En İyi Hack and Slash Oyunları


02 Temmuz 2016 Cumartesi 11:00
En İyi Hack and Slash Oyunları

Özellikle aksiyon çıtası yüksek oyun severlerin tercih ettiği Hack and Slash yapımlar, önümüze çıkan yaratıkları veya düşmanları öldürüp yolumuza devam ettiğimiz oyunlar olarak adlandırılabilir. Rol yapma üzerine kurulu bu oyunlar, senaryodan kopmadan kurgu ve aksiyon açısından ilgi odağı olmayı başarıyor.

16-07/02/hack-and-slah-2.jpg

Yoket ve devam et mottosuyla dikkat çeken Hack and Slash oyunları şüphesiz oyuncular arasında en sevilen yapımlar arasında. Dilerseniz sizler için hazırladığımız PC platformu için en iyi Hack and Slash oyunlarına yakından bakalım.

En İyi Hack and Slash Oyunları

Middle-Earth: Shadow of Mordor

Listemizin ilk sırasında Gondor Ranger‘ı Tailon‘u yönettiğimiz Shadow of Mordor yer alıyor. Azılı düşmanı Sauron‘un güçlerinden intikam almaya çalıştığımız oyun PC platformu üzerinde oynanabilecek en iyi Hack and Slash oyunların başında geliyor. Özellikle Lord of The Rings hayranları için başarılı bir orta dünya teması verilen oyunda önünüze çıkan orkları öldürürken girilen aksiyon seviyesi neredeyse hiç inmiyor.

16-07/02/middle-earth-shadow-of-mordor.jpg

Özel güçlere sahip kılıç, bıçak, ok ve yay kullanabildiğimiz oyunun hikaye tarafı oynanabilirlik kadar başarılı olmasa da, ana hikayeden bağımsız bir yapım olması oyun esnasında can sıkan bir detay haline gelmiyor.

Özellikle kalabalık ork gruplarını alt ettiğiniz esnada oyundan aldığınız zevk üst noktalara ulaşırken, yapılan atik hareketler özellikle kontra-atak kontrolü sayesinde yoket ve devam et mottosunu birebir yaşatıyor.

16-07/02/middle-earth-shadow-of-mordor-2.jpg

Kaliteli bir Hack and Slash oyunu olan Middle-Earth: Shadow of Mordor, dövüş mekanikleri, görevleri ve başarılı modellemeleri olan oyunu PC platformunda oynamanızı tavsiye ediyoruz.

Ryse: Son of Rome

Genel olarak değerlendirildiğinde filmlerden alışık olduğumuz bir intikam hikayesinin ele alındığı Crytek‘in Hack and Slash oyunu Ryse: Son of Rome, listemizde yer alan bir diğer yapım.

Hikayemiz, barbar‘ların Roma‘ya karşı yaptığı ayaklanmada babasını kaybeden ana karakterimiz Marius‘un, babasına verdiği sözü tutarak intikamını alması için yola koyulmasıyla başlıyor. Bu dakikadan itibaren oldukça kanlı ve hareketli geçen oyunda aksiyon seviyesi oldukça tatmin edici.

16-07/02/ryse-son-of-rome-1.jpg

Oyunda en dikkat çeken noktalardan biri olan infaz sahneleri hemen göze batıyor. Hack and Slash oyunlardan alışık olduğumuz gibi önümüze çıkan düşmanları öldürerek ilerlediğimiz oyunda oynanabilirlik zevki arttırılabilmek için infaz sahneleri eklenmiş durumda. Düşmanlarımızı öldürmek için sadece kılıç sallamıyor, aynı zamanda infaz edip, acı çektirerek öldürebiliyoruz.

Dövüşler esnasında yapılan combolar Hack and Slash oyunları arasında başarılı olarak kabul edilebilecek cinsten. Özellikle kalabalık düşman grupları arasına dalıp infazla adam öldürmek, filmlerde görmeye alışık olduğumuz Roma İmparatorluğu zamanındaki kanlı sahneleri akıllara getiriyor.

16-07/02/ryse-son-of-rome-2.jpg

Oyundaki en beğenilecek olan noktanın grafik olduğunu söyleyebiliriz. Özellikle detay modellemesi konusunda çok başarılı bir iş çıkaran Cytek, Xbox One‘da sunulan grafiklerin katbekat fazlasını PC platformuna taşımış durumda. Karakterler, çevre detayları, zırh modellemeleri ve diğer detaylar bir araya geldiğinde Ryse: Son of Rome, oyunculara grafik konusunda görsel bir şölen yaşatıyor.

Ryse: Son of Rome‘un hikayeye ve oyundaki diğer detaylara çok takılmadan adam öldürüp yoluna devam etmek isteyenler için güzel bir oyun olduğunu söyleyebiliriz.

Grim Dawn

Crate Entertainment tarafından geliştirilen Grim Dawn, kıyamet temalı bir dünyayı ele alıyor. İzometrik kamera açısına sahip oyun üç yıllık bir geliştirme sürecinin ardından bu yıl içerisinde oyun severlerin beğenisine sunuldu.

16-07/02/grim-dawn-1.jpg

Hikaye konusunda çok detay sunmayan oyunda, sadece cinsiyet ve isim belirleyerek yaratık öldürmeye başlayabiliyoruz. Oyun modu olarak en zor seviye seçilse dahil oldukça kolay bir şekilde ilerlenebilen oyunda karşımıza çıkan grup halindeki yaratıkları öldürerek yolumuza devam ediyoruz. Atmosfer konusunda oldukça başarılı olduğunu söyleyebileceğimiz oyunda şehir temaları oldukça güzel yansıtılmış durumda.

Başlangıcın ardından atlanılan ilk seviyeden sonra seçim yapmamız istenilen oyunda, Arcanist, Demolitionist, Soldier, Shaman, Occulist ve Nightblade olmak üzere altı adet karakter sınıfı yer alıyor. Birçok oyundan alışık olduğumuz bu sınıflara bağlı kalınmayan oyunda, ilerleye seviyelerde yan karakter sınıfları seçilmeye imkan veriliyor.

16-07/02/grim-dawn-2.jpg

Özellikle Diablo 3‘ün ardından Hack and Slash‘a doyamayan oyun severler için güzel bir tercih olabilecek olan oyun, listemizde yer alan diğer yapımlar arasında.

Bastion

Indie oyun severlerin en sevdiği Hack and Slash oyunları arasında yer alan Bastion, kendi evreni ve kolay oynanabilirliği sayesinde çıkışının ardından tüm gözleri üzerine çekmeyi başarmıştı. 

Oyundaki dış sesin yönlendirmeleri ile birlikte ilerlediğimiz oyunda Calamity olarak adlandırılan bir felaketin sonrası ele alınmış durumda. Başarılı seslendirmeler ve duygusal hikaye ile birlikte kısa sürede evrene adapte olmanızı sağlayan Bastion, uzun oyun saatleri boyunca sizi başından kaldırmıyor.

16-07/02/bastion-1.jpg

Oyunun başlangıcında sahip olduğumuz balyoz ve ok, ilerleyen bölümlerde tüfek, kılıç, tabanca gibi çeşitli silahlarla gelişebiliyorken, envanterde iki silah kullanılmaya izin veriliyor. Tamamı el çizimi olan birbirinden farklı bölüm ve evreniyle ilginç canavarları avladığımız Bastion, bol renkli bir temaya sahip. Hikaye boyunca ilerlediğiniz süre boyunca açılan yollar ve kurulan binalar, Bastion’u diğer Hack and Slash oyunlarından ayıran detaylardan yalnızca biri. 

Oyundaki kamera açısı Diablo, Grim Dawn gibi oyunlardan alışık olduğumuz gibi izometrik bir yapıda. Bastion‘u kurtarmak için shard isimli mücevherler ile birlikte üzerinde bulunduğumuz dünyayı yeniden inşa edebiliyoruz. Oynanabilirlik açısından en beğendiğimiz noktanın, fazla tecrübe puanı kazanmanızın, karşınıza çıkan düşmanların zorluk seviyesi ile doğru orantıda olması. 

16-07/02/bastion-2.jpg

Bastion, Hack and Slash oyunları arasında dikkat çeken yapımlar arasında. Özellikle Indie bir oyun olmasından dolayı aksiyon ve hikaye bazlı oyun severler için güzel bir tercih olan oyun gerçekten iyi bir tercih.

Diablo 3

Hack and Slash oyunlarının en bilindik serisi olan Diablo‘nun son oyunu olan Diablo 3‘ün listemizdeki en başarılı yapım olduğunu söyleyebiliriz. Blizzard‘ın yarattığı büyük üç evreninden biri konu alan Diablo serisinin üçüncü oyunu, 12 yıllık uzun bir aradan sonra hem Hack and Slash hem de RPG severleri heyecanlandırmayı başaran bir yapım.

16-07/02/diablo-3-1.jpg

Diablo 2’den bu yana yenilenen karakterleri, geliştirilmiş grafikleri ve arayüzü ile dikkat çeken oyun, serideki en büyük gelişim çıtasına sahip. Barbarian, Monk, Wizard, Demon Hunter ve Witch Doctor olarak ayrılmış olan 5 farklı karakter sınıfının yer aldığı oyunda dilerseniz single, dilerseniz de multiplayer olarak oynamak mümkün. Gerçek para ya da oyun içi altın olarak harcama yapabildiğiniz oyunda, Auction House adı verilen özellik sayesinde oyunda düşen neredeyse tüm eşyaları diğer oyunlar ile değiştirebiliyorsunuz.

