Okunma

En İyi Konsept Tasarım Telefonlar


06 Ekim 2009 Salı 08:10
En İyi Konsept Tasarım Telefonlar

Japonya’da her yıl düzenlenen ve tüketici elektroniği alanındaki son teknolojilerin katılımcılara tanıtıldığı CEATEC (Combined Exhibition of Advanced Technologies) fuarı bugün başladı. Japonya’nın en büyük bilişim ve elektronik fuarı olan CEATEC, Japonya’nın CES’i (Consumer Electronics Show) olarak kabul ediliyor.

Fuarda tanıtılan ilginç teknolojileri sizlerle önümüzdeki günler içinde paylaşmaya çalışacağız. Fuarın ilk gününden gelen haberlerin arasında en dikkat çekeni Fujitsu’nun düzenlediği konsept cep telefonu tasarımı yarışması oldu. Birbirinden ilginç ve hoş tasarımın yarıştığı tasarım yarışmasına katılan cihazları ve kazananı ilerleyen sayfalarda bulabilirsiniz.

Tile

Wataru Igarashi tarafından tasarlanan Tile adlı bu cihazın tanıtımında ekranların düz olması gerektiği düşüncesinin kırılması gerektiği ve Tile ile insanlara daha önce hiç görülmemiş bir kullanım tecrübesi yaşatılacağı söyleniyor.

Camelephone

Hiroyuki Tabuchi adlı bir tasarımcının yaptığı Camelephone aynı bir bukalemun gibi üzerine konduğu yerin rengini ve desenini alabiliyor.

TEBRİKLER, BİLETİ BULDUNUZ! Şimdi acele edin ve foruma girip,
SDN Duyuruları topic’ine bu makalenin linkini verin, BEDAVA CEBIT BİLETİ KAZANIN!

Sliced Up Phone

Sliced Up Phone’u tasarlayan Kan Yasuma, Yo Ishigaki ve Yoshihisa Tanaka cihazı birden fazla telefonun birleşerek tek bir telefon gibi kullanılabileceğini düşünmüşler. Böylece bir telefon diğeriyle şarjını paylaşabiliyor ya da ekranları yanyana getirilerek büyük bir ekran oluşturulabiliyor.

F-Circle

F-Circle adlı bu cihazı tasarlayan Yuji Ito standart dikdörtgen şekilli modellerden sıkıldığını ve böyle bir tasarım yaptığını söylüyor.

Amoeba Phone

Kwak Yeon tarafından tasarlanan ve tüm dış yüzeyi aslında dokunmatik ekran olan “Amip Telefon”un iç bükey tasarımı da konuşurken kulağa oturmasını sağlıyor.

 

Adjustick

Tasarımcı Izumi Tanaka bu cihaz ile ince ve uzun bir ekranın da kullanışlı olabileceğini kanıtlamaya çalışmış.

 

Gesture

Jin Gwon Go adlı tasarımcı tarafından yapılan Gesture el hareketlerini algılayabiliyor. Böylece telefonu el hareketlerinizle kontrol edebiliyorsunuz.

Ve kazanan!

Fujitsu’nun CEATEC fuarında düzenblediği cep telefonu konsept tasarım yarışmasının finalistlerini gördünüz. Şimdiye kadar kafanızda bir kazanan belirlemişsinizdir elbette. Yarışmayı düzenleyen Fujitsu’nun belirlediği jüri birinci olarak Jin Gwon Go’nun tasarladığı Gesture adlı cihazı seçti.

Japonya Tasarım Birliği Başkanı Katsumi Asaba’dan birincilik ödülünü alan Jin Gwon Go’nun önünde parlak bir gelecek olduğunu söyleyebiliriz. Gesture adlı modelin ise ticari bir ürün olarak piyasaya çıkıp çıkmayacağını zaman gösterecek.

:: Sizin gönlünüzden geçen birinci hangi tasarımdı?
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" En İyi Konsept Tasarım Telefonlar konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere En İyi Konsept Tasarım Telefonlar ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda En İyi Konsept Tasarım Telefonlar ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "