen dosyalarınızı bulun: Wondershare Recoverit Silinen dosyalarınızı bulun: Wondershare Recoverit
  8. 8 Fiyat farkına değer mi? Xiaomi Mi Band 5 vs Mi Band 6 Fiyat farkına değer mi? Xiaomi Mi Band 5 vs Mi Band 6
  9. 9 Amerika'da 5G hız testi yaptık! Yayıncılar için yeterli mi? Amerika'da 5G hız testi yaptık! Yayıncılar için yeterli mi?
  10. 10 SDN ofisinde kim ne mezunu? Ofis içi video! SDN ofisinde kim ne mezunu? Ofis içi video!