Fizik mekaniği konusunda pek çok şey değişmeyen oyunda, Mouse Skills ve Action Bar Skills olarak adlandırılan iki yetenek sınıfı yer alıyor. Toplamda 15 adet sunulan yetenekler 3 tanesi aktif olarak seçilebilir ve istenilen zaman değiştirilebiliyor.

16-07/02/diablo-3-2.jpg

12 yıllık uzun bir aradan sonra Diablo serisini tekrar gün yüzüne çıkarmayı başaran oyun Diablo 3, Blizzard‘ın piyasaya sürdüğü başarılı Hack and Slash RPG oyunları arasında ilk sıralarda yer alıyor. Eğer siz de Diablo 2‘den sonra o eski aksiyon dolu anlara geri dönmek istiyorsanız, Diablo 3‘ü kesinlikle oynamalısınız.

:: Sizin favori Hack and Slash oyununuz hangisi?
yazarKorhan Süren

Bilgisayarla tanıştığı ilk günden bu yana video oyunlara ilgili olan Korhan, aynı zamanda film ve seyahat konularına da ilgili. Oyun incelemeleri yapmasının dışında amatör olarak bateri çalıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Abone ol
Bildir
guest
8 Yorum
Dahili geri bildirimler
Tüm yorumlar
SDN Okuru
SDN Okuru
4 yıl önce

Path of exile özellikle free to play olması ve pay to win olmaması ile bu listede olması gerekenlerden diablo 3 ten sonra diaoblo 2 yi ozeleyen pek çok ıyunucuyu kendine çekmiştir

SDN Okuru
SDN Okuru
4 yıl önce

Ryse:son of rome niye orda anlamadım.

SDN Okuru
SDN Okuru
4 yıl önce

Devil may crysız bir liste hack and slash listesi hemde şaşırtıcı

SDN Okuru
SDN Okuru
4 yıl önce

Evet devil may cry kesinlikle olmalıydı

SDN Okuru
SDN Okuru
4 yıl önce

Son zamanların en ıyısı path of exıle gerısı vasat d3 cop resmen warcraft3 ve frozen thorne stratejı gıbı ama efsane bu yenı nesıl cakmalara tas cıkarır d2 bu lıstede olmassa olmaz artık yenı kalıtelı h&s tıpı oyun cıkmadıgı ıcın aklımda kalmadı

SDN Okuru
SDN Okuru
4 yıl önce

Torchlight 1 ve 2 neden yok anlamadım

SDN Okuru
SDN Okuru
4 yıl önce

Müdür God Of War'ı nereye koydunuz?

reptile
reptile
3 yıl önce

DMC, Castlevania LOS, Metal Gear Rising Revengance, Darksiders, God of War gibi oyunları buraya eklememeniz enteresan.

" En İyi Hack and Slash Oyunları konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere En İyi Hack and Slash Oyunları ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda En İyi Hack and Slash Oyunları ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 M1 işlemcili MacBook Air kutusundan çıkıyor M1 işlemcili MacBook Air kutusundan çıkıyor
  2. 2 Logitech M190 mouse inceleme Logitech M190 mouse inceleme
  3. 3 AirPods Pro rakibi Jabra Elite 85T incelemesi AirPods Pro rakibi Jabra Elite 85T incelemesi
  4. 4 M1 işlemcili Mac mini kutusundan çıkıyor M1 işlemcili Mac mini kutusundan çıkıyor
  5. 5 Türkiye'de ilk! Galaxy S21 Ultra kutu açılımı Türkiye'de ilk! Galaxy S21 Ultra kutu açılımı
  6. 6 QCY T5 Bluetooth kulaklık incelemesi QCY T5 Bluetooth kulaklık incelemesi
  7. 7 Uygun fiyatlı realme Watch S kutusundan çıkıyor! Uygun fiyatlı realme Watch S kutusundan çıkıyor!
  8. 8 Tuzla Teknoloji Müzesi'nde tarihe tanıklık ettik Tuzla Teknoloji Müzesi'nde tarihe tanıklık ettik
  9. 9 SDN ofisi parayı ne yapıyor? SDN ofisi parayı ne yapıyor?
  10. 10 Dünyanın en büyük AirPods'u kutusundan çıkıyor! Dünyanın en büyük AirPods'u kutusundan çıkıyor!